dnes
Sobota - zatazeno
10°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
13°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
S blížícím se adventem pražští strážníci posílili hlídky
Strážníci jsou nyní více v ulicích. Ilustrační foto: archiv

S blížícím se adventem pražští strážníci posílili hlídky

S blížícím se adventem a vánočními svátky pražská městská policie posílila hlídky. O 20 procent více strážníků se v ulicích metropole pohybuje od posledního listopadového víkendu. Pozornost městské policie se zaměřuje zejména na místa, kde se pohybuje více lidí. Kromě trhů jde třeba o hřbitovy, kam v předvánočním čase lidé chodí častěji. ČTK to na dotaz sdělila mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

„Hlídky městské policie se v rámci zvýšeného dohledu věnují vytipovaným pražským náměstím, kde jsou vánoční trhy, ulicím se zvýšenou koncentrací osob, nákupním centrům a samozřejmě prostředkům městské hromadné dopravy a nejvíce vytíženým dopravním uzlům. Svou pozornost zaměří na podezřelé chování osob, odložené předměty a odstavená vozidla," sdělila Seifertová k opatřením v hlavním městě.

Městská policie apeluje na Pražany a návštěvníky metropole, aby si dávali pozor na osobní věci a nestali se tak kvůli nepozornosti obětí kapsářů. Rizikovým místem, kde často dochází ke kapesním krádežím, jsou místa s velkou koncentrací lidí, mezi která patří i MHD.

Na další týdny se připravuje i státní policie, která zahájí bezpečnostní opatření v sobotu 1. prosince. Stejně jako loni tak bude v ulicích českých měst více policistů. Denně půjde o stovky policistů, který budou podle potřeby vybaveni zbraněmi. Opatření se dotknou zejména velkých akcí, jakými jsou trhy, koncerty nebo dopravní terminály. Součástí opatření jsou namátkové kontroly letů. Bezpečnostní opatření policie budou platit do 9. ledna.

V Česku platí od března 2016 první stupeň ohrožení terorismem, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) však dnes uvedl, že tajné služby „nemají žádné konkrétní poznatky či informace, že by České republice hrozil bezprostředně nějaký útok nebo nějaké riziko.“

Lidé by také měli věnovat pozornost tomu, kdo je oslovuje s žádostí o příspěvek na charitu. Pokud pojmou podezření na neoprávněný výběr peněz, je třeba okamžitě informovat městskou nebo státní policii. „Je dobré vědět, že legální sbírka podléhá jasně daným pravidlům," dodává Seifertová.

Každá dobročinná sbírka musí mít povolení od krajského úřadu a dobrovolník musí mít u sebe kopii tohoto dokumentu a plnou moc od organizace, která sbírku pořádá. Musí být také jasné, na jaké účely sbírka vybírá peníze a kasičky, do kterých se vkládá hotovost, musí být zapečetěné.

Bezpečnostní opatření v centru Prahy budou podobná těm loňským. Na Václavském náměstí a náměstí Republiky přibudou betonové bloky proti vjezdu vozidel, na Staroměstském náměstí bude změněno rozestavení těchto bloků. Na frekventovaných místech budou posíleny hlídky policie. ČTK to ve středu řekl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.


Na Mikulášský večer do Viničního domku

Včera ve 13:46

Do Viničního domku přijde Mikuláš rozdávat dárky ve čtvrtek 5. prosince od 17 hodin. Akci připravila radnice Prahy 12 a děti se mohou těšit mimo jiné na jablečný punčík se skořicí a především na dílničky, připravené anglickou školou Kids&Us Praha – Modřany.

Praha 8 na letošní zimu připravila dvě veřejná kluziště

Včera v 07:36

První je na hřišti u ZŠ Glowackého a začíná v pondělí 25. listopadu a druhé bude otevřeno na koupališti Ládví v pátek 6. prosince.

Praha 5: Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte, nebo vás trápí

14. listopadu 2019 v 18:34

Starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 představí vize a plány nové koalice ve čtvrtek 21. listopadu od 17:30 hodin v prostorách Impact Hub Praha v Drtinově ulici 10 na Smíchově.

Okupační stávka se přesunula z Filosofické fakulty na Rektorát Univerzity Karlovy

13. listopadu 2019 v 19:09

Okupační stávka za klima pokračuje na Rektorátu Univerzity Karlovy. Sem se studenti a studentky přesunuli z Filosofické fakulty, kterou okupovali od úterního rána. Požadují rezignaci rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy.  

Další články
Nahoru