Dnes Středa - mlha 5°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 13°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
S maketou výbušniny přepadl prodejnu, měl prý hlad. Hrozí mu až deset let vězení
Zadržený muž v policejním autě. Foto: Policie ČR

S maketou výbušniny přepadl prodejnu, měl prý hlad. Hrozí mu až deset let vězení

Bez peněz s maketou výbušniny „nakupoval“ muž v prodejně potravin Žabka. Nedlouho poté ho zadržely hlídky policie. Za pokus o loupež v době nouzového stavu mu hrozí až desetileté vězení.

Včera kolem poledne vešel do prostoru prodejny s potravinami v Mirotické ulici na pomezí Lhotky a Libuše muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlídl si nabízený sortiment a z lednice vyndal několik lahví koly.

U pokladny se však situace změnila a ze slušného zákazníka se stal lupič. Místo peněz podal pokladní papírek s výhružným textem: „Tohle je přepadení! Dejte mi peníze, mám bombu.“

„Pohrůžku zdůraznil zdviženou pravicí, ve které držel předmět, který měl připomínat nástražný výbušný systém,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Zaměstnankyně se nezalekla a místo vydání hotovosti požádala opodál stojícího zákazníka, aby kontaktoval linku 158. Volající popsal operátorům situaci na místě a vyčkal do příjezdu policie.

Během chvíle se na místo dostavilo několik policejních hlídek, které podezřelého za pomoci donucovacích prostředků zadržely. Prohlídkou žádná výbušnina nalezena nebyla. Muž byl převezen na policejní služebnu, kde mu kriminalisté následně sdělili obvinění pro spáchání trestného činu loupež a zároveň dali podnět pro jeho vzetí do vazby.

„Obviněný jako důvod svého jednání uvedl tísnivou životní situaci, která ho donutila tímto způsobem obstarat si peníze na jídlo a ubytování,“ řekl policejní mluvčí Rybanský.

Pětačtyřicetiletého obviněného může pravomocný rozsudek poslat do výkonu trestu odnětí svody až na deset let.


V kontejneru našel zbrusu nové fotoaparáty

1. března 2021 v 16:25

Pracovník ostrahy přivolal 27. února dvě hodiny po půlnoci strážníky na pozemek jedné firmy v Praze 8 s tím, že v areálu objevil zloděje. Na místě vyslané hlídce sdělil, že se v areálu pohybuje nepovolaná osoba s batohem na zádech.

Cizinec bez dokladů i domova se zabydlel v odstaveném autě

1. března 2021 v 16:21

U dlouhodobě odstaveného vozidla nedaleko křižovatky ulic Vlachova x Flöglova v Praze 5 se měl 27. února ráno nacházet bezdomovec a dělat na místě nepořádek. Hlídka strážníků muže objevila uvnitř uvedeného auta.

Napadl ženu a strážníkům tvrdil, že jí pomáhá vstát

26. února 2021 v 17:08

Vystrašená žena, přitisknutá křičícím agresorem na zaparkované dodávce. Pohled, který se naskytnul strážníkům, kteří na základě oznámení dorazili na Smetanovo nábřeží v Praze 1. Podezření hlídky, že vysvětlení o poskytnutí pomoci opilé ženě, která není schopná vstát, není pravdivé, nejdříve...

Na Kunratické spojce zemřel motorkář

25. února 2021 ve 20:29

Dnes od 16:30 hodin zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči na Kunratické spojce u tragické nehody motorky a nákladního vozidla. V době příjezdu první jednotky byla jedna osoba v péči záchranářů.

U ztraceného seniora, muže s psychickými problémy a resuscitace zasahovali strážníci

25. února 2021 v 19:32

K muži, který potřeboval okamžitou resuscitaci, přijela hlídka strážníků současně se záchranáři. Strážníci zahájili nepřímou srdeční masáž a zdravotníci zajišťovali nezbytné činnosti k obnovení životních funkcí. 61letého muže se podařilo oživit a stabilizovat. Záchranná služba ho pak převezla do...

Auto na heveru a chybějící kola

24. února 2021 v 18:57

Strážnice z jedenáctého obvodu procházela včera kolem poledne Výstavní ulicí poblíž čerpací stanice a našla auto na heveru, kterému chyběla kompletní tři kola. Nedaleko stála dodávka s pootevřenými dveřmi, ve které bylo několik kol. U dodávky se pohybovali tři muži.

Rozbitá hlava i skříň. Strážníci řešili napadení cizinci na ubytovně

24. února 2021 v 18:52

V úterý jedenácté hodiny večer byla vyslána hlídka strážníků do ubytovny v Holešovicích, kde mělo dojít k napadení jednoho muže dvěma dalšími. V jednom z pokojů strážníci našli jak napadeného, tak rozbitou skříň. Útočníky jim vzápětí 51letý muž ukázal.

Dvacetiletý rozkopal vchodové dveře

22. února 2021 ve 12:24

Proč 20letý mladík poničil vstupní dveře od domu, se strážníkům zjistit nepodařilo. S ohledem na vyčíslenou škodu se případem nyní zabývají policisté.

Jen jedno pivo a s autem skončil zaklíněný v kolejišti

22. února 2021 ve 12:21

Jak se dostal s autem do kolejiště, nedokázal 44letý řidič strážníkům vysvětlit. Před jízdou přiznal jedno pivo, test na alkohol ukázal téměř 2 promile.

Malý cyklista se ztratil, pomohli strážníci

22. února 2021 ve 12:17

Osmiletý chlapec nasměroval svou vyjížďku až do míst, odkud se nedokázal vrátit k rodičům. Obrátil se proto na kolemjdoucího muže, který jeho situaci přetlumočil strážníkům na lince 156. Hlídka vyslaná na místo zajistila předání dítěte do rukou zákonného zástupce.

S černým fixem na mramorové obložení

18. února 2021 ve 13:22

Informaci o muži sprejujícím na zeď vyjížděla prověřit autohlídka městské policie do ulice Milady Horákové v Praze 6 v pondělí po 23. hodině.

Další články
Nahoru