Dnes Pondělí - polojasno 31°C
Zítra Úterý - bourky 25°C
Pondělí 21. 6. 2021
Svátek má Alois
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Samopaly a další zbraně se budou testovat v centru Prahy, netradiční zvuková zkouška proběhne během noci
Testování zbraní se uskuteční na Náměstí Jana Palacha. Foto: VitVit / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Samopaly a další zbraně se budou testovat v centru Prahy, netradiční zvuková zkouška proběhne během noci

Pro účely natáčení se budou v historickém centrum příští týden v noci testovat různé druhy palných zbraní. Noční zvuková zkouška se uskuteční na náměstí Jana Palacha v noci z 24. na 25. listopadu.

O zkoušce informoval dnes pražský magistrát. Zkouška podle něj bude spočívat v testování různých druhů palných zbraní, od pistolí až po samopaly, v kombinacích s různou „slepou“ municí.

Zvuková zkouška se uskuteční od úterních dvaceti hodin a skončí ve středu ve dvě hodiny. Potrvá tedy šest hodin.

„Účelem zkoušky je určit na vytipovaných místech, jaká kombinace zbraní a munice je z hlediska hlučnosti přijatelná. Vlastní natáčení filmového projektu TGM, pro které je zapotřebí provést testování hlučnosti, je plánováno na přelom jara a léta 2021,“ sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Zkouška se podle něj uskuteční v koordinaci s Úřadem městské části Praha 1 a složkami integrovaného záchranného systému.

Centrum Prahy je pro filmaře oblíbeným místem, a tak občas dochází k omezení dopravy a pohybu v místě natáčení.

Když se například před pár lety točily scény ke snímku Anthropoid, filmaři působili hned v několika pražských lokalitách.

Patřilo mezi ně například okolí Invalidovny, Zvonařka a také ulice Badeniho v blízkosti Pražského hradu., kde došlo k omezení tramvajového provozu.

A kvůli natáčení špionážního thrilleru V utajení s Michaelem Douglasem a dalšími hollywoodskými herci byl před čtyřmi lety celý den uzavřen Mánesův most.


Provozní doba pracovišť pražského magistrátu

Včera ve 21:03

Magistrát upravuje od pondělí 21. června provoz pro veřejnost na pracovištích hlavní podatelny, který byl až dosud z důvodů pandemie covid-19 omezen. 

Architektonická soutěž navrhne reprezentativní prostor mezi Stromovkou a Letnou

19. června 2021 v 08:08

Oblast u Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea nalezne novou podobu v architektonické soutěži. Rada hlavního města Prahy pověřila Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) přípravou urbanisticko-architektonické soutěže o návrh na řešení tohoto...

Představitelé Prahy a Vídně podepsali dohodu o vzájemné spolupráci

19. června 2021 v 08:00

Dlouholeté neformální partnerství nyní stvrdili primátor Prahy Zdeněk Hřib a starosta Vídně Michael Ludwig oficiální smlouvou o spolupráci mezi oběma městy, která má platnost příštích pět let. 

Zaměstnanci pražských škol dostanou přidáno o půl miliardy korun

19. června 2021 v 07:47

Pražští radní odsouhlasili předložený návrh na posílení mzdových prostředků pro pracovníky škol a školských zařízení, jejichž zřizovatelem je hlavní město Praha a městské části. 

Milion chvilek vystaví v neděli finální účet Babišovi a jeho vládě

19. června 2021 v 06:22

V neděli 20. června se od 16 hodin uskuteční na Václavském náměstí v Praze demonstrace s názvem Jdeme do finále: NECOUVNEME!, na které spolek Milion chvilek pro demokracii zúčtuje se současnou vládou. Na akci Chvilkaři sepíšou všechny problémy a kauzy Babišovy politiky na velkou účtenku...

Mezi dvanáct městských částí Praha rozdělí peníze na rekonstrukce a výstavbu sportovišť

18. června 2021 v 08:43

Radou hl. m. Prahy byl schválen tisk, který reflektuje aktuální poptávku městských částí po rekonstrukcích a výstavbách sportovišť pro děti a širokou veřejnost. Poskytnuté dotace v celkové výši necelých 78 milionů korun půjdou z rozpočtu hlavního města z kapitoly školství, mládež a sport. Celkem...

Další články
Nahoru