Dnes Středa - oblacno 1°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 0°C
Středa 2. 12. 2020
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Samopaly a další zbraně se budou testovat v centru Prahy, netradiční zvuková zkouška proběhne během noci
Testování zbraní se uskuteční na Náměstí Jana Palacha. Foto: VitVit / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Samopaly a další zbraně se budou testovat v centru Prahy, netradiční zvuková zkouška proběhne během noci

Pro účely natáčení se budou v historickém centrum příští týden v noci testovat různé druhy palných zbraní. Noční zvuková zkouška se uskuteční na náměstí Jana Palacha v noci z 24. na 25. listopadu.

O zkoušce informoval dnes pražský magistrát. Zkouška podle něj bude spočívat v testování různých druhů palných zbraní, od pistolí až po samopaly, v kombinacích s různou „slepou“ municí.

Zvuková zkouška se uskuteční od úterních dvaceti hodin a skončí ve středu ve dvě hodiny. Potrvá tedy šest hodin.

„Účelem zkoušky je určit na vytipovaných místech, jaká kombinace zbraní a munice je z hlediska hlučnosti přijatelná. Vlastní natáčení filmového projektu TGM, pro které je zapotřebí provést testování hlučnosti, je plánováno na přelom jara a léta 2021,“ sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Zkouška se podle něj uskuteční v koordinaci s Úřadem městské části Praha 1 a složkami integrovaného záchranného systému.

Centrum Prahy je pro filmaře oblíbeným místem, a tak občas dochází k omezení dopravy a pohybu v místě natáčení.

Když se například před pár lety točily scény ke snímku Anthropoid, filmaři působili hned v několika pražských lokalitách.

Patřilo mezi ně například okolí Invalidovny, Zvonařka a také ulice Badeniho v blízkosti Pražského hradu., kde došlo k omezení tramvajového provozu.

A kvůli natáčení špionážního thrilleru V utajení s Michaelem Douglasem a dalšími hollywoodskými herci byl před čtyřmi lety celý den uzavřen Mánesův most.


Elektronický podpis nově na radnici Prahy 5

Včera ve 12:56

Praha 5 spustila od 1. prosince vydávání všech běžných typů certifikátů pro elektronickou komunikaci. Certifikáty si lze nově zařídit v úředních hodinách na pracovišti ověřování podpisů, listin a Czech POINT, které se nachází na ulici Štefánikova 13.

Nakladatelství ZEĎ nadělilo knihy lidem, kteří pečují o druhé

Včera v 10:23

Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo humorné poučení o našich útrobách, v nichž sídlí dobří a zlí mikrouti. I takové čtení věnovali Jan Pergler a Jan Dražan z nakladatelství ZEĎ v předvánočním čase lidem, kteří se obětavě starají...

Radnice Prahy 13 má otevřeno 20 hodin týdně

Včera v 10:10

Úřad městské části Praha 13 byl nucen omezit úřední hodiny od 12. října na základě usnesení vlády č. 994. Usnesení stanovilo, že orgány veřejné moci a správní orgány musí omezit úřední hodiny na 2 dny v týdnu v rozsahu 5 hodin v daném dni. Starosta městské části Praha 13 společně s tajemníkem...

Jednání Komise pro dotace a EU fondy RMČ. Praha 11 zveřejnila program

30. listopadu 2020 ve 12:25

Jednání komise je veřejné a bude se konat v úterý 1. prosince od 17:30 hodin prostřednictvím elektronického nástroje Microsoft Teams.

Nové elektromobily budou sloužit příspěvkovým organizacím

29. listopadu 2020 v 15:19

Metropole převzala ve čtvrtek 26. listopadu celkem 14 elektrovozů značky Nissan, které budou sloužit pro různé příspěvkové organizace napříč hlavním městem. Nakoupeny byly ve snaze o snížení emisí pevných částic a oxidů dusíku z dopravy a snížení hlukové zátěže v městském prostředí. V nejbližší...

V Běchovicích srazil rychlík mladého muže

28. listopadu 2020 v 11:47

U železniční zastávky v Běchovicích na východě Prahy dnes ráno krátce před sedmou hodinou srazil rychlík do Luhačovic přibližně třicetiletého muže. Ten zraněním na místě podlehl. Vlaky na trati mezi Běchovicemi a Úvaly nabíraly několik hodin zhruba patnáctiminutová...

Další články
Nahoru