Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
S jakými produkty a službami studentů se můžete v Praze setkat? Třeba s pivem a ostříháním
Suchdolský Jeník je výsledkem práce studentů ČZU. Foto: izun.eu

S jakými produkty a službami studentů se můžete v Praze setkat? Třeba s pivem a ostříháním

Kde se v Praze můžete setkat s prací studentů a jejich výtvory? V metropoli si můžete dát studentské pivko, navštívit studentské kadeřnictví a podívat se do školní botanické zahrady. Pokud máte námět pro zastupitele, mohou vás vzít do místního stravovacího zařízení, kde pracují studenti hotelových škol.

Již v roce 2006 byl při Katedře technologických zařízení staveb-Technické fakultě České zemědělské univerzity založen Výukový a výzkumný minipivovar, výrobce piva Suchdolský Jeník, určeného především k výzkumu.

suchdolsky-jenik-nahled Přebytky piva jsou prodávány. Sudové pivo lze objednat přímo v pivovaru nebo si je dát v restauracích nacházejících se v areálu České zemědělské univerzity. Lahvové je možné zakoupit v prodejně produktů při univerzitě. Kdo ochutnal, chválí!

Studenti vyrábějí nefiltrovaná a nepasterizovaná piva. Běžně je vyráběn světlý ležák, tmavý ležák a polotmavý ležák. Minipivovar se zabývá zejména výukou studentů, výzkumnými pracemi včetně výzkumu a šlechtění zemědělských surovin pro výrobu piva.

Ostříhat vás mohou v učňovském kadeřnictví 

Učňovské kadeřnictví a holičství můžete navštívit v pražském Karlíně, poblíž stanice metra Invalidovna, v Molákově 36. Je tam provozovna třetího ročníku Středního odborného učiliště kadeřnického.

Kadeřnictví je lákavé zejména tím, že tam jsou v nabídce levné a zároveň kvalitní kadeřnické služby. Učni obsluhují zákazníky, vedou je ale samozřejmě učitelé, takže žádný strach! Za výhodné ceny provádí všechny kadeřnické služby: pánské, dámské i dětské.

Provozní doba pro zákazníky je každý všední den od 7 do 12:45 hodin a od 13 do 19 hodin.

Školní botanická zahrada je otevřena veřejnosti

Kdo má rád botanické zahrady, může v Praze navštívit jednu méně známou. Návštěva zahrady Střední odborné školy stavební a zahradnické v ulici Pod Táborem 17 v Praze 9 stojí za to!

botanicka-jarov-nahled

Jeden ze skleníků školní botanické zahrady

Rozprostírá se na území historického parku, založeného kolem roku 1920 známým pražským zahradním architektem Františkem Thomayerem. Pořádají se zde pravidelné výstavy a prezentace prací žáků.

Výpěstky a výrobky studentů jsou dodávány do pražských velkoobchodů a drobným obchodníkům.

Školní botanická zahrada je přístupna zdarma veřejnosti v pracovních dnech v době od 7 do 18 hodin.

Studenti hotelovky v magistrátní kantýně

Pokud máte nějaký pražský problém, neváhejte se objednat u některého ze zastupitelů. Třeba vás vezme do kantýny v budově Magistrátu hlavního města Prahy, nacházející se na Mariánském náměstí. Pracují tam studenti hotelové školy.

Jsou usměvaví, milí, ochotní. Je to pro ně velmi dobrá praxe – rovnou do vody. Kantýna jede naplno především při zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy.


Autor: Anna Skálová

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru