dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Rýmička a chřipčička na ústupu, Praha má už vrchol epidemie pravděpodobně za sebou
Ilustrační foto: archiv

Rýmička a chřipčička na ústupu, Praha má už vrchol epidemie pravděpodobně za sebou

Počet nemocných s chřipkou nebo s akutním respiračním onemocněním zůstal v Praze v minulém týdnu zhruba na stejné úrovni jako v týdnu předcházejícím.

„Lehký vzestup hlášené nemocnosti byl zaznamenán ještě ve věkové skupině do 15 let, největší pokles nemocnosti byl zaznamenán ve věkové skupině od 15 do 24 let,“ uvedla ředitelka protiepidemického odboru Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová.

Zdá se tedy, že Praha má vrchol chřipkové epidemie již za sebou. Obdobně lze situaci hodnotit i v rámci celého Česka. K dalšímu očekávanému poklesu nemocnosti pravděpodobně přispěje i fakt, že od dneška má část pražských dětí jarní prázdniny.

Celkově hygienici v Praze zaznamenali od začátku sezony 25 případů závažných onemocnění a osm úmrtí.

Na území metropole je podáváno hlášení od celkem 89 praktických lékařů pro dospělé  a praktických lékařů pro děti a dorost, kteří registrují celkem 167 707 pacientů. Hlášení se podávají každý pátek, kdy se hlásí počet pacientů, kteří navštívili jejich ordinace v uplynulém týdnu. Hygienici následně tato data předávají oddělení biostatistiky Státního zdravotního ústavu, které data dále zpracovává za celou republiku.


Praha 5 zveřejnila 10 důvodů, proč jít na její reprezentační ples

Včera v 17:29

2. Reprezentační ples Prahy 5 se bude v pátek 12. dubna konat v Národním domě na Smíchově. Polovina výtěžku z prodeje vstupenek bude věnována humanitární neziskové organizaci „Lékaři bez hranic“.

Jak na suchou a problematickou pleť? Umíchejte si mastičku pod vedením lékárníka

23. března 2019 ve 12:54

Ve vybraných lékárnách BENU probíhají v průběhu dubna workshopy na téma Suchá a problematická pleť. Na místě se pod vedením dermatologa seznámíte nejen s lékárenskou přípravou mastí v podobě krému a tělového másla, ale také se dozvíte, jak suchou a atopickou pleť ošetřovat a jak se o ni správně...

Jak stylově přivítat jaro? Svěžím vínem Weingut Meyer

22. března 2019 ve 20:38

Jarní počasí je spojené s prvním venkovním posezením. Jak lépe si ho vychutnat než se skleničkou dobrého svěžího vína? Rodinné rakouské vinařství Weingut Meyer má v portfoliu skvělá biodynamická vína. Ať už si dopřejete lehký Riesling, který je pěstován na svém přirozeném terroir, či sladší...

Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru