Dnes Neděle - jasno 1°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Pondělí 8. 3. 2021
Svátek má Gabriela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Samopaly a další zbraně se budou testovat v centru Prahy, netradiční zvuková zkouška proběhne během noci
Testování zbraní se uskuteční na Náměstí Jana Palacha. Foto: VitVit / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Samopaly a další zbraně se budou testovat v centru Prahy, netradiční zvuková zkouška proběhne během noci

Pro účely natáčení se budou v historickém centrum příští týden v noci testovat různé druhy palných zbraní. Noční zvuková zkouška se uskuteční na náměstí Jana Palacha v noci z 24. na 25. listopadu.

O zkoušce informoval dnes pražský magistrát. Zkouška podle něj bude spočívat v testování různých druhů palných zbraní, od pistolí až po samopaly, v kombinacích s různou „slepou“ municí.

Zvuková zkouška se uskuteční od úterních dvaceti hodin a skončí ve středu ve dvě hodiny. Potrvá tedy šest hodin.

„Účelem zkoušky je určit na vytipovaných místech, jaká kombinace zbraní a munice je z hlediska hlučnosti přijatelná. Vlastní natáčení filmového projektu TGM, pro které je zapotřebí provést testování hlučnosti, je plánováno na přelom jara a léta 2021,“ sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Zkouška se podle něj uskuteční v koordinaci s Úřadem městské části Praha 1 a složkami integrovaného záchranného systému.

Centrum Prahy je pro filmaře oblíbeným místem, a tak občas dochází k omezení dopravy a pohybu v místě natáčení.

Když se například před pár lety točily scény ke snímku Anthropoid, filmaři působili hned v několika pražských lokalitách.

Patřilo mezi ně například okolí Invalidovny, Zvonařka a také ulice Badeniho v blízkosti Pražského hradu., kde došlo k omezení tramvajového provozu.

A kvůli natáčení špionážního thrilleru V utajení s Michaelem Douglasem a dalšími hollywoodskými herci byl před čtyřmi lety celý den uzavřen Mánesův most.


K evropským městům řešícím krátkodobé ubytování v bytech se připojila Praha 1

Včera ve 20:44

Od března letošního roku má Praha 1 svého zástupce ve skupině 22 regionů a měst, která připomínkuje problematiku krátkodobých ubytovacích služeb na poli EU a nazývá se Aliance evropských měst pro řešení krátkodobých ubytovacích služeb. První městskou část zastupuje právník Jan Eisenreich, člen...

Praha 5: Online setkání k projektu Strategie rozvoje 2030+

6. března 2021 v 09:18

Strategie rozvoje 2030+ vstupuje do další části. Po analytické části, která mapovala život na Pětce, dokončuje radnice část návrhovou.

Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Další články
Nahoru