dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
S vloupačkami do aut nešetřili: žena 12 a dva muži dohromady 73 případů
Auta zaparkovaná na dvoře. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

S vloupačkami do aut nešetřili: žena 12 a dva muži dohromady 73 případů

Minulý týden kriminalisté čtvrtého policejního obvodu v Praze objasnili 85 případů vloupání do aut se škodou přesahující jeden milion korun a zadrželi tři osoby, kterým tato vloupání kladou za vinu. Jednalo se o případy vykrádání vozidel v teritoriu Prahy 4 a 10 v období od července loňského až do začátku května letošního roku.

Mladá, teprve dvaadvacetiletá žena, se činila. Provedla 12 vloupání do vozidel a to vždy stejným způsobem. „Za použití kladívka rozbila skleněnou výplň předních dveří zaparkovaného automobilu, naklonila se do vozidla a akumulátorovou vrtačkou demontovala rámeček vestavěné navigace, kterou po té vytrhla,“ popsal mluvčí pražské policie Jan Daněk.

podezrela-nahled

Podezřelá žena

Straka zlodějka způsobila škodu převyšující osm set tisíc korun a v případě odsouzení může jít sedět za mříže až na osm let.

Dalším z obviněných je dvaatřicetiletý muž, který se vloupával do zaparkovaných aut po předchozím rozbití skleněné výplně předních dveří nebo vypáčením zámku a to celkem ve 34 případech.

Následně kradl většinou autorádia a věci volně odložené. Způsobil škodu celkem přes dvě stě tisíc korun. Zloději nyní hrozí až tříletý pobyt v chládku. Jelikož se k činům přiznal, je mužovo stíhání vedeno na svobodě.

Kradl autorádia

Poslední z trojice je třiatřicetiletý muž, který se podle kriminalistů vloupal do 39 vozidel, kde kradl autorádia a to opět po rozbití skleněné výplně předních dveří.

podezrely-nahled

Podezřelý muž

„Tímto jednáním způsobil škodu téměř čtyři sta tisíc korun, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let. U tohoto muže byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl akceptován a stíhání bude vedeno vazebně,“ dodal Jan Daněk.

Kriminalisté předpokládají, že tato trojice může mít na svědomí více případů vloupání do vozidel a prosí občany, kteří od nich případné kupovali autorádia nebo navigace, ať se cestou linky 158 přihlásí.


Autor: Dalibor Kracík

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru