dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Z Harryho Pottera budou číst herci Dejvického divadla

Čtení je jedna z prvních dovedností, které nás ve škole učí. U knihy lze prožít dobrodružství třeba s Harrym Potterem, procvičit si paměť, rozšířit slovní zásobu a dokonce se něčemu i přiučit.

Pro dětské čtenáře, ale také pro fanoušky Harryho Pottera, si připravilo nakladatelství Albatros Media ve spojení s Era světem akci s názvem Čtení děti baví.

V sobotu 17. října od 14:30 do 16:30 bude v prostorách Era světu představen knižní hit letošního podzimu – bohatě Ilustrované vydání prvního dílu celosvětově úspěšné knižní série o kouzelnickém chlapci – Harry Potter a Kámen mudrců. Jedinečnou vizi hlavního hrdiny, jeho kamarádů i celých Bradavic vytvořil oceňovaný britský ilustrátor Jim Kay. Každý rok pak vyjde nově ilustrovaný další díl série.

Z knihy budou návštěvníkům Era světu předčítat herci Dejvického divadla. Kromě toho si bude moci celá rodina užít kouzelné sobotní odpoledne. Děti se budou moci zapojit do dílniček, v nichž si budou moci vyrobit například kouzelnou hůlku či masku anebo se zapojit do soutěže ve vědomostních kvízech.

cteni-era-svet-nahled

Era Svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru