dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
S Tomášem, nebo bez něj. Je to jedno, volby budou opět o Karlovi. Posadí ho na tvarůžek?
Pražský primátor Tomáš Hudeček. Foto: archiv MHMP

S Tomášem, nebo bez něj. Je to jedno, volby budou opět o Karlovi. Posadí ho na tvarůžek?

Ve čtvrtek se začne dohadovat, zda na pražské kandidátce TOP 09 pro říjnové volby do Zastupitelstva hl. m. Prahy dojde ke změnám. Zda se na ni vrátí současným primátorem Tomášem Hudečkem vyšoupnutý Jiří Vávra.

Hudeček již dříve naznačil, že pokud dojde k revokaci červnového ustanovení kandidátky, odstoupí. Z médií jemu nakloněných tyto informace působily a působí téměř jako poplašná zpráva, která budí dojem, že bez Hudečka jdou šance na obhájení volebního vítězství z roku 2010 k ledu. Že Prahu bez Hudečka v jejím čele nečekají světlé zítřky.

Chyba lávky, je čas přestat balamutit pražskou veřejnost. Hudečkova kandidátka prošla jen tak tak a stojí na přeběhlících, což do budoucna přináší velkou pravděpodobnost vnitrostranických půtek a rozkolů.

Stačí si vzpomenout na rok 2011 a pražskou ODS, kdy se na stranu Bohuslava Svobody přidali Ondřej Pecha, Pavel Hurda a další lidé z tábora Borise Šťastného, čímž umožnili jeho dohodu s TOP 09. Ke stabilizaci poměrů v ODS to v žádném případě nevedlo, i když to docent Svoboda rád prohlašoval.

Sex-appeal hanácké naplaveniny?

Ale pojďme zpět k pražské TOP 09. Je úplně jedno, jestli bude v čele její kandidátky pro podzimní komunální volby Tomáš Hudeček, Jiří Vávra, „ten třetí vzadu“ Jiří Nouza, nebo někdo úplně jiný.

Preference „topky“ v Praze nestojí a nepadají na Hudečkovi, ani na nikom jiném, ale jen na Karlu Schwarzenbergovi. Troufnu si říci, že mezi Pražany není Hudeček moc známý, ani moc oblíbený.

Pražské ulice sice v posledních týdnech zaplavily plakáty s Hudečkovým podpisem pod hesly hlásajícími úspěchy současného vedení Prahy (čti TOP 09), ale podobnou masáž mají Pražané ještě stále docela v živé paměti, kdy se odcházející primátor Pavel Bém tlačil v roce 2010 do Poslanecké sněmovny.

Tvář „bodrého Moravana z Olomóca“ na billboardech by v Praze sotva zabrala. O Vávrovi lidé z okolí Hudečka rádi posměšně říkají, že má sex-appeal strouhané mrkve, ale že by měl zrovna současný pražský primátor se svým roztomilým přízvukem hanácké naplaveniny charisma, ze kterého by Pražanky padaly do mdlob…. Nevím, nevím.

Karel na tvarůžku. To by mohlo zabrat

Před volbami tedy bude nutné opět zaútočit především na mladé voliče legendárního Karla. S pankáčským čírem to vyšlo, s agentskou vizáží na silné motorce také. Tak co třeba posadit nestárnoucího politického matadora Schwarzenberga na olomoucký tvarůžek a do pozadí umístit (podstatně menší a méně výraznou) tvář Tomáše Hudečka? To by mohlo zabrat!

Ale ne vše, co na první pohled vypadá stravitelně, nakonec každému voní a je po chuti. Stejně jako „olomócké tvargle“.

Přesto, pokud se podaří Hudečkovi udržet v čele kandidátky a volební tým TOP 09 opět probudí z letargie potenciální fanoušky „Karla“, Hudeček bude velký favorit voleb. Ale pokud pozici na kandidátce neuhájí a nahradí ho někdo jiný, bude mít stejné šance jako on.

Odchod Tomáše Hudečka z čela kandidátky pražské TOP 09 pro podzimní komunální volby, kterým občas vyhrožuje, by Pražané sotva zaznamenali a nějak oplakávali.

Autorem textu je Jan Puci, šéfredaktor serveru Pražský patriot www.prazskypatriot.cz


Další články
Nahoru