Dnes Středa - skorojasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Šatník po rekonstrukci dnes slavnostně otevře

Šatník Praha má za sebou 2týdenní rekonstrukci od IKEA Zličín a dnes, v pondělí 1. srpna v 10 hodin znovu otevírá své prostory. Rekonstrukce zohlednila enormní nárůst klientů kvůli přílivu rodin z Ukrajiny.

„Šatník vedle oblečení, potřeb do domácnosti nebo nábytku nabídne i služby kadeřnictví nebo masáže. Otevřeno bude mít opět každý den vyjma neděle a denně obslouží několik stovek klientů,“ říká jeho zakladatelka Nora Fridrichová.

Po začátku ruské agrese na Ukrajinu se Šatník Praha stal jedním z největších zprostředkovatelů přímé pomoci válečným uprchlíkům. Existuje od června 2021, kdy vznikl pro potřeby rodin samoživitelů, což platí i nadále.


Autor: Alo

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru