Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - zatazeno 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
S občankou v mobilu na radnici, Praha 10 se s předstihem připojila k projektu eDoklady
Radnice Prahy 10. Foto: Jan Puci

S občankou v mobilu na radnici, Praha 10 se s předstihem připojila k projektu eDoklady

Od 2. května mohou občané použít při vyřizování svých záležitostí na radnici Prahy 10 elektronický občanský průkaz v mobilním telefonu. Desátá městská část přistoupila k projektu eDoklady o dva měsíce dřív, než jí ukládá zákon. Informovala o tom na sociálních sítích. Podle zákona občanský průkaz v mobilním telefonu budou obce s rozšířenou působností povinně uznávat od 1. července.

K projektu už na začátku února přistoupila Praha 2. „Rozhodli jsme se připojit k projektu v předstihu, abychom lidem komunikaci s úřadem co nejvíce usnadnili a připravili se tak na legislativní změnu,“ sdělil starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS).

A Praha 14 umožnila už v lednu lidem používat „občanku v mobilu“ využít na pracovišti ověřování. V polovině dubna umožnil magistrát lidem veřejnosti prokazovat svoji totožnost v rámci aplikace eDoklady na různých místech v metropoli.

„V pilotním provozu je tato možnost dostupná na všech pracovištích registru řidičů, registru vozidel a na pracovištích vyřizujících dopravní přestupky nebo na dvou místech oddělení služeb veřejnosti na Nové radnici a ve Škodově paláci,“ sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

„Dostupná je služba v první vlně na pracovištích registru vozidel, která se nacházejí v Business Centre Vyšehrad, Bohdalec, Břevnov, Jarov a Vysočany. Dále je k dispozici i na všech ostatních pracovištích odboru dopravněsprávních činností v Business Centre Vyšehrad, tj. na pracovišti registru řidičů a ve všech kancelářích, kde se vyřizují dopravní přestupky,“ vyjmenoval Hofman.

Prokazování totožnosti přes aplikaci eDoklady je možné také na přepážkách oddělení služeb veřejnosti na Nové radnici a ve Škodově paláci. Zde bude možné eDoklady využívat pro agendy ověřování, Czech POINT a evidence vozidel taxislužby.

 


Autor: Jan Puci

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

Včera ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

Včera v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru