dnes
Pondělí - obcasny-dest
18°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
18°C
pozítří
Středa - jasno
23°C
S nemocí covid-19 už v Praze zemřelo přes 90 lidí, za posledních týden deset
Covid -19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

S nemocí covid-19 už v Praze zemřelo přes 90 lidí, za posledních týden deset

V Praze přibylo od minulého pátku 60 nových případů koronaviru, od začátku epidemie jich je celkem 2173. Z nemoci covid-19 se dosud v hlavním městě vyléčilo 1431 lidí. S nákazou zemřelo v metropoli 92 lidí. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice k včerejším 18:00 hodin.

Obětí je o deset více než před týdnem, podle hygieniků je ale důvodem nárůstu komplexní aktualizace dostupných hlášení a následná korekce. „Příslušná zdravotní statistika je spojena s řadou technicko – organizačních kroků spojených s komplexním vykazováním zdravotnických přehledů. Je nutné vzájemně propojovat například osoby hospitalizované v konkrétním regionu, avšak s trvalým bydlištěm v regionu jiném,“ uvedli hygienici. Roli hraje i typ zdravotnického zařízení, v němž je diagnóza zaznamenaná.

Statistika hygieniků se liší od údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Podle nich bylo v hlavním městě dosud prokázáno 2270 případů nákazy koronavirem a 98 lidí v souvislosti s covidem-19 zemřelo. Praha má podle ministerstva největší absolutní počet potvrzených případů nemoci i zemřelých ze všech krajů. V hlavním městě je také největší podíl případů na obyvatele, a to více než 174 na každých 100 000 obyvatel.

Nejvíce nakažených hygienici evidují v Praze 4, kde byla dosud nemoc diagnostikována u 612 lidí. V žádném jiném pražském obvodu nepřekročil počet nakažených 300. Po přepočtu na počet obyvatel je na tom ale nejhůře Praha 2, kde připadá 231 případů nákazy na 100 000 obyvatel.


Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

Včera ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

Včera ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Na radnici Prahy 10 bude vyvěšena romská vlajka k uctění obětí holokaustu

31. července 2020 ve 12:48

Městská část Praha 10 se tuto neděli připojí ke vzpomínce na tragédii více než půl milionu Romů a Sintů zavražděných v nacistických koncentračních táborech. Na zdejší radnici bude vyvěšena romská vlajka, aby připomněla systematickou likvidaci tohoto etnika během druhé...

Na Prokopově náměstí bude působit ScioŠkola, rozhodli radní Prahy 3

30. července 2020 v 16:36

Společnost Scio se dohodla s Prahou 3 na pronájmu prostor pro svou střední školu. Pronájem budovy na Prokopově náměstí na pět let s možností prodloužení dnes schválili radní městské části. 

Další články
Nahoru