Dnes Neděle - oblacno 14°C
Zítra Pondělí - bourky 16°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
S maketou výbušniny přepadl prodejnu, měl prý hlad. Hrozí mu až deset let vězení
Zadržený muž v policejním autě. Foto: Policie ČR

S maketou výbušniny přepadl prodejnu, měl prý hlad. Hrozí mu až deset let vězení

Bez peněz s maketou výbušniny „nakupoval“ muž v prodejně potravin Žabka. Nedlouho poté ho zadržely hlídky policie. Za pokus o loupež v době nouzového stavu mu hrozí až desetileté vězení.

Včera kolem poledne vešel do prostoru prodejny s potravinami v Mirotické ulici na pomezí Lhotky a Libuše muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlídl si nabízený sortiment a z lednice vyndal několik lahví koly.

U pokladny se však situace změnila a ze slušného zákazníka se stal lupič. Místo peněz podal pokladní papírek s výhružným textem: „Tohle je přepadení! Dejte mi peníze, mám bombu.“

„Pohrůžku zdůraznil zdviženou pravicí, ve které držel předmět, který měl připomínat nástražný výbušný systém,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Zaměstnankyně se nezalekla a místo vydání hotovosti požádala opodál stojícího zákazníka, aby kontaktoval linku 158. Volající popsal operátorům situaci na místě a vyčkal do příjezdu policie.

Během chvíle se na místo dostavilo několik policejních hlídek, které podezřelého za pomoci donucovacích prostředků zadržely. Prohlídkou žádná výbušnina nalezena nebyla. Muž byl převezen na policejní služebnu, kde mu kriminalisté následně sdělili obvinění pro spáchání trestného činu loupež a zároveň dali podnět pro jeho vzetí do vazby.

„Obviněný jako důvod svého jednání uvedl tísnivou životní situaci, která ho donutila tímto způsobem obstarat si peníze na jídlo a ubytování,“ řekl policejní mluvčí Rybanský.

Pětačtyřicetiletého obviněného může pravomocný rozsudek poslat do výkonu trestu odnětí svody až na deset let.


Autor: red

Když se muž podezřelý z přepadení viděl v médiích, přihlásil se policii

26. května 2022 ve 13:35

Od poloviny května pátrali kriminalisté z Prahy 1 po dvou dosud neznámých podezřelých, kteří přepadli dvaatřicetiletého muže ve Vodičkově ulici.

Prchající motorkář havaroval, před jízdou pil alkohol

26. května 2022 ve 13:20

Rutinní snaha o kontrolu motocyklu bez zadní registrační značky přerostla v sobotu kolem dvacáté hodiny v „honičku“ zakončenou pádem ujíždějícího řidiče. Důvodem pro přidání plynu byl vyslovený zákaz řízení a konzumace alkoholu před jízdou. Informoval o tom mluvčí Městské policie hl. m....

Místo domluvy záchytka

25. května 2022 v 07:27

Oznámení o skupince šesti osob narušující veřejný pořádek v sobotu po poledni v Pacovské ulici na Praze 4 se potvrdilo jako pravdivé. Šestičlenná „partička“ se zde věnovala popíjení alkoholu na místě zakázaném vyhláškou. Hlídka se rozhodla situaci řešit domluvou a vyzvala osoby, aby opustily...

Věnoval se padělání dvoutisícových bankovek

20. května 2022 v 17:23

Na podzim roku 2020 pražští kriminalisté zaznamenali zvýšený počet případů padělaných bankovek o nominální hodnotě 2000 korun. Tyto bankovky se začaly objevovat ve velkém množství případů a jejich záchyty byly čím dál častější. Primárně byly bankovky používány k platbám za jízdy alternativními...

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

18. května 2022 ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

18. května 2022 v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

18. května 2022 v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Na Andělu pobíhal muž ve spodním prádle

12. května 2022 v 19:19

Včera odpoledne řešila hlídka městské policie dezorientovaného polonahého muže, který na pěší zóně Anděl pobíhal jen ve spodním prádle a zmateně se motal po ulici. S hlídkou nespolupracoval, nereagoval na výzvy.

Požár v dílně způsobil milionovou škodu

12. května 2022 v 18:53

Jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve druhém stupni poplachu v Černokostelecké ulici v Praze 10. První jednotka na místě byla deset minut po 17. hodině, ve středu 11. května.

Sražená značka u přechodu pro chodce a patník. Řidič měl přes 1,7 promile

12. května 2022 v 18:48

Auta kličkujícího z pruhu do pruhu si všimli strážníci v Kbelské ulici. Při kontrole 55letého řidiče zaujala jejich pozornost poškozená přední kapota a levá strana vozu. Navíc řidičovy pohyby i způsob komunikace vykazovaly jasné známky požití alkoholu.

Další články
Nahoru