dnes
Pondělí - polojasno
3°C
zítra
Úterý - oblacno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
0°C
S maketou výbušniny přepadl prodejnu, měl prý hlad. Hrozí mu až deset let vězení
Zadržený muž v policejním autě. Foto: Policie ČR

S maketou výbušniny přepadl prodejnu, měl prý hlad. Hrozí mu až deset let vězení

Bez peněz s maketou výbušniny „nakupoval“ muž v prodejně potravin Žabka. Nedlouho poté ho zadržely hlídky policie. Za pokus o loupež v době nouzového stavu mu hrozí až desetileté vězení.

Včera kolem poledne vešel do prostoru prodejny s potravinami v Mirotické ulici na pomezí Lhotky a Libuše muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlídl si nabízený sortiment a z lednice vyndal několik lahví koly.

U pokladny se však situace změnila a ze slušného zákazníka se stal lupič. Místo peněz podal pokladní papírek s výhružným textem: „Tohle je přepadení! Dejte mi peníze, mám bombu.“

„Pohrůžku zdůraznil zdviženou pravicí, ve které držel předmět, který měl připomínat nástražný výbušný systém,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Zaměstnankyně se nezalekla a místo vydání hotovosti požádala opodál stojícího zákazníka, aby kontaktoval linku 158. Volající popsal operátorům situaci na místě a vyčkal do příjezdu policie.

Během chvíle se na místo dostavilo několik policejních hlídek, které podezřelého za pomoci donucovacích prostředků zadržely. Prohlídkou žádná výbušnina nalezena nebyla. Muž byl převezen na policejní služebnu, kde mu kriminalisté následně sdělili obvinění pro spáchání trestného činu loupež a zároveň dali podnět pro jeho vzetí do vazby.

„Obviněný jako důvod svého jednání uvedl tísnivou životní situaci, která ho donutila tímto způsobem obstarat si peníze na jídlo a ubytování,“ řekl policejní mluvčí Rybanský.

Pětačtyřicetiletého obviněného může pravomocný rozsudek poslat do výkonu trestu odnětí svody až na deset let.


U Cholupic se srazilo osobní auto s nákladním

24. listopadu 2020 v 17:36

Na Pražském okruhu v oblasti Cholupic ve směru na letiště zasahovala v pondělí od 19:53 hodin jednotka pražských hasičů u nehody osobního a nákladního auta.

Dlažební kostkou poškodil auto, strážníkům neunikl

17. listopadu 2020 v 09:51

Strážníkům se podařilo vypátrat muže, který v poledne 14. listopadu rozbil dlažební kostkou čelní sklo u zaparkovaného auta. K jeho dopadení pomohl svědek.

Hledá se majitel ztracené peněženky s finanční hotovostí

13. listopadu 2020 v 17:23

V pondělí 2. listopadu nedlouho před polednem předala šedesátiletá žena kolegům na policejní služebně na Vinohradech cizí peněženku i s obsahem. Nález učinil malý chlapec na stole u dětského hřiště ve Slovenské ulici na Vinohradech a předal ho ženě, která jej hlídala a následně celou věc oznámila...

Ve skladu v Praze 10 unikla chemická látka

13. listopadu 2020 v 07:00

Ve čtvrtek 12. listopadu v 15:59 přijalo operační středisko pražských hasičů oznámení o úniku asi 500 litrů chemické látky v komerčním objektu v ulici K Hrušovu v Praze 10. Na místo vyjely 3 jednotky hasičů s chemickou službou a technickým automobilem určeným pro zásahy...

Kladivem do výlohy. Prý se potřeboval uklidnit

12. listopadu 2020 v 15:03

Do Jičínské ulice v Praze 3 jela hlídka prověřit oznámení o muži, který měl kladivem rozbíjet výkladní skříně provozovny. Na místě ji kontaktoval oznamovatel a uvedl, že škodu způsobil zavalitý muž s plnovousem a pantoflemi na nohou.

Požár příbytku bezdomovců poškodil protihlukovou stěnu

11. listopadu 2020 v 09:17

V úterý 10. listopadu od 15 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů v Povltavské ulici v Praze 7 u požáru příbytku bezdomovců. Plameny se rozšířily až na dřevěnou protihlukovou stěnu.

Další články
Nahoru