Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Suverénní vítěz voleb v Praze 7 bude vládnout na holešovické radnici bez partnerů
Holešovická radnice. Foto: P7

Suverénní vítěz voleb v Praze 7 bude vládnout na holešovické radnici bez partnerů

Na radnici Prahy 7 bude následující volební období vládnout vítězná Praha 7 Sobě bez koaličních partnerů. Hnutí nabídlo místo v radě Pirátům, ti jej odmítli. ČTK to dnes sdělil dosavadní starosta a lídr Prahy 7 Sobě Jan Čižinský. Ve volbách získala Praha 7 Sobě v sedmé městské části většinu 53 procent hlasů, v 29členném zastupitelstvu má 18 mandátů. Starostou bude potřetí za sebou Čižinský. Do zastupitelstva se dostali ještě Společně – ODS a TOP 09, ANO a Piráti. Praha 7 má více než 42 000 obyvatel.

„V Praze 7 jsme neúspěšně nabídli koalici Pirátům, kteří prý půjdou do opozice a budou usilovat o post předsedy kontrolního výboru," uvedl Čižinský. Už po ohlášení výsledku voleb uvedl, že se opět bude ucházet o pozici starosty. Starostou se stal poprvé v roce 2014 a o čtyři roky pozici obhájil. Praha 7 Sobě včetně těch nynějších vyhrála poslední troje volby.

Přestože Praha 7 Sobě zvítězila v minulých volbách rovněž většinou hlasů, přizvala tehdy do vedení městské části právě Piráty, kteří tehdy kandidovali jako sdružení PRO 7 (SZ, Piráti, SNK-ED a nezávislí). Zelení se letos do zastupitelstva Prahy 7 nedostali, spolu s nezávislými kandidáty získali 3,56 procenta hlasů.

Praha 7 Sobě má v 29členném zastupitelstvu 18 mandátů. Do zastupitelstva se dostaly také Společně – ODS a TOP 09 s pěti mandáty a na třetím místě ANO se čtyřmi zastupiteli. Piráti mají dva zastupitele. Voleb se v sedmé městské části zúčastnilo 45,05 procenta voličů.

Prahu 7 tvoří Holešovice, Bubny a části Bubenče a Libně. Úřad Prahy 7 slouží také jako obec s rozšířenou působností pro městskou část Troja, která má svou radnici.


Autor: ČTK

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru