dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
S nápisem Praha na modré kšiltovce a ovázanou bradou vykradl banku na Vinohradech
Ilustrační foto. Foto: nelso.cz

S nápisem Praha na modré kšiltovce a ovázanou bradou vykradl banku na Vinohradech

Lupič dnes dopoledne přepadl pobočku Raiffeisen Bank v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad. Muž si odnesl peníze, ale nikdo při přepadení nebyl zraněn, řekla ČTK mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Asi padesátiletý muž, vysoký 180 centimetrů, dnes v půl jedenácté přistoupil k pokladnímu, podal mu obálku a požadoval vydání finanční hotovosti. Přitom odkryl klopu kabátu, ve které měl uschovanou stříbrnou pistoli. Pokladní v obavě o svůj život vydal několik desítek tisíc a muž odešel směrem do centra metropole.

Z výpovědí svědků vyplývá, že se jednalo o muže ve věku kolem padesáti let vysokého asi 180 centimetrů. Byl oblečený do jarní bundy nebo kabátu bílé nebo béžové barvy a na hlavě měl tmavě modrou čepici s kšiltem a nápisem Praha. Zvláštním poznávacím znamením lupiče je brada obvázaná obinadlem či olepená náplastí.

„Jakékoliv informace k hledanému muži, zejména jeho pohybu, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158,“ dodala Jana Rösslerová.

Poslední pokus o bankovní loupež se v Praze stal v pátek, kdy jednatřicetiletý lupič přepadl pobočku České spořitelny v ulici Na Slupi v Praze 2. Když před ním úřednice utekly, začal si brát peníze sám, ale než stihl z banky utéct, chytili ho policisté. Ani při této loupeži nikdo nebyl zraněn.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru