dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražský život

S úřady jsme jednali předem, diví se iniciátoři pracovny v parku po zamítavém postoji radnice

Havlíčkovy sady byly vybrané pro pracovnu v parku po dohodě s Prahou 2, tvrdí její iniciátoři. Pracovna podle nich může být jinde, ale později, uvedli dnes v tiskové zprávě. Rada městské části v pondělí umístění v Grébovce zamítla, více jí vyhovovalo loňské umístění v Riegrových sadech.

„Je škoda, že mobiliář v Grébovce nebude. Určitě můžeme pracovnu umístit do jiného parku, příprava však posune znovuotevření," říká jeden z organizátorů projektu Jan Pelán. Přípravě umístění podle něj věnovali hodně času, elektroinstalace a pokrytí internetem mělo být už dnes. Otevřená měla být 5. května.

Havlíčkovy sady neboli Grébovku Praha 2 opravovala 15 let. Rekonstrukce parku, který je kulturní památkou, stála přes 365 milionů korun. Radnice z této částky zaplatila přes 260 milionů, zbylou částku získala z dotací. S umístěním pracovny prý nesouhlasili architekti těchto oprav.

Iniciátoři projektu ale tvrdí, že umístění projednali se zástupci městské části Prahy 2, správcem parku, odborem životního prostředí a Národním památkovým ústavem, kteří umístění v Grébovce schválili. Do konce října tam měly být lidem k dispozici stolky, židle, ale také připojení k internetu a elektřině. Její výstavba loni vyšla na zhruba 200 000 korun, přispěla ní veřejnost a granty.


Další články
Nahoru