dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Šachový vlak vyrazí z Prahy. Během čtyřdenního turnaje se na kolejích utká 122 šachistů
Zajíc se kvůli shánění potravy na zimu z letošního turnaje odhlásil, vlk si stále odpykává trest za nepovolené metání figurkami. Zdroj: YouTube

Šachový vlak vyrazí z Prahy. Během čtyřdenního turnaje se na kolejích utká 122 šachistů

Již popáté v historii vyjíždí v pátek 9. října dopoledne na pouť po střední Evropě Šachový vlak, mimořádný projekt Pražské šachové společnosti a Českých drah, který nemá v historii obdoby. Letos tento vlak s jedenácti vagóny, pojmenovanými po mistrech světa šachové historie, poveze rekordní množství šachistů.

Šachový vlak 2015 se vydává na trasu Praha – Drážďany – Vratislav – Bratislava – Vídeň – Praha, během které se 122 šachistů z 19 různých národních federací utká ve vlaku po dobu jízdy v rapid turnaji na 11 kol. Mezi účastníky turnaje jsou amatéři i profesionálové z celého světa. Letos veze vlak rekordní počet hráčů, je jich o polovinu více než loni.

Hraje se nejen o čest a slávu, ale také o zajímavé ceny. Hodnota cenového fondu převyšuje 100 tisíc korun. Největšími favority na vítězství jsou čtyři velmistři – Julio Sadorra z Filipín, Lars Karlsson ze Švédska, Raj Tischbierek z Německa a Ján Plachetka ze Slovenska.

Šachovým vlakem 2015 pojede i loňský vítěz, australský velmistr Ian Rogers, který ale letos ze zdravotních důvodů soutěžit nebude. Bojovat se bude nejen o celkové vítězství, ale také o prvenství v soutěži družstev a o nejlepší výkon nad vlastním. Výsledky budou známy v úterý 13. října večer při příjezdu Šachového vlaku do Prahy.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru