dnes
Sobota - oblacno
30°C
zítra
Neděle - bourky
24°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
26°C
S blížícím se adventem pražští strážníci posílili hlídky
Strážníci jsou nyní více v ulicích. Ilustrační foto: archiv

S blížícím se adventem pražští strážníci posílili hlídky

S blížícím se adventem a vánočními svátky pražská městská policie posílila hlídky. O 20 procent více strážníků se v ulicích metropole pohybuje od posledního listopadového víkendu. Pozornost městské policie se zaměřuje zejména na místa, kde se pohybuje více lidí. Kromě trhů jde třeba o hřbitovy, kam v předvánočním čase lidé chodí častěji. ČTK to na dotaz sdělila mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

„Hlídky městské policie se v rámci zvýšeného dohledu věnují vytipovaným pražským náměstím, kde jsou vánoční trhy, ulicím se zvýšenou koncentrací osob, nákupním centrům a samozřejmě prostředkům městské hromadné dopravy a nejvíce vytíženým dopravním uzlům. Svou pozornost zaměří na podezřelé chování osob, odložené předměty a odstavená vozidla," sdělila Seifertová k opatřením v hlavním městě.

Městská policie apeluje na Pražany a návštěvníky metropole, aby si dávali pozor na osobní věci a nestali se tak kvůli nepozornosti obětí kapsářů. Rizikovým místem, kde často dochází ke kapesním krádežím, jsou místa s velkou koncentrací lidí, mezi která patří i MHD.

Na další týdny se připravuje i státní policie, která zahájí bezpečnostní opatření v sobotu 1. prosince. Stejně jako loni tak bude v ulicích českých měst více policistů. Denně půjde o stovky policistů, který budou podle potřeby vybaveni zbraněmi. Opatření se dotknou zejména velkých akcí, jakými jsou trhy, koncerty nebo dopravní terminály. Součástí opatření jsou namátkové kontroly letů. Bezpečnostní opatření policie budou platit do 9. ledna.

V Česku platí od března 2016 první stupeň ohrožení terorismem, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) však dnes uvedl, že tajné služby „nemají žádné konkrétní poznatky či informace, že by České republice hrozil bezprostředně nějaký útok nebo nějaké riziko.“

Lidé by také měli věnovat pozornost tomu, kdo je oslovuje s žádostí o příspěvek na charitu. Pokud pojmou podezření na neoprávněný výběr peněz, je třeba okamžitě informovat městskou nebo státní policii. „Je dobré vědět, že legální sbírka podléhá jasně daným pravidlům," dodává Seifertová.

Každá dobročinná sbírka musí mít povolení od krajského úřadu a dobrovolník musí mít u sebe kopii tohoto dokumentu a plnou moc od organizace, která sbírku pořádá. Musí být také jasné, na jaké účely sbírka vybírá peníze a kasičky, do kterých se vkládá hotovost, musí být zapečetěné.

Bezpečnostní opatření v centru Prahy budou podobná těm loňským. Na Václavském náměstí a náměstí Republiky přibudou betonové bloky proti vjezdu vozidel, na Staroměstském náměstí bude změněno rozestavení těchto bloků. Na frekventovaných místech budou posíleny hlídky policie. ČTK to ve středu řekl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

Dnes v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru