Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Politika

S výměnou parku za místa pro auta Praha 4 nesouhlasí

Praha 4 nesouhlasí se směnou pozemků v katastrálním území Karlín za pozemek s veřejnou zelení v katastrálním území Záběhlice, který se nachází v Praze 4, jak ji navrhlo hlavní město. Rozhodlo o tom dnes vedení městské části, informoval její mluvčí Jiří Bigas.

Pozemky o výměře 163 a 11 metrů čtverečních, oba v Karlíně v ulici Za Invalidovnou, jsou ve vlastnictví soukromého subjektu, který požádal o směnu, a mají být směněny za pozemek o výměře 29 038 metrů čtverečních v Záběhlicích ve vlastnictví hlavního města. 

Důvodem je podle odboru hospodaření s majetkem pražského magistrátu vypořádání majetkoprávních vztahů. Na pozemcích žadatele se nacházejí veřejná parkovací stání, která jsou součástí zóny placeného stání. 

Na pozemku v Záběhlicích jsou veřejné plochy zeleně (takzvaná Třešňovka), plochy komunikací U Mlýna, Na Chodovci, Ke Spořilovu a plocha veřejného parkoviště. 

„Taková směna pozemků je pro Prahu 4 absolutně nepřijatelná, a proto jsme k ní nedali souhlas,“ uvedl radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS). 

„Nepoměr je už ve velikosti pozemků navržených ke směně, a co je ještě horší, Praha 4 by mohla přijít o Třešňovku, místo s veřejnou zelení, kde tráví volný čas mnoho obyvatel Spořilova. To nepřipustíme,“ dodal.


Autor: TZ, red

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru