dnes
Neděle - jasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
S velkým sčítáním cestujících v tramvajích pomohou studenti
Ilustrační foto: archiv PM

S velkým sčítáním cestujících v tramvajích pomohou studenti

Komplexní přepravní průzkum tramvajové sítě provede pražský dopravní podnik (DPP) ve spolupráci s organizací Ropid tento od zítřka do čtvrtka. V rámci šetření dojde za pomoci studentů pražských dopravních škol k anonymnímu sčítání cestujících na jednotlivých tramvajových linkách.

Průzkum navazuje na změny v linkovém vedení tramvají, k nimž došlo v letošním roce. Poslední srpnovou neděli změnilo devět linek svou trasu a tři nové přibyly. Šetření, které bude sloužit jako zpětná vazba, poskytne informace o počtu přepravených osob na jednotlivých linkách a o obratech cestujících na všech zastávkách.

„Tyto statistiky nám pomáhají k zlepšení efektivity MHD. Na jejich základě dochází k projektování sítě veřejné dopravy i k nasazování náhradní autobusové dopravy při výlukách tramvajových tratí,“ řekl Ladislav Urbánek, dopravní ředitel DPP.

„Získaná data využijeme k doladění nových jízdních řádů. Spolu s podněty od cestujících i jednotlivých městských částí tak získáme komplexnější představu o změně chování cestujících od roku 2014,“ řekl ředitel organizace Ropid Petr Tomčík.

Průzkum bude již tradičně prováděn fyzickým sčítáním cestujících přímo ve vozech. Do sčítacích formulářů budou na každé zastávce zaznamenávány následující údaje:

1.    počet nastupujících osob
2.    čas odjezdu ze zastávky
3.    počet osob v tramvaji po odjezdu ze zastávky

Všechny uvedené údaje jsou potřebné k získání informací o obratu cestujících v každé tramvajové zastávce, o detailní i celkové zátěži jednotlivých úseků tramvajové sítě a také o dodržování jízdního řádu.

Pro studenty Střední průmyslové školy dopravní a. s. a Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy dopravní Masná je připraveno na 650 ranních a odpoledních směn, na zaměstnance DPP a Ropidu čeká více než 500 převážně večerních směn.


Roztyly C: Omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra

Dnes v 09:27

Z důvodu provádění zátěžové zkoušky osobního výtahu mezi nástupištěm a vestibulem stanice dojde ve čtvrtek 25. října od 10 do 12 hodin k dočasnému omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra Roztyly na trase C.

Dopravní omezení v Podbabské a Papírenské v Praze 6

17. října 2018 ve 14:01

Z důvodu budování hradidlové komory u břehu Vltavy, která do budoucna zabrání zaplavování nejníže položené části komunikace pod mostem, probíhají v úseku stavební práce. Jsou zde umístěny dočasné semafory, které řídí dopravu. 

Čtyři noci bude uzavřen Letenský tunel

15. října 2018 ve 22:39

Z důvodu údržby a mytí tunelu bude uzavřen Letenský tunel od 17. října do 21. října vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin.

Nepojedou tramvaje křižovatkou Lazarská a Spálená

14. října 2018 v 07:41

Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená dochází od čtvrtka 18. října od 4:30 hodin do pondělí 29. října do 4:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská–Jindřišská.

Do srpna bude uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí

9. října 2018 v 11:30

Ode dneška je kvůli výměně eskalátorů a dalším opravám uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí. Cestující musí pro vstup i výstup do a ze stanice používat vestibul z Palackého náměstí.

Dopravní opatření v Povltavské ulici

8. října 2018 v 16:23

Zítra začnou stavební práce na rozšíření nájezdové rampy na most Barikádníků v ulici Povltavská v Praze 8. Práce skončí v neděli 18. listopadu. 

Další články
Nahoru