dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
S brejlema nebo bez brejlí: Charitativní koncert se pokusí o český rekord
Všichni návštěvníci koncertu budou mít brýle. Ilustrační foto: freeimages

S brejlema nebo bez brejlí: Charitativní koncert se pokusí o český rekord

Raná péče EDA pořádá ve středu 16. prosince v pražském klubu Jazz Dock charitativní koncert „S brejlema nebo bez brejlí“ na podporu včasné pomoci rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením. Součástí programu bude vedle hudebního vystoupení skupiny Ille, United Heads, Juwany Jenkins a Petry Ernyei také snaha účastníků o zápis do české knihy rekordů.

Raná péče EDA se stará o rodiny dětí se zrakovým a kombinovaným postižením již 25 let a za tu dobu se stala předním odborníkem na rozvoj zraku a dalších smyslů u dětí s tímto postižením.

„Vstup je možný pouze v brýlích. Kdo je nebude mít, koupí si nějaké na místě. Brýlemi chceme upozornit na situaci rodin dětí se zrakovým a dalším postižením. Neboť ještě dnes se bohužel stává, že k nám rodiče přijdou pozdě, s tím že se o službách rané péče nedověděli dříve. Toto závažné téma jsme ovšem chtěli pojmout netradičně a v tomto adventním čase jej uchopit s nadhledem. Já už své brýle mám připravené; doufám, že si lístek koupí co nejvíce lidí a společně se nám podaří i samotný zápis do knihy rekordů,“ říká ředitelka Rané péče EDA Petra Mžourková.

Součástí programu bude právě snaha o zápis do knihy rekordů: největší počet lidí v brýlích na jednom místě. Na správný průběh bude osobně dohlížet komisař z agentury Dobrý den. Slavnostní večer bude moderovat patronka Rané péče EDA herečka Jana Plodková a moderátorka Karla Mráčková.

Název středečního koncertu pro EDU je zároveň i názvem jedné z písní skupiny United Heads. Pro zpěvačku Juwanu Jenkins jde o její jediné vystoupení v rámci  České republiky do konce tohoto roku.

Veškerý výtěžek z prodeje vstupenek bude použit na nákup nového vozu pro poradkyně EDA a odbornice na zrakovou stimulaci, které jezdí přímo do rodin, kam vozí velké množství speciálních pomůcek a hraček.

„Aby se naše odbornice na stimulaci zraku dostaly do co nejvíce rodin a včas, potřebují ke své práci automobil. V letošním roce jsme se museli s jedním starším autem rozloučit, což nám velice ztěžuje práci. Díky novému vozu budeme moci dále pomáhat rodinám dětí s postižením a službu rané péče opět poskytovat v plném rozsahu pro co nejvíce klientů,“ uzavírá Petra Mžourková.

Vstupenky lze rezervovat přes webové stránky www.roksedou.com, přes email info@eda.cz nebo objednat na telefonním čísle: +420 724 400 820 či přímo v klubu Jazz Dock.

Ceny vstupenek:
690 korun na sezení s dárkovým balíčkem EDA
390 korun na stání s překvapením od EDY
290 korun – na stání

Koncerty v rámci akce S brejlema nebo bez brejlí


18:00 – Petra Ernyei Quartet (vocal jazz)
Zpěvačka Petra Ernyei se svým akustickým kvartetem, ve kterém ji doprovází pouze dvě kytary (J. Šindler a M. Rejhon) a kontrabas (P. Pospíšil), zazpívá většinou úpravy standardů ze své poslední desky „So many stars“ (voc,g,g,b).

19:30 – Juwana Jenkins (blues)
Aamerická bluesová zpěvačka vyniká autentickým stylem zpěvu a energickým projevem na pódiu. V roce 2012 vydala své první kompletní album The Blues Keeps Yo u Alive. Je textařkou deseti z celkového počtu 12 skladeb. Jejím hudebním partnerem je jeden z nejlepších hráčů na harmoniku Charlie Slavik.

21:00  – Ille (alternative pop)
Debutové album ILLE – Ve tvý skříni zabodovalo jak u posluchačů, tak u hudebních kritiků. Musicserver.cz vyhlásil „Ve tvý skříni“ nejlepší českou deskou roku 2013, ILLE byli nominování na cenu hudební kritiky Apollo a nejnověji také ve třech kategoriích (objev, skupina, píseň) na ceny Anděl, čímž se stali nejvíce nominovaným letošním umělcem.

22:30 – United Heads (hiphop – funk)
Pražská formace se proslavila v polovině devadesátých let, kdy se například podílela singlem Jazzy Da Blue na hip-hopové kompilaci „Real Acid Juice“ po boku Penerů strýčka Homeboye či neo-hiphopové skupiny WWW. Prodělala dlouhý vývoj původně od hip-hopového seskupení (undergroundový hit „S brejlema nebo bez brejlí“), přes crossover (skladba CI5) až po dnešní taneční sound, vycházející z odkazu funky-disco scény sedmdesátých let.


Sarah Kaminsky: Padělatel Adolfo Kaminsky

Včera v 16:56

Když budu hodinu spát, třicet lidí zemře…Pravdivý příběh muže, který zachránil stovky lidí před mučením, deportací a smrtí

Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru