Dnes Úterý - oblacno 14°C
Zítra Středa - oblacno 17°C
Úterý 21. 3. 2023
Svátek má Radek
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Šarapatka: Paměť je hlavní nepřítel ochotníků z Hradu, zostuzení republiky u spojenců je nevratné
Ivana Zemanové při setkání se zástupci médií na Pražském hradě promluvila o svém muži. Za ní stojí její dcera Kateřina. Foto: Kancelář prezidenta republiky

Šarapatka: Paměť je hlavní nepřítel ochotníků z Hradu, zostuzení republiky u spojenců je nevratné

Publicista a politický komentátor Zdeněk Šarapatka zveřejnil na svém facebookovém profilu aktuální komentář, ve kterém si nebere servítky s formou, jakou Pražský hrad informuje o aktuálním dění souvisejícím s prezidentem Milošem Zemanem.  

„Paměť. Hlavní nepřítel ochotníků z Hradu, kteří nám přehrávají svoji stupidní šmíru. Nepomohla ani ženská role, ani hostující kytarista. Po obzvlášť amatérské scénce, tentokráte s ,podpisem´ Miloše Zemana na parlamentním lejstru, byl spolek vypískán občany. Podpis, který podle známého truchloherce Vondráčka patří prezidentu republiky, jsem ale coby exporadce Miloše Zemana nikdy neviděl na žádném ze stovek dokumentů, které podepsal ještě jako premiér,“ uvedl Zdeněk Šarapatka. 

„Ostatně jeho originální podpis mám i pod jedním z tehdejších jmenovacích dekretů. Že je ale podpis, jímž mává Vondráček, náramně podobný podpisu Ivany Zemanové, který jsem na Úřadu vlády vídával u kolegů z protokolu, je prostě holý fakt. A nejsem sám. Zdejší přátelé, rovněž moji bývalí kolegové z úřadu, potvrzují totéž,“ pokračoval.

Tyátr hodný banánové republiky podle něj pokračuje a zostuzení republiky u spojenců je nevratné. „Rozčílená nemocnice dává jasně najevo, že sovětské způsoby arogantního Mynáře a spol. v porušování striktních pravidel péče o pacienty včetně Zemana nehodlá tolerovat a mezi řádky jim zbořila všechny lži. Mez byla definitivně překročena. Trestní oznámení, kolující po internetu pro podezření z falšování úřední listiny, respektive podpisu prezidenta republiky, je už v běhu,“ napsal Šarapatka. 

Zároveň připomněl, že trestní zákoník pamatuje i na trestné činy proti základům České republiky. „Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky zneužije svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce nebo se dopustí jiného jednání k tomu, aby mařil nebo ztěžoval plnění orgánu veřejné moci, ozbrojených sil nebo bezpečnostního sboru, hospodářské organizace nebo jiné instituce, nebo způsobil v činnosti takového orgánu anebo takové organizace nebo instituce poruchu nebo jinou závažnou škodu, bude potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku," uvádí zákoník.

„Falšování podpisů prezidenta a manipulace s nemocným vrchním velitelem ozbrojených sil takovým činem bezesporu je. Na tahu jsou státní zástupci,“ dodal publicista, politický komentátor a bývalý člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka.


Autor: Karel Netolický

Starosta open v Café Záhorský

19. března 2023 ve 14:05

Ve čtvrtek 23. března se od 16 do 20 hodin sejde starosta Prahy 6 Jakub Stárek s občany v Café Záhorský. Akci „Starosta open – neformální setkání s Jakubem Stárkem“ pořádá Praha 6. Informovala o tam na sociálních sítích.

Praha 9 získala pozemky v okolí Rokytky, chce je revitalizovat

12. března 2023 v 18:23

V uplynulém týdnu zastupitelé Prahy 9 schválili tisk, kterým odsouhlasili bezúplatné nabití pozemků v okolí Poděbradské a říčky Rokytky. Praze 9 se tak otevřela cesta k další revitalizaci veřejného prostoru. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Portlík: Jiránkovu vilu se společně podařilo zachránit

23. ledna 2023 v 07:05

Záchrana Jiránkovy vily je jedním z těch příkladů, kdy se víra vyplácí. Navzdory vydanému demoličnímu výměru se nakonec podařilo dohodnout s investorem a zachránit podstatnou část kulturního dědictví. 

Praha 11 chce pro mateřské a základní školy navýšit finance na běžný provoz

12. ledna 2023 ve 21:38

Členové vedení Prahy 11 – starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková, místostarostka Ivana Hovorková (obě Hnutí pro Prahu 11) a radní pro školství Michal Veselský (Praha 11 Sobě) – se v uplynulých dnech setkali s řediteli mateřských a základních škol a vedoucími a dalšími pracovníky ekonomického a...

Vrecionová: Schůzka Babiše s Macronem je nepřijatelným zasahováním do voleb

10. ledna 2023 v 11:07

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš se tři dny před konáním prezidentských voleb schází s francouzským prezidentem Macronem. Podle europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) se jedná o nepřijatelné zasahování do voleb v Česku.

Zajímá vás budoucnost pozemku na Sokolovské 284?

24. listopadu 2022 v 18:28

Poslední dobou se množí dotazy na demolici bývalého objektu firmy Julius Meinl mezi ul. U Skládky a K Moravině a logicky se zajímáte, co se na tomto pozemku bude dít dál.

Hřib: Vládnout slušně, ale jen někdy?

6. října 2022 ve 20:25

Pražské SPOLU bezpodmínečně trvá na dosazení trestně stíhaného politika do Rady hlavního města. Pan Petr Fiala přitom dříve psal: „Trestně stíhaná osoba nebude členem vlády a taková osoba nesmí ani zastávat politickou pozici ve státní správě." Takže vládnout slušně, ale...

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Další články
Nahoru