Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 21°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
S nožem v ruce ohrožoval vlastní babičku, chtěl po ní peníze
Muže zadrželi policisté. Foto: Karel Netolický

S nožem v ruce ohrožoval vlastní babičku, chtěl po ní peníze

Policisté zadrželi na konci října muže, který vyhrožoval s nožem v ruce svojí babičce a dalšímu příbuznému. O případu informovala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

V neděli 29. října přijali operátoři tísňové linky oznámení, že majitelku bytu v Praze 10 a jejího příbuzného, který je u ní na návštěvě, ohrožuje někdo nožem a chce po nich peníze.

„Policisté po příjezdu na místo v bytě nalezli pouze poškozenou šestašedesátiletou ženu a jejího třiadvacetiletého synovce. Hlídce shodně uvedli, že do bytu přišel vnuk poškozené, který po ni požadoval peníze,“ sdělila mluvčí.

Vzhledem k tomu, že mu žádné nedala, vytáhl na svoji babičku nůž. Pod pohrůžkou násilí od obou požadoval vydání peněz, mobilních telefonů, a dalších věcí. Své výhrůžky stále stupňoval a vyhrožoval, že je zabije.

„Posléze udeřil třiadvacetiletého muže do hlavy a svoji babičku udeřil do obličeje, až upadla na zem. V ten okamžik se podařilo poškozenému utéct a přivolat policii. Útočník mezi tím utekl z bytu pryč. Policisté po muže začali okamžitě pátrat, ale bezúspěšně,“ sdělila Kropáčová.

Policisté však věděli, že útočník má u sebe klíče od bytu a předpokládali, že by se tam mohl vrátit. Přibližně po pěti hodinách si policistka z Místního oddělení Strašnice povšimla poblíž domu muže odpovídajícího popisu hledaného.

Z tohoto důvodu jej okamžitě hlídka zkontrolovala a zjistila, že se skutečně jedná o vnuka poškozené. Policisté na místě dvaatřicetiletého muže zadrželi pro podezření z trestného činu loupež a převezli na policejní služebnu.

„V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody v délce až deseti let. Drogově závislý a v minulosti několikrát odsouzený muž je stíhán vazebně,“ dodala policejní mluvčí.


Autor: Karel Netolický

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru