dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
S kočárkem Prahou: Happening za bezpečný pohyb s dětmi po městě
Děti se povezou v kočárku. Foto: archiv

S kočárkem Prahou: Happening za bezpečný pohyb s dětmi po městě

Již 7. ročník akce S kočárkem Prahou, která bojuje za bezpečný a pohodlný pohyb maminek a tatínků s jejich ratolestmi po městě, se uskuteční ve středu 25. května ve Žlutých lázních v Podolí. Na akci se lze dopravit kyvadlově historickou tramvají, parníkem nebo se lze přidat ke Slušnému pochodu, který do Žlutých lázní vystartuje v 11 hodin ze Slovanského ostrova. 

Jednodenní aktivita S kočárkem Prahou se letos proměnila na celoroční Slušnou kampaň. Ta vyzývá spoluobčany ke slušnosti, toleranci a ohleduplnosti ve veřejném prostoru. Zapojily se do ní kromě desítek partnerů také městské části Praha 1 a Praha 4, magistrát, dopravní podnik, Besip a České dráhy.

Aby maminky na problémy cestování těhotných a rodin s malými dětmi náležitě upozornily, zahájí letošní happening kočárkovým průvodem, nazvaným Slušný pochod. V 11 hodin ho slavnostně odstartuje starosta Prahy 1Oldřich Lomecký. Trasa povede z Žofína přes Náplavku do Žlutých lázní.

Do areálu Žlutých lázní se mohou rodiny dopravit i výletním parníkem, který bude vyjíždět kyvadlově z Rašínova nábřeží a historickou tramvají, která bude zájemce vozit na trase Národní divadlo, Karlovo náměstí, Palackého náměstí, Výtoň, Dvorce a zpět v intervalu 30 minut. Tato doprava je pro účastníky akce zajištěna zdarma. Do Podolí lze dorazit i běžnými spoji MHD. Dopravní podnik vypraví na akci nízkopodlažní spoje.  

„Na rodiny čeká nabitý den plný zábavy. Akcí ale zejména bojujeme za zlepšení podmínek v každodenní přepravě ve městě. Naše iniciativa již přispěla k vybudování výtahů v přestupní stanici metra Florenc a zajištění více než 250 vyznačených parkovacích míst pro maminky s kočárky v pražských obchodních centrech,“ uvedla zakladatelka iniciativy Olga Kunešová.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru