dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražská politika

S převedením nemocnice Na Bulovce chce ministr počkat po volbách

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) chce po komunálních volbách jednat s novým vedením Prahy o možném převodu nemocnice Na Bulovce. Právě toto státní zdravotnické zařízení by podle něj mohlo přejít do vlastnictví metropole. Získalo by se tím prý víc peněz na investice.

Praha by také podle ministra měla mít svou strategii nemocničního zdravotnictví a měla by se i víc finančně podílet na provozu nemocnic. Nemusí to ale podle něj znamenat, že jí nemocnice budou patřit.

„Když je jakýkoliv problém z hlediska nemocniční péče, tak ji neřeší hlavní město Praha, jako v jakémkoli jiném kraji, ale řeší ji ministr zdravotnictví. Což asi není úplně v pořádku. Jestli to bude nějakým majetkovým převodem, nebo čímkoli dalším, není úplně nejpodstatnější,“ uvedl ministr.

Podstatné podle něj je, aby metropole měla svou strategii nemocničního zdravotnictví. Připomněl, že některé kraje přispívají nemocnicím, jež nezřizují, protože jde o veřejnou službu pro obyvatele kraje. Budoucnost Bulovky spočívá podle Němečka z velké části na ministerstvu, výrazné slovo má ale i Praha, které patří značná část pozemků i budov.

„Čekám, jak dopadnou pražské komunální volby, abych s novou reprezentací o budoucnosti této nemocnice hovořil,“ řekl ČTK. Variant může být podle něj více, mimo jiné i společné provozování.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru