Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Politika

S výměnou parku za místa pro auta Praha 4 nesouhlasí

Praha 4 nesouhlasí se směnou pozemků v katastrálním území Karlín za pozemek s veřejnou zelení v katastrálním území Záběhlice, který se nachází v Praze 4, jak ji navrhlo hlavní město. Rozhodlo o tom dnes vedení městské části, informoval její mluvčí Jiří Bigas.

Pozemky o výměře 163 a 11 metrů čtverečních, oba v Karlíně v ulici Za Invalidovnou, jsou ve vlastnictví soukromého subjektu, který požádal o směnu, a mají být směněny za pozemek o výměře 29 038 metrů čtverečních v Záběhlicích ve vlastnictví hlavního města. 

Důvodem je podle odboru hospodaření s majetkem pražského magistrátu vypořádání majetkoprávních vztahů. Na pozemcích žadatele se nacházejí veřejná parkovací stání, která jsou součástí zóny placeného stání. 

Na pozemku v Záběhlicích jsou veřejné plochy zeleně (takzvaná Třešňovka), plochy komunikací U Mlýna, Na Chodovci, Ke Spořilovu a plocha veřejného parkoviště. 

„Taková směna pozemků je pro Prahu 4 absolutně nepřijatelná, a proto jsme k ní nedali souhlas,“ uvedl radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS). 

„Nepoměr je už ve velikosti pozemků navržených ke směně, a co je ještě horší, Praha 4 by mohla přijít o Třešňovku, místo s veřejnou zelení, kde tráví volný čas mnoho obyvatel Spořilova. To nepřipustíme,“ dodal.


Autor: TZ, red

Zastupitelé Prahy 4 budou mít poslední jednání před volbami

19. září 2022 v 11:47

V zasedacím sále 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500) se ve středu 21. září uskuteční od 13 hodin 22. zasedání zastupitelstva Prahy 4, poslední v tomto volebním období. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Další články
Nahoru