Dnes Úterý - zatazeno -1°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 7. 12. 2021
Svátek má Ambrož, Benjamín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Šarapatka: Paměť je hlavní nepřítel ochotníků z Hradu, zostuzení republiky u spojenců je nevratné
Ivana Zemanové při setkání se zástupci médií na Pražském hradě promluvila o svém muži. Za ní stojí její dcera Kateřina. Foto: Kancelář prezidenta republiky

Šarapatka: Paměť je hlavní nepřítel ochotníků z Hradu, zostuzení republiky u spojenců je nevratné

Publicista a politický komentátor Zdeněk Šarapatka zveřejnil na svém facebookovém profilu aktuální komentář, ve kterém si nebere servítky s formou, jakou Pražský hrad informuje o aktuálním dění souvisejícím s prezidentem Milošem Zemanem.  

„Paměť. Hlavní nepřítel ochotníků z Hradu, kteří nám přehrávají svoji stupidní šmíru. Nepomohla ani ženská role, ani hostující kytarista. Po obzvlášť amatérské scénce, tentokráte s ,podpisem´ Miloše Zemana na parlamentním lejstru, byl spolek vypískán občany. Podpis, který podle známého truchloherce Vondráčka patří prezidentu republiky, jsem ale coby exporadce Miloše Zemana nikdy neviděl na žádném ze stovek dokumentů, které podepsal ještě jako premiér,“ uvedl Zdeněk Šarapatka. 

„Ostatně jeho originální podpis mám i pod jedním z tehdejších jmenovacích dekretů. Že je ale podpis, jímž mává Vondráček, náramně podobný podpisu Ivany Zemanové, který jsem na Úřadu vlády vídával u kolegů z protokolu, je prostě holý fakt. A nejsem sám. Zdejší přátelé, rovněž moji bývalí kolegové z úřadu, potvrzují totéž,“ pokračoval.

Tyátr hodný banánové republiky podle něj pokračuje a zostuzení republiky u spojenců je nevratné. „Rozčílená nemocnice dává jasně najevo, že sovětské způsoby arogantního Mynáře a spol. v porušování striktních pravidel péče o pacienty včetně Zemana nehodlá tolerovat a mezi řádky jim zbořila všechny lži. Mez byla definitivně překročena. Trestní oznámení, kolující po internetu pro podezření z falšování úřední listiny, respektive podpisu prezidenta republiky, je už v běhu,“ napsal Šarapatka. 

Zároveň připomněl, že trestní zákoník pamatuje i na trestné činy proti základům České republiky. „Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky zneužije svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce nebo se dopustí jiného jednání k tomu, aby mařil nebo ztěžoval plnění orgánu veřejné moci, ozbrojených sil nebo bezpečnostního sboru, hospodářské organizace nebo jiné instituce, nebo způsobil v činnosti takového orgánu anebo takové organizace nebo instituce poruchu nebo jinou závažnou škodu, bude potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku," uvádí zákoník.

„Falšování podpisů prezidenta a manipulace s nemocným vrchním velitelem ozbrojených sil takovým činem bezesporu je. Na tahu jsou státní zástupci,“ dodal publicista, politický komentátor a bývalý člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka.


Autor: Karel Netolický

Skopeček: V oblasti energetiky očekávám nemalé problémy

9. listopadu 2021 v 06:51

„Krachem Bohemia Energy to nekončí. V oblasti energetiky očekávám v dalších letech nemalé problémy. Odcházíme od tradičních zdrojů, aniž bychom měli adekvátní náhradu. Ze systému emisních povolenek se stala hra spekulantů. I další části zelené politiky budou elektřinu...

Nacher zveřejnil další video, hovoří o exekucích, insolvencích i ochraně spotřebitele

23. září 2021 v 09:52

Pražský zastupitel a poslanec Patrik Nacher vede kandidátku ANO v metropoli pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V rámci kampaně se rozhodl natáčet a na YouTube publikovat krátká videa, ve kterých popisuje, co se v uplynulých letech i jeho přičiněním podařilo prosadit v Parlamentu a co by...

Další články
Nahoru