dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
S podporou Schwarzenberga prosadil Hudeček svou kandidátku pro volby a vyšoupl Vávru
Primátor Tomáš Hudeček při setkání s novinářkou. Foto: archiv MHMP

S podporou Schwarzenberga prosadil Hudeček svou kandidátku pro volby a vyšoupl Vávru

Lídrem kandidátky TOP 09 pro obecní volby v Praze zůstane primátor Tomáš Hudeček, potvrdil dnes krajský výbor. Část členů jej chtěla stáhnout kvůli obžalobě v kauze Opencard. Většina se nakonec přiklonila k Hudečkovi a schválila jeho návrh kandidátky. Jeho stranický oponent Jiří Vávra se nakonec nedostal ani na kandidátku. Jednání výboru začalo po desáté hodině a skončilo hodinu po poledni.

Nakonec Hudeček podle informací ČTK těsně zvítězil. Na druhém místě kandidátky je za Hudečkem jeho náměstek Jiří Nouza a na třetím radní Martin Dlouhý. Čtvrté místo obsadila radní Eva Vorlíčková a na pátém je nestraník, bývalý hokejový brankář a pražský zastupitel Petr Bříza. Ten v roce 2010 kandidoval jako nezávislý na kandidátce ODS.

Do první desítky se dostali ještě další dva členové pražské městské rady – Lukáš Manhart, který je na devátém místě, a primátorův náměstek Václav Novotný na místě šestém. Sedmá pozice patří zastupiteli Albertu Kubištovi, osmá starostce Prahy 3 Vladislavě Hujové a desátá zastupitelce Monice Krobové Hášové.

Vorlíčková, Manhart a Novotný jsou společně s Hudečkem obžalováni v kauze Opencard. Za Hudečka a obžalované radní se už v pátek postavilo vedení strany v čele s předsedou Karlem Schwarzenbergem. Také to podle některých členů pomohlo Hudečkovi prosadit jeho verzi kandidátky.

Nakonec to byla rychlovka

Původně členové strany očekávali, že by jednání mohlo být komplikované a dlouhé, mluvilo se dokonce o tom, že by se protáhlo do pondělí. „Nakonec to bylo vcelku rychlé," uvedl jeden z členů pražské TOP 09.

TOP 09 v roce 2010 v Praze pod vedením někdejšího guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy zvítězila. Koalici ale nakonec uzavřely ČSSD a ODS. TOP 09 se k vládě dostala až po rozpadu původní koalice v listopadu 2011. Tehdy se dohodla s ODS. Spolupráce ale vydržela jen do konce května 2013.

Od té doby vládne sama s podporou ČSSD. Podzimní volby se budou konat na začátku října. Svého lídra už vybrala ODS, bude jím exprimátor Bohuslav Svoboda, ČSSD povede ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík a trojkoalici SZ, KDU-ČSL a STAN předseda zelených v Praze Petr Štěpánek.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru