dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
8°C
pozítří
Pátek - snih-dest
3°C
Rybníky ve Stromovce se dočkají opravy, v oblasti vzniknou i nové vodní plochy
Rybníky ke Stromovce prostě patří. Foto: MHMP

Rybníky ve Stromovce se dočkají opravy, v oblasti vzniknou i nové vodní plochy

Rybníky v Královské oboře Stromovka čeká oprava, navíc v této oáze zeleně na severu Prahy vznikne několik nových vodních ploch.

Současný stav rybníků ve Stromovce je žalostný. Původní opevnění břehů zcela chybí a břehy se stále více podemílají vlivem eroze. Vypouštěcí zařízení nefungují a mostky přes rybníky jsou poškozené. Cílem revitalizace je proto celková obnova rybníků a jejich uvedení do řádného technického i estetického stavu.

V první fázi dojde k odbahnění rybníků. Poté se zbuduje nové opevnění břehů pomocí kombinace kamenné dlažby nebo tarasu a přírodního vegetačního opevnění. Vegetační opevnění (kokosové rohože osázené kvetoucí mokřadní vegetací) se použije pouze v nejméně namáhaných částech břehů.

Rybníky dostanou nová stavidla a mostky a strouhy budou opraveny a obloženy kamenem. V rámci oprav se rozšíří i nátok do rybníků včetně vodní kaskády. V další etapě přibudou ke stávajícím rybníkům nové vodní plochy, které se vybudují v nejvíce podmáčených částech dna bývalého Rudolfova rybníka.

Nové rybníky budou respektovat stávající vzrostlé stromy a jejich břehy se rovněž opevní kamennou dlažbou nebo vegetačním opevněním. Součástí nových rybníků se stanou i různé vodní prvky a prám.

Na rekonstrukci a rozšíření vodních ploch naváže celková revitalizace parkové části, včetně dosadeb, obnovy cest a vybavenosti.

Práce budou zahájeny během dvou týdnů a ukončeny příští rok v prosinci. Náklady na opravu představují 5 milionů korun.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru