Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Ryanair začal létat z Prahy do Varšavy, easyJet nabízí nové spojení s Barcelonou
První let operovaný na nové lince mezi Prahou a Barcelonou přivítala na pražském letišti tradiční vodní slavobrána. Foto: Letiště Praha

Ryanair začal létat z Prahy do Varšavy, easyJet nabízí nové spojení s Barcelonou

Letecká společnost Ryanair minulý týden zahájila provoz nového spojení z Prahy do Varšavy, jiná nízkonákladová aerolinka easyJet od dnešního dne nabízí přímé spojení mezi oběma Prahou a Barcelonou.

Linka do polské metropole bude dostupná dvakrát týdně, létá se na letiště Modlin. Letový řád obnovy spojení Ryanair z Prahy nabízí pro léto 2021 více než 100 letů operovaných na týdenní bázi.

Dále také lety do populárních evropských prázdninových destinací včetně Bari, Korfu, Malagy, Palmy de Mallorca, Rhodosu a Zadaru a víkendové pobyty v Bruselu, Kodani, Londýně, Milánu a Římě.

Letecká společnost easyJet dnes zahájila provoz na své nové lince, díky které během letních měsíců spojí Prahu a Barcelonu. Aerolinka tak zároveň zvyšuje počet destinací, které nabízí z Letiště Václava Havla Praha, na jedenáct.

Spojení, které nabídne cestujícím v letní sezóně přibližně 15 300 míst, bude společnost nabízet až třikrát týdně (v pondělí, pátek a neděli) do letošního 25. října.

„Letos v létě jsme do své sítě přidali 17 linek operovaných z našich španělských základen a Praha je právě jednou z novinek nabízených z Barcelony. Víme, že lidé chtějí létat, a my jim chceme dát možnost dostat se letecky do těch nejžádanějších destinací,“ ředitel společnosti easyJet pro jižní Evropu Javier Gándara.


Před školou v Ďáblicích bude zpomalovací práh

21. července 2021 ve 14:41

Řidiči v ulici U Parkánu v Ďáblicích budou muset zpomalit. Před místní základní školou vznikne kvůli zvýšení bezpečnosti zpomalovací práh, přechod pro chodce a parkovací místa K+R (kiss and ride), uvedla ČTK.

Označování elektromobilů a dobíjecích stanic má nová pravidla

21. července 2021 v 08:47

Počet elektromobilů a dobíjecích stanic v Evropě stále roste a v této souvislosti schválila Evropská unie jednotná pravidla pro značení u dobíjecích stanic a vozidel do zásuvky (elektromobily a plug-in hybridy). Konkrétně se jedná vedle osobních vozů i o užitková vozidla, autobusy, autokary,...

V Božanovské ulici dojde k demolici mostu. Dálnice D11 bude uzavřena

20. července 2021 v 16:22

K demolici mostního objektu dojde ve dnech 24. – 25. července, kdy bude uzavřena dálnice D11 od sobotních 17 hodin do neděle do 9 hodin ráno.

Stavební práce na Prosecké ulici pokračují, omezí dopravu

13. července 2021 ve 13:35

Technická správa komunikací (TSK) začne od pondělí 19. července 2021 s další etapou celkové rekonstrukce Prosecké ulice a naváže tak na předchozí rok.  

V Těšnovském tunelu bude omezený provoz

13. července 2021 v 07:45

Od 13. do 15. července v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřen tubus VODA (směr nemocnice Na Františku) a druhý tubus bude obousměrný.

Další články
Nahoru