dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
S velkým sčítáním cestujících v tramvajích pomohou studenti
Ilustrační foto: archiv PM

S velkým sčítáním cestujících v tramvajích pomohou studenti

Komplexní přepravní průzkum tramvajové sítě provede pražský dopravní podnik (DPP) ve spolupráci s organizací Ropid tento od zítřka do čtvrtka. V rámci šetření dojde za pomoci studentů pražských dopravních škol k anonymnímu sčítání cestujících na jednotlivých tramvajových linkách.

Průzkum navazuje na změny v linkovém vedení tramvají, k nimž došlo v letošním roce. Poslední srpnovou neděli změnilo devět linek svou trasu a tři nové přibyly. Šetření, které bude sloužit jako zpětná vazba, poskytne informace o počtu přepravených osob na jednotlivých linkách a o obratech cestujících na všech zastávkách.

„Tyto statistiky nám pomáhají k zlepšení efektivity MHD. Na jejich základě dochází k projektování sítě veřejné dopravy i k nasazování náhradní autobusové dopravy při výlukách tramvajových tratí,“ řekl Ladislav Urbánek, dopravní ředitel DPP.

„Získaná data využijeme k doladění nových jízdních řádů. Spolu s podněty od cestujících i jednotlivých městských částí tak získáme komplexnější představu o změně chování cestujících od roku 2014,“ řekl ředitel organizace Ropid Petr Tomčík.

Průzkum bude již tradičně prováděn fyzickým sčítáním cestujících přímo ve vozech. Do sčítacích formulářů budou na každé zastávce zaznamenávány následující údaje:

1.    počet nastupujících osob
2.    čas odjezdu ze zastávky
3.    počet osob v tramvaji po odjezdu ze zastávky

Všechny uvedené údaje jsou potřebné k získání informací o obratu cestujících v každé tramvajové zastávce, o detailní i celkové zátěži jednotlivých úseků tramvajové sítě a také o dodržování jízdního řádu.

Pro studenty Střední průmyslové školy dopravní a. s. a Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy dopravní Masná je připraveno na 650 ranních a odpoledních směn, na zaměstnance DPP a Ropidu čeká více než 500 převážně večerních směn.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru