Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - zatazeno 3°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Samopaly a další zbraně se budou testovat v centru Prahy, netradiční zvuková zkouška proběhne během noci
Testování zbraní se uskuteční na Náměstí Jana Palacha. Foto: VitVit / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Samopaly a další zbraně se budou testovat v centru Prahy, netradiční zvuková zkouška proběhne během noci

Pro účely natáčení se budou v historickém centrum příští týden v noci testovat různé druhy palných zbraní. Noční zvuková zkouška se uskuteční na náměstí Jana Palacha v noci z 24. na 25. listopadu.

O zkoušce informoval dnes pražský magistrát. Zkouška podle něj bude spočívat v testování různých druhů palných zbraní, od pistolí až po samopaly, v kombinacích s různou „slepou“ municí.

Zvuková zkouška se uskuteční od úterních dvaceti hodin a skončí ve středu ve dvě hodiny. Potrvá tedy šest hodin.

„Účelem zkoušky je určit na vytipovaných místech, jaká kombinace zbraní a munice je z hlediska hlučnosti přijatelná. Vlastní natáčení filmového projektu TGM, pro které je zapotřebí provést testování hlučnosti, je plánováno na přelom jara a léta 2021,“ sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Zkouška se podle něj uskuteční v koordinaci s Úřadem městské části Praha 1 a složkami integrovaného záchranného systému.

Centrum Prahy je pro filmaře oblíbeným místem, a tak občas dochází k omezení dopravy a pohybu v místě natáčení.

Když se například před pár lety točily scény ke snímku Anthropoid, filmaři působili hned v několika pražských lokalitách.

Patřilo mezi ně například okolí Invalidovny, Zvonařka a také ulice Badeniho v blízkosti Pražského hradu., kde došlo k omezení tramvajového provozu.

A kvůli natáčení špionážního thrilleru V utajení s Michaelem Douglasem a dalšími hollywoodskými herci byl před čtyřmi lety celý den uzavřen Mánesův most.


Autor: Jan Puci

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

2. prosince 2021 v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

2. prosince 2021 v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Provoz úřadu Prahy 11 zůstává beze změn

1. prosince 2021 v 09:39

Co se týče úřadu městské části, zůstává pro veřejnost otevřen beze změn. S ohledem na zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců úřadu i návštěvníků však byly prostory určené pro styk s veřejností upraveny a jsou pravidelně dezinfikovány.

Další články
Nahoru