Dnes Neděle - obcasny-dest 19°C
Zítra Pondělí - bourky 22°C
Neděle 1. 8. 2021
Svátek má Oskar
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
S jakými produkty a službami studentů se můžete v Praze setkat? Třeba s pivem a ostříháním
Suchdolský Jeník je výsledkem práce studentů ČZU. Foto: izun.eu

S jakými produkty a službami studentů se můžete v Praze setkat? Třeba s pivem a ostříháním

Kde se v Praze můžete setkat s prací studentů a jejich výtvory? V metropoli si můžete dát studentské pivko, navštívit studentské kadeřnictví a podívat se do školní botanické zahrady. Pokud máte námět pro zastupitele, mohou vás vzít do místního stravovacího zařízení, kde pracují studenti hotelových škol.

Již v roce 2006 byl při Katedře technologických zařízení staveb-Technické fakultě České zemědělské univerzity založen Výukový a výzkumný minipivovar, výrobce piva Suchdolský Jeník, určeného především k výzkumu.

suchdolsky-jenik-nahled Přebytky piva jsou prodávány. Sudové pivo lze objednat přímo v pivovaru nebo si je dát v restauracích nacházejících se v areálu České zemědělské univerzity. Lahvové je možné zakoupit v prodejně produktů při univerzitě. Kdo ochutnal, chválí!

Studenti vyrábějí nefiltrovaná a nepasterizovaná piva. Běžně je vyráběn světlý ležák, tmavý ležák a polotmavý ležák. Minipivovar se zabývá zejména výukou studentů, výzkumnými pracemi včetně výzkumu a šlechtění zemědělských surovin pro výrobu piva.

Ostříhat vás mohou v učňovském kadeřnictví 

Učňovské kadeřnictví a holičství můžete navštívit v pražském Karlíně, poblíž stanice metra Invalidovna, v Molákově 36. Je tam provozovna třetího ročníku Středního odborného učiliště kadeřnického.

Kadeřnictví je lákavé zejména tím, že tam jsou v nabídce levné a zároveň kvalitní kadeřnické služby. Učni obsluhují zákazníky, vedou je ale samozřejmě učitelé, takže žádný strach! Za výhodné ceny provádí všechny kadeřnické služby: pánské, dámské i dětské.

Provozní doba pro zákazníky je každý všední den od 7 do 12:45 hodin a od 13 do 19 hodin.

Školní botanická zahrada je otevřena veřejnosti

Kdo má rád botanické zahrady, může v Praze navštívit jednu méně známou. Návštěva zahrady Střední odborné školy stavební a zahradnické v ulici Pod Táborem 17 v Praze 9 stojí za to!

botanicka-jarov-nahled

Jeden ze skleníků školní botanické zahrady

Rozprostírá se na území historického parku, založeného kolem roku 1920 známým pražským zahradním architektem Františkem Thomayerem. Pořádají se zde pravidelné výstavy a prezentace prací žáků.

Výpěstky a výrobky studentů jsou dodávány do pražských velkoobchodů a drobným obchodníkům.

Školní botanická zahrada je přístupna zdarma veřejnosti v pracovních dnech v době od 7 do 18 hodin.

Studenti hotelovky v magistrátní kantýně

Pokud máte nějaký pražský problém, neváhejte se objednat u některého ze zastupitelů. Třeba vás vezme do kantýny v budově Magistrátu hlavního města Prahy, nacházející se na Mariánském náměstí. Pracují tam studenti hotelové školy.

Jsou usměvaví, milí, ochotní. Je to pro ně velmi dobrá praxe – rovnou do vody. Kantýna jede naplno především při zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy.


Autor: Anna Skálová

Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

29. července 2021 ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

29. července 2021 ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Senát posvětil novelu notářského řádu

27. července 2021 v 18:04

Senát minulý týden schválil novelu notářského řádu, která přichází s rozsáhlou digitalizací procesu zakládání a změn obchodních společností. V případě podpisu prezidentem tak bude už od září možné založit si společnost on-line, a to za pouhou hodinu a levněji než dnes. Součástí novely z pera...

Další články
Nahoru