Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
S maketou výbušniny přepadl prodejnu, měl prý hlad. Hrozí mu až deset let vězení
Zadržený muž v policejním autě. Foto: Policie ČR

S maketou výbušniny přepadl prodejnu, měl prý hlad. Hrozí mu až deset let vězení

Bez peněz s maketou výbušniny „nakupoval“ muž v prodejně potravin Žabka. Nedlouho poté ho zadržely hlídky policie. Za pokus o loupež v době nouzového stavu mu hrozí až desetileté vězení.

Včera kolem poledne vešel do prostoru prodejny s potravinami v Mirotické ulici na pomezí Lhotky a Libuše muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlídl si nabízený sortiment a z lednice vyndal několik lahví koly.

U pokladny se však situace změnila a ze slušného zákazníka se stal lupič. Místo peněz podal pokladní papírek s výhružným textem: „Tohle je přepadení! Dejte mi peníze, mám bombu.“

„Pohrůžku zdůraznil zdviženou pravicí, ve které držel předmět, který měl připomínat nástražný výbušný systém,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Zaměstnankyně se nezalekla a místo vydání hotovosti požádala opodál stojícího zákazníka, aby kontaktoval linku 158. Volající popsal operátorům situaci na místě a vyčkal do příjezdu policie.

Během chvíle se na místo dostavilo několik policejních hlídek, které podezřelého za pomoci donucovacích prostředků zadržely. Prohlídkou žádná výbušnina nalezena nebyla. Muž byl převezen na policejní služebnu, kde mu kriminalisté následně sdělili obvinění pro spáchání trestného činu loupež a zároveň dali podnět pro jeho vzetí do vazby.

„Obviněný jako důvod svého jednání uvedl tísnivou životní situaci, která ho donutila tímto způsobem obstarat si peníze na jídlo a ubytování,“ řekl policejní mluvčí Rybanský.

Pětačtyřicetiletého obviněného může pravomocný rozsudek poslat do výkonu trestu odnětí svody až na deset let.


Kupé počmáral fixem

5. května 2021 ve 14:34

Včera odpoledne cestoval patnáctiletý mladík se dvěma kamarády vlakem a cestu si krátil malováním černým fixem po stěnách kupé.

Nahý muž mlátil do projíždějících tramvají

4. května 2021 ve 21:08

Oznámení o nahém muži, který tluče do projíždějících tramvají, jeli prověřit strážníci na zastávku MHD Náměstí Republiky 1. května.

Řídili bez dokladů s opiáty

3. května 2021 v 18:30

Jeden řidič v Praze 1, druhý v Praze 8, oba si sedli za volant bez řidičáku a navíc pod vlivem omamných látek.

Tužkou na obočí a rtěnkou na zeď

1. května 2021 v 09:08

Na Praze 12 si pro svou tvorbu 29letá žena vybrala zeď prodejny Billa v Kutilově ulici. Pro malbu využila tužku na obočí, rtěnku a akrylové barvy. Zeď se jí prý zdála nedokončená, tak jí trochu dozdobila.

Praha 11 varuje před podvodníky, po domech prodávají předražené zámky

30. dubna 2021 ve 13:58

Případy podvodného podomního prodeje se v uplynulých dnech vyskytly na území jedenácté městské části.

Loupežné přepadení v metru na Náměstí Republiky

22. dubna 2021 v 16:45

Začátkem dubna po deváté hodině večerní projížděla trojice kriminalistů ulicemi metropole a na Náměstí Republiky si všimla skupinky mladých mužů, kteří výrazně gestikulovali na jiného muže, křičeli a byli agresivní. Mladíka drželi za bundu a ten se jim snažil...

Při požáru bytu v Praze 5 hasiči zachránili 4 osoby a psa

21. dubna 2021 v 18:26

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes krátce po 15. hodině v Lidické ulici v Praze 5. Hořelo v bytě ve druhém patře činžovního domu.

Na strážníky šel s nožem

21. dubna 2021 v 10:08

Na náměstí Míru v Praze 2 seděli v sobotu večer dva muži na lavičce a znečišťovali veřejné prostranství odpadky, které odhazovali kolem sebe. Navíc neměli zakryté dýchací cesty. Jeden z dvojice s hlídkou spolupracoval, druhý ji začal verbálně urážet.

Alkohol, agrese a vykopnutý foťák

21. dubna 2021 v 08:48

Dvou podnapilých mužů bez zakrytých dýchacích cest si hlídka strážníků z Prahy 3 v neděli nejprve všimla v parku Parukářka, kdy tento přestupek řešila domluvou. O půl hodiny později se strážníci se stejnou dvojicí potkali, když procházeli vnitroblokem...

Popíjel na zakázaném místě a bez respirátoru obtěžoval kolemjdoucí

20. dubna 2021 ve 20:57

V blízkosti zastávky MHD Anděl se v pondělí pohyboval muž, který pil alkohol a obtěžoval kolemjdoucí, navíc bez ochrany dýchacích cest. Když ho hlídka strážníků upozornila na jeho přestupkové chování, reagoval agresivně, odmítal spolupracovat a vydal se přes kolejiště k ulici...

Další články
Nahoru