Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Rybník Sukov v Újezdě se dočká odbahnění a opravy
Rybník Sukov. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Rybník Sukov v Újezdě se dočká odbahnění a opravy

Pražský rybník Sukov v Újezdě na jihovýchodě metropole se dočká obnovy. Rybník bude odbahněn a opraveny budou také jeho stavební části.

Oprava se uskuteční letos, stavební povolení bylo vydáno na konci loňského roku. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Sukov je takzvaný průtočný rybník, který je napájen Sukovským potokem.

Zhruba jeden hektar velký rybník bude odbahněn. Zároveň bude zrekonstruováno opevnění hráze, dále výpustné zařízení a bezpečnostní přeliv. Rybník byl poprvé opravován v roce 2000.

Opravu rybníka nechá udělat pražský magistrát. Ten pondělním rozhodnutím radních přejal projektovou dokumentaci, kterou nechala vypracovat městská část Újezd.

Na magistrát kromě projektu přešla i práva a povinností ke stavbě. Magistrátní odbor ochrany plánuje rybník opravit v letošním roce.

Loni nechal magistrát opravit mimo jiné Zličínský rybník. Kromě něj se pustil také do odbahnění retenční nádrže Asuán ve Stodůlkách nebo Hornomlýnského rybníka v Kunraticích.


Autor: ČTK

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru