Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
S nemocí covid-19 už v Praze zemřelo přes 90 lidí, za posledních týden deset
Covid -19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

S nemocí covid-19 už v Praze zemřelo přes 90 lidí, za posledních týden deset

V Praze přibylo od minulého pátku 60 nových případů koronaviru, od začátku epidemie jich je celkem 2173. Z nemoci covid-19 se dosud v hlavním městě vyléčilo 1431 lidí. S nákazou zemřelo v metropoli 92 lidí. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice k včerejším 18:00 hodin.

Obětí je o deset více než před týdnem, podle hygieniků je ale důvodem nárůstu komplexní aktualizace dostupných hlášení a následná korekce. „Příslušná zdravotní statistika je spojena s řadou technicko – organizačních kroků spojených s komplexním vykazováním zdravotnických přehledů. Je nutné vzájemně propojovat například osoby hospitalizované v konkrétním regionu, avšak s trvalým bydlištěm v regionu jiném,“ uvedli hygienici. Roli hraje i typ zdravotnického zařízení, v němž je diagnóza zaznamenaná.

Statistika hygieniků se liší od údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Podle nich bylo v hlavním městě dosud prokázáno 2270 případů nákazy koronavirem a 98 lidí v souvislosti s covidem-19 zemřelo. Praha má podle ministerstva největší absolutní počet potvrzených případů nemoci i zemřelých ze všech krajů. V hlavním městě je také největší podíl případů na obyvatele, a to více než 174 na každých 100 000 obyvatel.

Nejvíce nakažených hygienici evidují v Praze 4, kde byla dosud nemoc diagnostikována u 612 lidí. V žádném jiném pražském obvodu nepřekročil počet nakažených 300. Po přepočtu na počet obyvatel je na tom ale nejhůře Praha 2, kde připadá 231 případů nákazy na 100 000 obyvatel.


Autor: ČTK

Nemocnice Na Františku: Zájem o očkování je srovnatelný s jarními měsíci

Včera v 07:09

Od ledna letošního roku naočkovala Nemocnice Na Františku proti covidu-19 přes 24 tisíc lidí. Nejvíce zájemců, kteří si pro vakcínu přišli, bylo ve věkové kategorii 25–44 let. Mimořádný zájem o očkování byl v červnu a červenci, kdy si první nebo druhou dávku nechalo aplikovat dohromady téměř...

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Další články
Nahoru