dnes
Pondělí - jasno
22°C
zítra
Úterý - oblacno
24°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
24°C
Šachisté v Praze 2 změřili své síly
Turnaj odstartoval místostarosta Prahy 2 Jaroslav Šolc (vlevo) společně s plukovníkem Tomášem Hytychem. Foto: Praha 2

Šachisté v Praze 2 změřili své síly

Více než 400 hráčů ve věku od 6 do 19 let změřilo tento týden své síly v již tradičním celopražském šachovém přeboru. Ten se opět odehrál na půdě ZŠ u svatého Štěpána v Praze 2 díky ředitelce Janě Páčové.

Pražský šachový svaz zastupoval velmistr Martin Petr, který je místopředsedou Šachového svazu České republiky. Prvními tahy na šachovnici odstartoval turnaj místostarosta Prahy 2 Jaroslav Šolc společně s plukovníkem Tomášem Hytychem z Letecké služby Policie České republiky.

Klání se odehrávala až do odpoledních hodin, domácí šachisté nakonec posbírali mnoho medailí z individuálních umístění. Finálovým bojům přihlížela i starostka městské části Praha 2 Jana Černochová. Výsledky naleznete zde.


U Dětského ostrova najdete dvě mozaiková křesla

9. července 2020 v 08:25

V rámci projektu Sculpture Line byla u vchodu Dětského ostrova instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se specializuje na výrobu plastik do veřejného prostoru.

Výstaviště Praha má novou vizuální identitu

5. července 2020 v 16:36

Areál Výstaviště Praha se výrazně proměňuje. K novým herním, sportovním a volnočasovým prvkům, rekonstruovaným cestám a revitalizované zeleni, započaté rekonstrukci budov a připravované rozšířené programové nabídce, nyní přibude celková nová vizuální identita, která sjednotí veškerou...

Lysolaje dostanou půjčku na obnovu obecního dvora

5. července 2020 v 11:40

Pražské Lysolaje dostanou od magistrátu půjčku 15,5 milionu korun na obnovu obecního dvora a jeho zázemí. Při obnově bude opravena střecha a fotovoltaická elektrárna. Peníze začne radnice městu splácet v příštím roce. Celkové náklady obnovy jsou 24 milionů. Půjčku schválili ve čtvrtek pražští...

V parcích Prahy 3 jsou nová pítka pro zvířata

2. července 2020 ve 13:42

Praha 3 tento týden instalovala ve svých parcích celkem šestnáct pítek, která jsou určena zejména pro ptáky a ježky. Misky s vodou pomohou drobným živočichům, kteří ve městech zejména v letních měsících nemají dostatek vody.  

Praha 1 chystá na podzim Spolkový den

1. července 2020 ve 13:24

Den, v rámci kterého budou spolky prezentovat své činnosti se připravuje na 17. září. Připraveny budou ukázky zpěvu i cvičení. Moderuje Alexander Hemala.

Piráti představili metodiku zakládání komunitních zahrad

30. června 2020 v 08:59

V sobotu proběhla v pražském Pirátském centru konference PirateCon věnovaná komunitním zahradám. Byla zde představena aktuální metodika k zakládání komunitních zahrad, kterou vydala Kokoza pro hlavní město Prahu, a která je součástí Implementačního plánu adaptační strategie na klimatickou změnu....

Praha 5: Klub konverzace v češtině

30. června 2020 v 06:47

Klub konverzace v češtině připravila pátá městská část. Klub je zdarma pro všechny cizince, nejen ty z Prahy 5. Začíná se zítra, 1. července.

Další články
Nahoru