Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - oblacno 6°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Sáňkování je možné i v centru, ujišťuje po incidentu na Petříně magistrát a chce změnit starou vyhlášku
A co děti, mají si kde hrát a sáňkovat? Ilustrační foto: Viktor Puci

Sáňkování je možné i v centru, ujišťuje po incidentu na Petříně magistrát a chce změnit starou vyhlášku

Vedení Prahy změní městskou vyhlášku, která zakazuje sáňkování a jízdu na běžkách v parcích a zahradách. Zabránit tak chce tomu, aby odtud strážníci lidi vyháněli, jak se to včera stalo na Petříně. Podle dnešního tiskového prohlášení magistrátu je i dle aktuálně platných pravidel v metropoli řada míst, kde lze v zeleni provádět zimní sporty a aktivity.

Na petřínském svahu plném dětí včera zasahovali strážníci a zimní radovánky ukončili. Odkazovali se na městskou vyhlášku z roku 2001. Podle ní se nesmí na Petříně provádět zimní aktivity u Nebozízku, v okolí Strahovské, Lobkovické i Seminářské zahrady. Městská policie následně v médiích připustila, že úterní kontroly vyvolal komentář vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD), který uvedl, že Petřín není sjezdovka.

„Na základě jednoho náhodného a nešťastného incidentu na Petříně se rozvířila mylná debata, že v Praze je zakázáno sáňkovat a bobovat. Sáňkovat v Praze se samozřejmě může a Praha naopak díky svému členitému terénu nabízí ideální podmínky pro zimní radovánky, a to nejen sáňkování a bobování, ale i běžkování,“ uvedl náměstek primátora pro bezpečnost a životní prostředí Petr Hlubuček (STAN).

V mnohých parcích jsou trasy pro běžecké lyžování upravovány i rolbou. Zamrzlé vodní plochy lze zase využít pro bruslení. V historicky cenných městských parcích v centru města – na Petříně, ve Stromovce a v Letenských sadech je z důvodu ochrany zeleně vyhrazeno pro sáňkování a bobování zvláštní místo, kde nehrozí poškození zeleně a zároveň je zde díky minimu překážek vhodný terén na podobné aktivity. Na Petříně je nově označení povolující sáňkování na území zvaném Seminářská zahrada.

„V Divoké Šárce, Hostivařském lesoparku, Kunratickém lese a dalších lokalitách jsou nyní pro zimní sporty podmínky ideální. Pouze v centru města na Petříně, nebo Letenských sadech jsou pro zimní radovánky určená vyznačená místa. Ale i v centru Prahy si lidé v těchto dnech zasáňkují,“ dodal náměstek Hlubuček.

Sjezdové lyžování a jízda na snowboardu je pak zde zcela zakázána vyhláškou o ochraně veřejné zeleně. Místa pro sáňkování a bobování jsou v centrálních městských parcích jasně označena piktogramy a mapovým zákresem. Provozování zimních sportovních aktivit zůstává na vlastní odpovědnost.


Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

Včera v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

Včera v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Praha 2: Omezení činnosti matričního úřadu

28. února 2021 ve 20:58

Od pondělí 1. března bude z důvodu karanténního opatření dočasně omezena matriční agenda radnice Prahy 2. V provozu zůstává pouze vydávání matričních dokladů.

Další články
Nahoru