Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životVíkendVycházky

S Prahou 2 můžete putovat po stopách Milady Horákové

7. 4. 2022 - 31. 5. 2022
Radnice Dvojky pokračuje v seriálu venkovních her Putování Prahou 2. V pořadí již čtvrtá trasa provede zájemce po místech spjatých s památkou Milady Horákové. Projít se, poznávat i soutěžit mohou zájemci až do 31. května 2022. 

„Poznávat historii a dozvídat se zajímavosti lze zábavnou formou, i když jde o vážnější témata. Po odhalení nové pamětní desky na rodném domě Milady Horákové a vydání publikace jsme se rozhodli život statečné ženy, která se stala symbolem odporu proti totalitě ve 20. století, přiblížit také novou trasou hry Putování Prahou 2. Účastníci hry se vydají od rodného domu dalšími místy na Vinohradech, kde byla Milada, rozená Králová, pokřtěna, vyrůstala, chodila do škol a vdala se. Navštíví i místa na Novém Městě a na Vyšehradě, kde je uctěna její památka.“ představuje téma nové hry její iniciátor Jaroslav Šolc, místostarosta Prahy 2 pro oblast kultury.

Putovní hru si mohou zájemci zahrát sami, s rodinou nebo s přáteli. S chytrým telefonem, nebo jen s otázkami na papíře. Trasu lze projít i po částech, účast je zdarma. Na devíti stanovištích se soutěžící dozvědí mnohé zajímavosti o Miladě Horákové i navštívených místech. Budou opět řešit zadané úkoly a sbírat body za správné odpovědi na otázky. Pokud jich získají do konce května dostatek, zapojí se do losování o věcné ceny.

„Zájem o předchozí trasy nás těší a povzbuzuje. Již teď připravujeme další putovní hry, které se vztahují k tématům spojeným s českou historií procházející naší městskou částí. Jednou z nich je trasa ke 160. výročí vzniku Sokola, druhou si pak připomeneme 80 let od akce Anthropoid. Obě nové trasy otevřeme ještě v prvním pololetí a zájemci o venkovní hry se tak mají na co těšit. Novinkou bude i dlouhodobé sbírání bodů z libovolných tras Putování Prahou 2 v rámci Roku Dvojky, kdy limitem pro účast v soutěži o věcné ceny bude zisk symbolických 222 bodů.“ dodává Jaroslav Šolc.   

Do putovních her se mohou zájemci zapojit prostřednictvím speciálního webu: https://putovani.praha2.cz/


Autor: Hla

Malostranský hřbitov zve na vycházku

Dnes v 07:40

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku v sobotu 27. července od 14 hodin. Kromě historie hřbitova se dozvíte také zajímavosti ze života osobností, jejichž výročí si o prázdninách připomínáme.

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Včera v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Blešák na Radlické

23. července 2024 v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Lé(To)Market na Smíchovské náplavce: Odpočinek, nákupy a jídlo

22. července 2024 v 10:20

V sobotu 27. července se od 10 hodin na Smíchovské náplavce můžete těšit na skvělé nákupy a lahodné gastronomické zážitky.

Letní kino: Top Gun

22. července 2024 v 08:46

Mladí vojenští piloti Pete “Maverick” Mitchell a jeho kolega Goose jsou vysláni na kurz do kalifornské školy pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Maverick je na to hrdý a hodlá se stát nejlepším bojovým pilotem ve vojenském námořnictvu.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

Další články
Nahoru