dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
S Robinsonem a papouškem Úterý na ostrov plný zvířátek

S Robinsonem a papouškem Úterý na ostrov plný zvířátek

Čtení je jedna z prvních dovedností, které nás ve škole učí. I přesto ale dnes děti spíš než po knize sahají po televizním ovladači nebo si sedají k počítači. Ale přitom i u knihy lze prožít dobrodružství, třeba právě s Robinsonem Crusoem.

Čtení děti baví. To je akce, která se bude v sobotu 20. února od 14:30 do 16:30 hodin konat v prostorách Era světu. S překladatelkou nové knihy k filmu „Robinson Crusoe na ostrově zvířátek“ a autorkou dětských knih Ivonou Březinovou si budete moci povídat o tom, jaké by to asi tak bylo ocitnout se na pustém ostrově. Tedy, v tomto případě není ostrov tak docela pustý, ale plný zvířecích kamarádů.

Předčítat ukázky z knížky budou herečky Zdeňka Žádníková a Jana Holcová. Těšit se můžete také na různé hry, soutěže a na opravdového papouška – podobného tomu, který se stane nejlepším přítelem Robinsona ve filmovém zpracování známého příběhu.

Era Svět, Jungmannovo náměstí 76, Praha 1.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru