dnes
Pátek - polojasno
18°C
zítra
Sobota - skorojasno
17°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
S blížícím se adventem pražští strážníci posílili hlídky
Strážníci jsou nyní více v ulicích. Ilustrační foto: archiv

S blížícím se adventem pražští strážníci posílili hlídky

S blížícím se adventem a vánočními svátky pražská městská policie posílila hlídky. O 20 procent více strážníků se v ulicích metropole pohybuje od posledního listopadového víkendu. Pozornost městské policie se zaměřuje zejména na místa, kde se pohybuje více lidí. Kromě trhů jde třeba o hřbitovy, kam v předvánočním čase lidé chodí častěji. ČTK to na dotaz sdělila mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

„Hlídky městské policie se v rámci zvýšeného dohledu věnují vytipovaným pražským náměstím, kde jsou vánoční trhy, ulicím se zvýšenou koncentrací osob, nákupním centrům a samozřejmě prostředkům městské hromadné dopravy a nejvíce vytíženým dopravním uzlům. Svou pozornost zaměří na podezřelé chování osob, odložené předměty a odstavená vozidla," sdělila Seifertová k opatřením v hlavním městě.

Městská policie apeluje na Pražany a návštěvníky metropole, aby si dávali pozor na osobní věci a nestali se tak kvůli nepozornosti obětí kapsářů. Rizikovým místem, kde často dochází ke kapesním krádežím, jsou místa s velkou koncentrací lidí, mezi která patří i MHD.

Na další týdny se připravuje i státní policie, která zahájí bezpečnostní opatření v sobotu 1. prosince. Stejně jako loni tak bude v ulicích českých měst více policistů. Denně půjde o stovky policistů, který budou podle potřeby vybaveni zbraněmi. Opatření se dotknou zejména velkých akcí, jakými jsou trhy, koncerty nebo dopravní terminály. Součástí opatření jsou namátkové kontroly letů. Bezpečnostní opatření policie budou platit do 9. ledna.

V Česku platí od března 2016 první stupeň ohrožení terorismem, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) však dnes uvedl, že tajné služby „nemají žádné konkrétní poznatky či informace, že by České republice hrozil bezprostředně nějaký útok nebo nějaké riziko.“

Lidé by také měli věnovat pozornost tomu, kdo je oslovuje s žádostí o příspěvek na charitu. Pokud pojmou podezření na neoprávněný výběr peněz, je třeba okamžitě informovat městskou nebo státní policii. „Je dobré vědět, že legální sbírka podléhá jasně daným pravidlům," dodává Seifertová.

Každá dobročinná sbírka musí mít povolení od krajského úřadu a dobrovolník musí mít u sebe kopii tohoto dokumentu a plnou moc od organizace, která sbírku pořádá. Musí být také jasné, na jaké účely sbírka vybírá peníze a kasičky, do kterých se vkládá hotovost, musí být zapečetěné.

Bezpečnostní opatření v centru Prahy budou podobná těm loňským. Na Václavském náměstí a náměstí Republiky přibudou betonové bloky proti vjezdu vozidel, na Staroměstském náměstí bude změněno rozestavení těchto bloků. Na frekventovaných místech budou posíleny hlídky policie. ČTK to ve středu řekl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.


Praha 6 nakoupí respirátory a roušky

Včera ve 22:43

Radnice šesté městské části nakoupí dalších více než 6 tisíc kusů respirátorů a přes 200 tisíc kusů jednorázových roušek. Reaguje tak na prodloužení nouzového stavu do konce dubna a zároveň na možnost otevření škol a školek. Nákup dnes schválili radní.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny agendy CzechPOINT

Včera v 07:37

Od středy 8. dubna radnice Prahy 6 rozšířila úřední hodiny agendy CzechPOINT.

Magistrát rozšiřuje úřední hodiny kontaktních míst veřejné správy Czech POINT

8. dubna 2020 v 07:45

S platností od 8. dubna zavádí Magistrát hl. m. Prahy rozšířenou provozní dobu odboru služeb pro agendy Czech POINT, ověřování, evidence vozidel taxi a hlavní podatelny ve Škodově paláci. 

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude ve středu uzavřen

7. dubna 2020 ve 23:02

Virus napadl počítačovou síť radnice Prahy 3. Lidé se proto nemohli s úřadem elektronicky spojit. Radnice bude kvůli kybernetickému útoku ve středu uzavřena, technici třetí městské části stále pracují na nápravě.

Další články
Nahoru