Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
S nožem v ruce ohrožoval vlastní babičku, chtěl po ní peníze
Muže zadrželi policisté. Foto: Karel Netolický

S nožem v ruce ohrožoval vlastní babičku, chtěl po ní peníze

Policisté zadrželi na konci října muže, který vyhrožoval s nožem v ruce svojí babičce a dalšímu příbuznému. O případu informovala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

V neděli 29. října přijali operátoři tísňové linky oznámení, že majitelku bytu v Praze 10 a jejího příbuzného, který je u ní na návštěvě, ohrožuje někdo nožem a chce po nich peníze.

„Policisté po příjezdu na místo v bytě nalezli pouze poškozenou šestašedesátiletou ženu a jejího třiadvacetiletého synovce. Hlídce shodně uvedli, že do bytu přišel vnuk poškozené, který po ni požadoval peníze,“ sdělila mluvčí.

Vzhledem k tomu, že mu žádné nedala, vytáhl na svoji babičku nůž. Pod pohrůžkou násilí od obou požadoval vydání peněz, mobilních telefonů, a dalších věcí. Své výhrůžky stále stupňoval a vyhrožoval, že je zabije.

„Posléze udeřil třiadvacetiletého muže do hlavy a svoji babičku udeřil do obličeje, až upadla na zem. V ten okamžik se podařilo poškozenému utéct a přivolat policii. Útočník mezi tím utekl z bytu pryč. Policisté po muže začali okamžitě pátrat, ale bezúspěšně,“ sdělila Kropáčová.

Policisté však věděli, že útočník má u sebe klíče od bytu a předpokládali, že by se tam mohl vrátit. Přibližně po pěti hodinách si policistka z Místního oddělení Strašnice povšimla poblíž domu muže odpovídajícího popisu hledaného.

Z tohoto důvodu jej okamžitě hlídka zkontrolovala a zjistila, že se skutečně jedná o vnuka poškozené. Policisté na místě dvaatřicetiletého muže zadrželi pro podezření z trestného činu loupež a převezli na policejní služebnu.

„V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody v délce až deseti let. Drogově závislý a v minulosti několikrát odsouzený muž je stíhán vazebně,“ dodala policejní mluvčí.


Autor: Karel Netolický

Požár v kuchyni komunitního centra

Dnes ve 12:48

Krátce po jedné hodině ranní v neděli 10. prosince zasahovaly jednotky pražských profesionálních a dobrovolných hasičů ve starých Bohnicích v Praze 8 u požáru v kuchyni komunitního centra.

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Další články
Nahoru