Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

S tříděním odpadu pomáhají v Praze 2 nové webové stránky i mobilní aplikace

Program Čistá dvojka, jehož cílem je informovat a vzdělávat občany Prahy 2 v problematice životního prostředí a motivovat je k aktivnímu přístupu při udržování čistoty a úklidu, má nové webové stránky. Ty jsou nyní přehlednější a nabízejí řadu nových funkcí, včetně přímého propojení s Portálem občana a portálem webGIS Praha 2, které umožňují občanům řešit různé životní události.

„Záleží nám na tom, v jakých podmínkách naši občané žijí a chceme, aby naše parky, ulice i náměstí byly čisté. Abychom se o to mohli společně postarat, potřebujeme rychlý a účinný nástroj komunikace. Proto jsme také letos zmodernizovali webové stránky programu Čistá dvojka a rozšířili služby, které občanům nabízí. Ti naleznou všechny informace na jednom místě a prostřednictvím webových aplikací mohou radnici předávat své podněty. Výhodou je i okamžitá zpětná vazba, jak bylo s oznámením naloženo,“ uvádí starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Nové webové stránky programu Čistá dvojka jsou plně kompatibilní se stránkami městské části Praha 2. Ty prošly zkraje roku také inovací. Nově jsou provozovány na moderní platformě VISMO s propojením na Portál občana Prahy 2 a díky nové technologii jsou jednoduše dostupné nejen z počítače, ale i z mobilních telefonů a tabletů. Svým vzhledem a funkčností zaujaly i porotu krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí a získaly titul Zlatý erb 2022.

„Webové stránky považujeme za jeden z klíčových komunikačních nástrojů radnice. Je pro nás naprosto zásadní, aby občané a lidé, kteří v naší městské části žijí a pracují, měli aktuální přehled o místním dění a byli včas informováni o všem důležitém. Proto také pokračujeme v modernizaci dalších webových stránek a aplikací. Novou podobu získají i weby jednotlivých projektů nebo příspěvkových organizací jako například Centra sociálních služeb Prahy 2,“ přibližuje plány tajemník Úřadu MČ Praha 2 Michal Kopecký.

Program „Čistá Dvojka“ radnice Prahy 2 spustila již v roce 2009. Jeho prostřednictvím informuje veřejnost o možnostech zapojení do péče o čistotu veřejného prostranství a podporuje vzdělávání a aktivity v oblasti ochrany životního prostředí. Zájemci z řad veřejnosti naleznou všechny aktuální informace k tématu na jednom místě, a to na speciálním webu http://www.cistadvojka.cz/ nebo v mobilní aplikaci Třídění odpadu na Praze 2, která je volně ke stažení na Google Play i App Store.

Jednotlivé podněty týkající se čistoty a pořádku mohou úřadu občané předávat také emailem infolinka@praha2.cz nebo telefonicky na bezplatné infolince čistoty 800 879 222.
Autor: Alo

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

Včera v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

Včera v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru