Dnes Sobota - oblacno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Rybník Sukov v Újezdě se dočká odbahnění a opravy
Rybník Sukov. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Rybník Sukov v Újezdě se dočká odbahnění a opravy

Pražský rybník Sukov v Újezdě na jihovýchodě metropole se dočká obnovy. Rybník bude odbahněn a opraveny budou také jeho stavební části.

Oprava se uskuteční letos, stavební povolení bylo vydáno na konci loňského roku. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Sukov je takzvaný průtočný rybník, který je napájen Sukovským potokem.

Zhruba jeden hektar velký rybník bude odbahněn. Zároveň bude zrekonstruováno opevnění hráze, dále výpustné zařízení a bezpečnostní přeliv. Rybník byl poprvé opravován v roce 2000.

Opravu rybníka nechá udělat pražský magistrát. Ten pondělním rozhodnutím radních přejal projektovou dokumentaci, kterou nechala vypracovat městská část Újezd.

Na magistrát kromě projektu přešla i práva a povinností ke stavbě. Magistrátní odbor ochrany plánuje rybník opravit v letošním roce.

Loni nechal magistrát opravit mimo jiné Zličínský rybník. Kromě něj se pustil také do odbahnění retenční nádrže Asuán ve Stodůlkách nebo Hornomlýnského rybníka v Kunraticích.


Autor: ČTK

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru