dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražské krimi

Sáček pervitinu a ukradená navigace za 80 tisíc. Hrozí jim pět let

Policisté z místního oddělení Smíchov prováděli včera bezpečnostní akci zaměřenou na osoby páchající majetkovou trestnou činnost, zejména pak na pachatele krádeží vloupání do vozidel.

Akce se účastnilo jak několik uniformovaných hlídek policistů, tak i policisté v civilu. A právě ti si kolem druhé hodiny odpolední všimli v ulici Kutvirtova v Praze 5 vozidla, ve kterém seděli dva muži a pomalu projížděli ulicí kolem zaparkovaných aut. Po chvíli zastavili ve Výmolové ulici a vystoupili z něj. Začali procházet kolem řady zaparkovaných vozidel a nahlížet dovnitř.

Když si natipovali nejvhodnější vůz, jeden z mužů rozbil boční okénko u spolujezdce a naklonil se dovnitř, odkud po pár vteřinách vyndal navigaci v hodnotě téměř osmdesát tisíc korun. Druhý mezitím hlídal, jestli se v okolí neděje nic, co by je v krádeži ohrozilo.  A právě ve chvíli, kdy se čtyřiadvacetiletý muž vykláněl z vozidla i s lupem, dorazila na místo uniformovaná hlídka policistů.

Mladíka, který „hlídal okolí“, zadrželi na místě. Druhý pachatel se dal na útěk, při kterém se zbavil navigace, šroubováku i mikiny, kterou měl v době krádeže na sobě. Oba muži skončili na policejní služebně. U jednoho z nich pak při prohlídce objevili sáček s pervitinem. Při výslechu se čtyřiadvacetiletý muž přiznal ještě k několika dalším vloupáním do vozidel, která prováděl od začátku letošního roku. Dotazem do policejních evidencí policisté zjistili, že mladíci jsou zkušení recidivisté a v minulosti byli několikrát trestáni za obdobnou trestnou činnost.

Oba muži jsou proto podezřelí ze spáchání trestného činu krádeže ve spolupachatelství a druhý mladík ještě z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky, za což jim v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru