Dnes Pátek - skorojasno 15°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Sáňkování je možné i v centru, ujišťuje po incidentu na Petříně magistrát a chce změnit starou vyhlášku
A co děti, mají si kde hrát a sáňkovat? Ilustrační foto: Viktor Puci

Sáňkování je možné i v centru, ujišťuje po incidentu na Petříně magistrát a chce změnit starou vyhlášku

Vedení Prahy změní městskou vyhlášku, která zakazuje sáňkování a jízdu na běžkách v parcích a zahradách. Zabránit tak chce tomu, aby odtud strážníci lidi vyháněli, jak se to včera stalo na Petříně. Podle dnešního tiskového prohlášení magistrátu je i dle aktuálně platných pravidel v metropoli řada míst, kde lze v zeleni provádět zimní sporty a aktivity.

Na petřínském svahu plném dětí včera zasahovali strážníci a zimní radovánky ukončili. Odkazovali se na městskou vyhlášku z roku 2001. Podle ní se nesmí na Petříně provádět zimní aktivity u Nebozízku, v okolí Strahovské, Lobkovické i Seminářské zahrady. Městská policie následně v médiích připustila, že úterní kontroly vyvolal komentář vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD), který uvedl, že Petřín není sjezdovka.

„Na základě jednoho náhodného a nešťastného incidentu na Petříně se rozvířila mylná debata, že v Praze je zakázáno sáňkovat a bobovat. Sáňkovat v Praze se samozřejmě může a Praha naopak díky svému členitému terénu nabízí ideální podmínky pro zimní radovánky, a to nejen sáňkování a bobování, ale i běžkování,“ uvedl náměstek primátora pro bezpečnost a životní prostředí Petr Hlubuček (STAN).

V mnohých parcích jsou trasy pro běžecké lyžování upravovány i rolbou. Zamrzlé vodní plochy lze zase využít pro bruslení. V historicky cenných městských parcích v centru města – na Petříně, ve Stromovce a v Letenských sadech je z důvodu ochrany zeleně vyhrazeno pro sáňkování a bobování zvláštní místo, kde nehrozí poškození zeleně a zároveň je zde díky minimu překážek vhodný terén na podobné aktivity. Na Petříně je nově označení povolující sáňkování na území zvaném Seminářská zahrada.

„V Divoké Šárce, Hostivařském lesoparku, Kunratickém lese a dalších lokalitách jsou nyní pro zimní sporty podmínky ideální. Pouze v centru města na Petříně, nebo Letenských sadech jsou pro zimní radovánky určená vyznačená místa. Ale i v centru Prahy si lidé v těchto dnech zasáňkují,“ dodal náměstek Hlubuček.

Sjezdové lyžování a jízda na snowboardu je pak zde zcela zakázána vyhláškou o ochraně veřejné zeleně. Místa pro sáňkování a bobování jsou v centrálních městských parcích jasně označena piktogramy a mapovým zákresem. Provozování zimních sportovních aktivit zůstává na vlastní odpovědnost.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Včera ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Včera ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

12. května 2021 v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

12. května 2021 ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru