Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 31°C
Pondělí 17. 6. 2024
Svátek má Adolf
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Šarapatka: Paměť je hlavní nepřítel ochotníků z Hradu, zostuzení republiky u spojenců je nevratné
Ivana Zemanové při setkání se zástupci médií na Pražském hradě promluvila o svém muži. Za ní stojí její dcera Kateřina. Foto: Kancelář prezidenta republiky

Šarapatka: Paměť je hlavní nepřítel ochotníků z Hradu, zostuzení republiky u spojenců je nevratné

Publicista a politický komentátor Zdeněk Šarapatka zveřejnil na svém facebookovém profilu aktuální komentář, ve kterém si nebere servítky s formou, jakou Pražský hrad informuje o aktuálním dění souvisejícím s prezidentem Milošem Zemanem.  

„Paměť. Hlavní nepřítel ochotníků z Hradu, kteří nám přehrávají svoji stupidní šmíru. Nepomohla ani ženská role, ani hostující kytarista. Po obzvlášť amatérské scénce, tentokráte s ,podpisem´ Miloše Zemana na parlamentním lejstru, byl spolek vypískán občany. Podpis, který podle známého truchloherce Vondráčka patří prezidentu republiky, jsem ale coby exporadce Miloše Zemana nikdy neviděl na žádném ze stovek dokumentů, které podepsal ještě jako premiér,“ uvedl Zdeněk Šarapatka. 

„Ostatně jeho originální podpis mám i pod jedním z tehdejších jmenovacích dekretů. Že je ale podpis, jímž mává Vondráček, náramně podobný podpisu Ivany Zemanové, který jsem na Úřadu vlády vídával u kolegů z protokolu, je prostě holý fakt. A nejsem sám. Zdejší přátelé, rovněž moji bývalí kolegové z úřadu, potvrzují totéž,“ pokračoval.

Tyátr hodný banánové republiky podle něj pokračuje a zostuzení republiky u spojenců je nevratné. „Rozčílená nemocnice dává jasně najevo, že sovětské způsoby arogantního Mynáře a spol. v porušování striktních pravidel péče o pacienty včetně Zemana nehodlá tolerovat a mezi řádky jim zbořila všechny lži. Mez byla definitivně překročena. Trestní oznámení, kolující po internetu pro podezření z falšování úřední listiny, respektive podpisu prezidenta republiky, je už v běhu,“ napsal Šarapatka. 

Zároveň připomněl, že trestní zákoník pamatuje i na trestné činy proti základům České republiky. „Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky zneužije svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce nebo se dopustí jiného jednání k tomu, aby mařil nebo ztěžoval plnění orgánu veřejné moci, ozbrojených sil nebo bezpečnostního sboru, hospodářské organizace nebo jiné instituce, nebo způsobil v činnosti takového orgánu anebo takové organizace nebo instituce poruchu nebo jinou závažnou škodu, bude potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku," uvádí zákoník.

„Falšování podpisů prezidenta a manipulace s nemocným vrchním velitelem ozbrojených sil takovým činem bezesporu je. Na tahu jsou státní zástupci,“ dodal publicista, politický komentátor a bývalý člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka.


Autor: Karel Netolický

Hnutí pro Prahu 11: Mocenská výměna na Praze 11 dokončena

13. června 2024 ve 21:20

Mocenská výměna na Praze 11 dokončena – Sedeke (ODS) zvolen starostou. Sedeke (ODS) zvolen starostou. Převzetí moci spočívá v návratu ODS do vedení městské části výměnou za kumulaci placených funkcí v komisích a výborech pro neuvolněné zastupitele ANO a TOP 09-STAN a masivní navýšení odměn. Dále...

Přijďte darovat krev, potřebujeme vás. Světový den dárců krve ve VFN

12. června 2024 v 10:42

V pátek 14. června oslaví Všeobecná fakultní nemocnice v Praze na Fakultním transfuzním oddělení Světový den dárců krve.

Praha 9 pokračuje v přípravách na výstavbu další základní školy

10. června 2024 v 19:05

Příprava výstavby druhé základní školy Elektra 2 běží v plném proudu a začíná tak vedle kreslení, dohadování a představování projektu další složitý závod, a tím není nic ,snazšího", než zajišťování finančních prostředků na projektování a výstavbu.

Olympiáda mateřských škol Prahy 9

6. června 2024 ve 12:31

V Mateřské škole U Vysočanského pivovaru v Praze 9 se 5. června konala tradiční Olympiáda mateřských škol Prahy 9. Na sociálních sítích i tom informovala radnice Prahy 9.

Sousedská Tančírna v Praze 9

6. června 2024 v 10:00

V pondělí 3. června proběhla první sousedská Tančírna na plácku vedle budovy Afi City. Přesto, že počasí nebylo zrovna ideální, nakonec se sešla více jak desítka tanečních párů. Příjemným překvapením bylo, že přišlo i několik sólo tanečníků, kteří si taneční partnery našli přímo na místě. Na...

Pěvecká soutěž Bubble Star zná vítěze

5. června 2024 v 15:49

Koncem května se ve Švehlově sokolovně v Praze 15 konala ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a ZŠ Nad Přehradou celopražská pěvecká soutěž Bubble Star. Na sociálních sítích o tom informovala patnáctá městská část.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Začal další ročník soutěže Klíč od Prahy 2

29. května 2024 v 19:12

Na radnici Praha 2 jsme společně se starostou Prahy 2 Janem Korseskou zahájili již neuvěřitelný 11. ročník výtvarné soutěže pro žáky 4. a 5. tříd našich základních škol Klíč od Prahy 2.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

29. května 2024 v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Portlík: Hokejový šampionát Devítka zvládla

27. května 2024 ve 21:12

Málokterá událost se do historie „nejen” Devítky zapíše tak výrazně, jako MS v ledním hokeji 2024, které včera skončilo úžasným vítězstvím našeho týmu! Po 14 letech prvenství a po téměř 40 letech doma, a navíc doma na Devítce, to už je pořádná dávka radosti!

Praha 13: Uzavření pracoviště CzechPoint

27. května 2024 ve 14:18

Z technických důvodů bude v pátek 31. května a v pondělí 3. června uzavřeno pracoviště CzechPoint.

Další články
Nahoru