dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Rychloměry u přechodů zvýší bezpečnost chodců
Rychloměry budou u přechodů a v blízkosti základních škol. Foto: TSK

Rychloměry u přechodů zvýší bezpečnost chodců

Praha chce zvýšit bezpečnost chodců instalací rychloměrů, pro kontrolu dodržování maximální povolené rychlosti. Jedná se zejména o iniciativu městských částí Prahy 4 a 6. Jejich hlavní snahou je zvýšit bezpečnost u frekventovaných přechodů v úzké blízkosti základních škol. 

Rychloměry budou ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy a mají za úkol vytvářet preventivní zábranu řidičům, kteří bezohledně projíždějí v okolí základních škol.

V MČ Praha 4 jsou to dva přechody pro chodce v ulici Zálesí a ulici Modřanská.

Na Praze 6 jsou měřiče instalovány v bezprostřední blízkosti třech přechodů u základních škol, a to v ulici Na Okraji (směr z centra), v ulici Šantrochova (směr do centra) a v ulici Na Dlouhém Lánu (směr z centra).

„Záměrem je vynucení dodržování maximální povolené rychlosti u řidičů, kteří ji nedodržují. Systém pro měření okamžité rychlosti vozidel využívá pro svou funkci indukční smyčky zařezané do vozovky bezprostředně před přechodem pro chodce. Na blízkém stožáru veřejného osvětlení je namontována kamera sloužící pro dokumentaci vozidla a jeho SPZ/RZ,“ upřesnil Ladislav Pivec, šéf TSK a dodává: „Zařízení je vybaveno i systémem nočního vidění.“


Další články
Nahoru