dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
S Hudečkem vař: Praha představila kuchařku, jak odstraňovat bariéry
Primátor Tomáš Hudeček. Foto: archiv

S Hudečkem vař: Praha představila kuchařku, jak odstraňovat bariéry

Vedení Prahy chce v budoucnu odstranit bariéry, které lidem překáží při pohybu městem. Přibýt by měla zeleň, především stromořadí, ale i lavičky a cyklostojany. Více prostoru získají chodci a cyklisté, vyplývá z manuálu veřejného prostoru z dílny architektů Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR).

Manuál včera zástupci města představili novinářům, dnes jej projedná rada města. Podle odborníků jde o ucelenou kuchařku, která ukazuje na problémy ve městě a nastiňuje jejich možná řešení.

„Chceme, aby Pražané v ulicích nenaráželi na bariéry, ale aby si veřejný prostor užívali," řekl na tiskové konferenci primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). „Konkrétní výsledky budou zřetelné během jednoho až dvou let," dodal.

Pro městské organizace jako jsou Technická správa komunikací nebo dopravní podnik bude manuál závazný. Měly by jej zohledňovat třeba při opravách komunikací nebo tramvajových tratí.

Koordinace činností přinese časovou a finanční úsporu, tvrdí architekti. Pro samosprávu, městské části i soukromé investory poslouží příručka jako návod, řídit se jím ale nemusí.

Manuál obsahuje jednoduchá pravidla, krátké texty s fotografiemi a nákresy. Inspiraci čerpali autoři v zahraničí.


Další články
Nahoru