Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Suverénní vítěz voleb v Praze 7 bude vládnout na holešovické radnici bez partnerů
Holešovická radnice. Foto: P7

Suverénní vítěz voleb v Praze 7 bude vládnout na holešovické radnici bez partnerů

Na radnici Prahy 7 bude následující volební období vládnout vítězná Praha 7 Sobě bez koaličních partnerů. Hnutí nabídlo místo v radě Pirátům, ti jej odmítli. ČTK to dnes sdělil dosavadní starosta a lídr Prahy 7 Sobě Jan Čižinský. Ve volbách získala Praha 7 Sobě v sedmé městské části většinu 53 procent hlasů, v 29členném zastupitelstvu má 18 mandátů. Starostou bude potřetí za sebou Čižinský. Do zastupitelstva se dostali ještě Společně – ODS a TOP 09, ANO a Piráti. Praha 7 má více než 42 000 obyvatel.

„V Praze 7 jsme neúspěšně nabídli koalici Pirátům, kteří prý půjdou do opozice a budou usilovat o post předsedy kontrolního výboru," uvedl Čižinský. Už po ohlášení výsledku voleb uvedl, že se opět bude ucházet o pozici starosty. Starostou se stal poprvé v roce 2014 a o čtyři roky pozici obhájil. Praha 7 Sobě včetně těch nynějších vyhrála poslední troje volby.

Přestože Praha 7 Sobě zvítězila v minulých volbách rovněž většinou hlasů, přizvala tehdy do vedení městské části právě Piráty, kteří tehdy kandidovali jako sdružení PRO 7 (SZ, Piráti, SNK-ED a nezávislí). Zelení se letos do zastupitelstva Prahy 7 nedostali, spolu s nezávislými kandidáty získali 3,56 procenta hlasů.

Praha 7 Sobě má v 29členném zastupitelstvu 18 mandátů. Do zastupitelstva se dostaly také Společně – ODS a TOP 09 s pěti mandáty a na třetím místě ANO se čtyřmi zastupiteli. Piráti mají dva zastupitele. Voleb se v sedmé městské části zúčastnilo 45,05 procenta voličů.

Prahu 7 tvoří Holešovice, Bubny a části Bubenče a Libně. Úřad Prahy 7 slouží také jako obec s rozšířenou působností pro městskou část Troja, která má svou radnici.


Autor: ČTK

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

Včera ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru