Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Rybník Sukov v Újezdě se dočká odbahnění a opravy
Rybník Sukov. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Rybník Sukov v Újezdě se dočká odbahnění a opravy

Pražský rybník Sukov v Újezdě na jihovýchodě metropole se dočká obnovy. Rybník bude odbahněn a opraveny budou také jeho stavební části.

Oprava se uskuteční letos, stavební povolení bylo vydáno na konci loňského roku. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Sukov je takzvaný průtočný rybník, který je napájen Sukovským potokem.

Zhruba jeden hektar velký rybník bude odbahněn. Zároveň bude zrekonstruováno opevnění hráze, dále výpustné zařízení a bezpečnostní přeliv. Rybník byl poprvé opravován v roce 2000.

Opravu rybníka nechá udělat pražský magistrát. Ten pondělním rozhodnutím radních přejal projektovou dokumentaci, kterou nechala vypracovat městská část Újezd.

Na magistrát kromě projektu přešla i práva a povinností ke stavbě. Magistrátní odbor ochrany plánuje rybník opravit v letošním roce.

Loni nechal magistrát opravit mimo jiné Zličínský rybník. Kromě něj se pustil také do odbahnění retenční nádrže Asuán ve Stodůlkách nebo Hornomlýnského rybníka v Kunraticích.


Autor: ČTK

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

17. září 2021 ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Disident Simon Cheng vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3

15. září 2021 v 08:02

Na pozvání radnice Prahy 3 přiletěl do České republiky hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. S poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3. V následujících dnech jej čekají debaty s veřejností, studenty, setkání...

Další články
Nahoru