Dnes Neděle - polojasno 14°C
Zítra Pondělí - jasno 10°C
Neděle 9. 5. 2021
Svátek má Ctibor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Rybí polévka s koňakem se na Staroměstském náměstí bude i letos rozdávat ve dvou dnech
K dispozici bude několik tisíc litrů polévky, chybět nebudou krutony osmažené na másle. Foto: archiv

Rybí polévka s koňakem se na Staroměstském náměstí bude i letos rozdávat ve dvou dnech

Na Staroměstském náměstí bude k ochutnání rybí polévka ve dvou dnech. Stejně jako loni nabídnou kuchaři 4000 porcí potřebným lidem i zájemcům z řad Pražanů a návštěvníků metropole. Polévka podle originálního receptu bude k ochutnání v pondělí 23. a v úterý 24. prosince vždy od 11 hodin. Pondělní menu navíc zpestří tradiční kuba. 

V pondělí 23. prosince se naběračky ujme primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Před pódiem na Staroměstském náměstí nabídne dva tisíce porcí polévky podle speciálního receptu s koňakem. K ochutnání bude také tisíc porcí tradičního kuby.

„V předchozích letech bylo zvykem, že pražští primátoři polévku rozdávali na Štědrý den. Už vloni jsem se rozhodl, že udělám změnu a polévku budeme společně rozlévat o den dříve. Mám totiž za to, že Vánoce jsou svátky klidu, rodinné pohody, a proto by politici neměli na Vánoce exhibovat ve veřejném prostoru a ideálně to vydržet až do Silvestra,“ uvedl primátor.

Do rozlévání se zapojí také předsedové koaličních klubů pražského zastupitelstva Viktor Mahrik (Piráti), Jan Čižinský (Praha Sobě) a Jiří Pospíšil (Spojené síly pro Prahu). Kuchaři nabídnou dva tisíce porcí rybí polévky také na Štědrý den, kdy připravený pokrm i sami lidem nabídnou, tentokrát budou politici chybět.

Polévka z více než 260 kilogramů kaprů

Na tradiční rybí polévku zpracuje tým kuchařů společnosti Taiko více než 1500 kilogramů surovin. Kromě kaprů, kteří letos opět pochází z českých chovů z jižních Čech, do ní přidají 130 kilogramů zeleniny, především mrkve, celeru a petržele, 40 kilogramů cibule, 90 kilogramů hladké mouky, 65 kilogramů másla a 60 litrů smetany. Nebude chybět koňak pro zvýraznění chuti ani osmažené krutony na másle.


V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru