dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Pražská doprava

S EMS na věčné časy? Ani zavedením Lítačky se metropole nezbaví majitele Opencard

Praha se majitele Opencard, firmy eMoneyServises (EMS), nezbaví ani případným zavedením Lítačky, která má nahradit Opencard, uvedla ČTK. Nová karta má v rámci pražského dopravního podniku fungovat na programu dopravního odbavovacího systému (DOS), který patří EMS.

Případným zavedením Lítačky se hlavní město nezbaví majitele Opencard. Firma eMoneyServises vlastní DOS, který využívá dopravní podnik a má na něj licence do roku 2055. Dopravní podnik může systém provozovat, avšak v případě poruchy jej může podle autorského zákona opravit pouze EMS.

„Praha a dopravní podnik má na základě licencí pouze právo náš software užívat, nikoliv do něj nahlížet nebo jej přizpůsobovat. Pokud by do něj Praha chtěla napojit Lítačku, znamená to úpravu softwaru. Bez softwaru a know-how EMS, který Operátor okopíroval či umožnil zkoumání, kopírování a využití, nebude Lítačka fungovat,“ řekl mluvčí EMS Martin Opatrný.

Projekt Lítačky představila primátorka v pondělí. Kartu má spravovat Praha a její vytvoření podle Krnáčové nebude stát více než deset milionů korun.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru