dnes
Pátek - obcasny-dest
16°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
12°C
pozítří
Neděle - zatazeno
13°C
Rybí polévka s koňakem se na Staroměstském náměstí bude i letos rozdávat ve dvou dnech
K dispozici bude několik tisíc litrů polévky, chybět nebudou krutony osmažené na másle. Foto: archiv

Rybí polévka s koňakem se na Staroměstském náměstí bude i letos rozdávat ve dvou dnech

Na Staroměstském náměstí bude k ochutnání rybí polévka ve dvou dnech. Stejně jako loni nabídnou kuchaři 4000 porcí potřebným lidem i zájemcům z řad Pražanů a návštěvníků metropole. Polévka podle originálního receptu bude k ochutnání v pondělí 23. a v úterý 24. prosince vždy od 11 hodin. Pondělní menu navíc zpestří tradiční kuba. 

V pondělí 23. prosince se naběračky ujme primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Před pódiem na Staroměstském náměstí nabídne dva tisíce porcí polévky podle speciálního receptu s koňakem. K ochutnání bude také tisíc porcí tradičního kuby.

„V předchozích letech bylo zvykem, že pražští primátoři polévku rozdávali na Štědrý den. Už vloni jsem se rozhodl, že udělám změnu a polévku budeme společně rozlévat o den dříve. Mám totiž za to, že Vánoce jsou svátky klidu, rodinné pohody, a proto by politici neměli na Vánoce exhibovat ve veřejném prostoru a ideálně to vydržet až do Silvestra,“ uvedl primátor.

Do rozlévání se zapojí také předsedové koaličních klubů pražského zastupitelstva Viktor Mahrik (Piráti), Jan Čižinský (Praha Sobě) a Jiří Pospíšil (Spojené síly pro Prahu). Kuchaři nabídnou dva tisíce porcí rybí polévky také na Štědrý den, kdy připravený pokrm i sami lidem nabídnou, tentokrát budou politici chybět.

Polévka z více než 260 kilogramů kaprů

Na tradiční rybí polévku zpracuje tým kuchařů společnosti Taiko více než 1500 kilogramů surovin. Kromě kaprů, kteří letos opět pochází z českých chovů z jižních Čech, do ní přidají 130 kilogramů zeleniny, především mrkve, celeru a petržele, 40 kilogramů cibule, 90 kilogramů hladké mouky, 65 kilogramů másla a 60 litrů smetany. Nebude chybět koňak pro zvýraznění chuti ani osmažené krutony na másle.


Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Dnes: Poslední z Adventních koncertů Prahy 5

22. prosince 2019 v 09:52

Od 17 hodin se v obřadní síni Prahy 5 ve Stroupežnického ulici koná čtvrtý z koncetrů radnice páté městské části.

Praha 5: Adventní koncert Pražákova kvarteta

22. prosince 2019 v 07:46

Dnes, 22. prosince, se v kostele sv. Václava na Smíchově koná Adventní koncert. Začíná v 16 hodin a je zdarma.

Dnes: Zastupitelé budou zpívat před kostelem

22. prosince 2019 v 07:28

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily v Praze 2 scházejí zastupitelé druhé městské části a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Zpívání koled na Štědrý den u bistra Bruncvík

22. prosince 2019 v 07:03

Přijďte si i letos zazpívat koledy. Zpěvníčky dostanete na místě.

Další články
Nahoru