Dnes Čtvrtek - polojasno 23°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Rychlostí až 174 kilometrů za hodinu ujížděl opilý řidič v kradeném voze
Zadržení opilého řidiče. Foto: Policie ČR

Rychlostí až 174 kilometrů za hodinu ujížděl opilý řidič v kradeném voze

Policisté minulý týden zadrželi opilého řidiče, který jim v kradeném voze ujížděl po Praze rychlostí až 174 kilometrů za hodinu. Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a krádeže vozidla. Policisté o tom aktuálně informovali na webu a zveřejnili video ze zásahu.

Na konci minulého týdne policisté projížděli po ulici Švehlova v Praze 4, kde si povšimli vedle nich jedoucího vozidla, jehož řidič za jízdy popíjel pivo. Z tohoto důvodu se hlídka rozhodla řidiče zastavit a provést u něj kontrolu.

Policisté řidiče předjeli a za použití výstražného zvukového a světelného znamení jej postupně naváděli na benzínovou čerpací stanici. „Řidič však z ničeho nic zrychlil a začal ujíždět. Policisté za mužem okamžitě vyrazili, ten však před nimi ujížděl rychlostí kolem 150 km/h, několikrát ohrozil svojí nebezpečnou jízdou okolní řidiče, opakovaně přejel přes tramvajový pás, křižovatku ulici Průmyslová a Ke Kablu projel na červený signál stůj a v ulici Průmyslová rychlost zvýšil až na 174 km/h,“ sdělila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Jeho zběsilá jízda skončila za křižovatkou ulic Černokostelecká a nájezdem na Jižní spojku, kdy opět přejel obrubník dělícího pásu, nezvládl řízení a narazil do kovového zábradlí. Na tomto místě jej policisté za pomoci donucovacích prostředků zadrželi.

Provedenou orientační dechovou zkouškou policisté u muže naměřili více než jedno promile alkoholu v dechu a navíc zjistili, že má platný zákaz řízení. Provedenou lustrací registrační značky se potvrdilo, že se jedná o čerstvě odcizené vozidlo ve Středočeském kraji.

Policisté na místě pětatřicetiletého muže zadrželi a nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a krádeže vozidla.


Autor: Alo
Další články
Nahoru