dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
S patriotem na cestách: Proč jede každý do Goa?
Cestování v Indii. Foto: Milan Čermoch

S patriotem na cestách: Proč jede každý do Goa?

Biokybernetik, producent, manažer a cestovatel Milan Čermoch, který sám sebe nazývá výletníkem, se na konci minulého roku vydal do Indie. S první částí zajímavého cestopisu se již čtenáři serveru Pražský patriot mohli setkat.

Dostáváme se k druhé části, která začíná tam, kde první skončila:

Na letišti byly v jedenáct večer naštěstí kanceláře leteckých společností ještě otevřené, takže jsem si koupil letenku do Goa, ale až za dva dny. Trochu jsem se opláchl a začal se ptát po internetu, kvůli výběru hotelu. Bohužel na letišti v New Delhi žádný internet není. Když jsem informaci rozdýchával, odchytil mne starší muž, že mne odveze do hotelu.

Odvětil jsem, že hledám internet a nesympatický muž mi neváhal slíbit, že mne nejdříve zdarma doveze k internetu, když mne pak bude moci dopravit do hotelu. Vzhledem k tomu, že ho ochranka letiště evidentně znala, jsem nabídku přijal. Konečně začíná výlet.

Báječný výhled do metr vzdálené zdi

Muž mne během deseti minut odvezl k jednomu z nejbližších hotelů od letiště. Typická 4*, do které by člověk nikdy dobrovolně nevlezl. Recepce byla v pozoru a ihned se mi začali všichni velmi věnovat. Samozřejmě neměli nejmenší zájem půjčit mi jejich internet, zato mi vehementně cpali svůj executive pokoj.

Přicházející těžká únava způsobila, že jsem souhlasil s prohlídkou pokoje za super cenu. Pokoj vypadal skvěle a protože byla půlnoc, nebylo vidět, že jediné okno má dokonalý výhled do metr vzdálené zdi vedlejšího domu. Praštil jsem s sebou do obrovské postele a nechal si přinést batoh.

cestovani-v-himalajich-nahled

Cestování v Himalájích

Nakonec přišel recepční s knihou a přitom se vyptával. Když zjistil, že jsem přijel z Himalájí a že mám něco společného s Shivananda Divine Society, vypadlo z něj, že členové společnosti užívají Hotel Shanti Palace pravidelně, dokonce, že před měsícem nějaký Swami spal v tomto pokoji číslo 216.

Informace o Swamim mi postavila chlupy

Nastal zlomový okamžik mé cesty do Indie 2013. Dosud jsem totiž necítil ani náznak toho, co je na výletech nejcennější, totiž zvláštní, často až extatický, pocit ze setkávání similarit (lidé se stejnými zkušenostmi, zvířata co vás jakoby znají nebo předměty podobné něčemu z vašich vzpomínek), k čemuž však dochází až ve chvíli, kdy cesta není předem známa, ale její směr je určován radami nebo znameními (rozpoznanými souvislostmi) anebo prostě jen tím, že sama plyne. Informace o Swamim mi postavila chlupy, a pak jsem se poprvé dobře vyspal.

Ráno jsem vypadnul hned po snídani. Při check-out jsem řekl, že jedu do Goa a recepční kroutil hlavou: „Proč jede každý do Goa?” Odpověděl jsem, že je tam zřejmě lepší vzduch a teplo, ale hned, protože už mi začal fungovat výletnický radar, jsem věděl, že důvodů bude více. A taky že jo!

Letěl jsem až následující den, a protože jsem jako hotelový host již mohl používat wifi, našel jsem si ubytování na další noc v jedné z mála skvělých lokalit v Delhi, totiž v alternativní Haus Khas Village, na kraji jediného lesoparku mnohamilionového města.

The Rose Guest House mne zaujal hlavně polohou, ale též designem a nezvykle vysokou cenou. Měli však jedno z nejvyšších hodnocení. Na recepci mne přivítal Francouz, jógin, první běloch zhruba po týdnu v Indii. Když jsem řekl odkud jsem přijel, začal mi povídat o Shivananda centru v Delhi, kam chodí cvičit, a které je jedinou univerzitou jogy svého druhu.

Sunburn festival se stovkou dýdžejů a kapel

deep-house-nahled

Sunburn festival

Dále jsem dostal info, že do Goa jede každý proto, že zde bude přes Vánoce největší Asijská taneční akce Sunburn festival s 3denním line-upem, stovkou dýdžejů a kapel.

Obdivoval jsem design vstupního lobby a trochu mne zklamalo, když mi týpek dojemně smutně sděloval, že jsou over-book, ale že mne dovede do spřáteleného Guest House za rohem a dá mi poloviční cenu.

Mé rozladění však trvalo jen do chvíle, než jsme přišli do nádherného apartmánu s výhledem na park a ještě jsem dostal 2500 rupií zpět. Následně jsem se dozvěděl, že majitel je Slovák a druhý recepční mi naznačil, že u něj mohu koupit cokoliv.

Autorem textu a fotografií je Milan Čermoch (*1968), inženýr – biokybernetik, producent, manažer a cestovatel. Sám se však nazývá výletníkem. Výlet chápe jako opuštění známého a předvídaného pro poznání a potěšení z dobrodružství.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Včera ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru