Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - oblacno 17°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
S nemocí covid-19 už v Praze zemřelo přes 90 lidí, za posledních týden deset
Covid -19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

S nemocí covid-19 už v Praze zemřelo přes 90 lidí, za posledních týden deset

V Praze přibylo od minulého pátku 60 nových případů koronaviru, od začátku epidemie jich je celkem 2173. Z nemoci covid-19 se dosud v hlavním městě vyléčilo 1431 lidí. S nákazou zemřelo v metropoli 92 lidí. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice k včerejším 18:00 hodin.

Obětí je o deset více než před týdnem, podle hygieniků je ale důvodem nárůstu komplexní aktualizace dostupných hlášení a následná korekce. „Příslušná zdravotní statistika je spojena s řadou technicko – organizačních kroků spojených s komplexním vykazováním zdravotnických přehledů. Je nutné vzájemně propojovat například osoby hospitalizované v konkrétním regionu, avšak s trvalým bydlištěm v regionu jiném,“ uvedli hygienici. Roli hraje i typ zdravotnického zařízení, v němž je diagnóza zaznamenaná.

Statistika hygieniků se liší od údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Podle nich bylo v hlavním městě dosud prokázáno 2270 případů nákazy koronavirem a 98 lidí v souvislosti s covidem-19 zemřelo. Praha má podle ministerstva největší absolutní počet potvrzených případů nemoci i zemřelých ze všech krajů. V hlavním městě je také největší podíl případů na obyvatele, a to více než 174 na každých 100 000 obyvatel.

Nejvíce nakažených hygienici evidují v Praze 4, kde byla dosud nemoc diagnostikována u 612 lidí. V žádném jiném pražském obvodu nepřekročil počet nakažených 300. Po přepočtu na počet obyvatel je na tom ale nejhůře Praha 2, kde připadá 231 případů nákazy na 100 000 obyvatel.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

Dnes v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Další články
Nahoru