dnes
Úterý - jasno
18°C
zítra
Středa - obcasny-dest
15°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
16°C
Ruzyňští celníci zadrželi zavazadla plná pašovaných cigaret a tabáku
Pašované cigarety. Foto: celnisprava.cz

Ruzyňští celníci zadrželi zavazadla plná pašovaných cigaret a tabáku

Na konci minulého týdne odhalili celníci na letišti Václav Havla v Praze Ruzyni dva případy nelegálního dovozu tabákových výrobků.

„U prvního případu se jednalo o čtyřiadvacetiletého cizince cestujícího na pravidelné lince Minsk – Vídeň – Praha, který ve svém kufru pašoval 75 kartonů cigaret značky Fest. Kontraband byl objeven při běžné kontrole cestujících," uvedla mluvčí pražských celníků Šárka Miškovská.

Pašerákovo zavazadlo bylo nejprve podrobeno kontrole rentgenem, která vykazovala velké množství podlouhlých předmětů. Vlastní fyzickou kontrolou zavazadla bylo nalezeno 15 000 kusů cigaret. Únik na cle a daních, který teď budou celníci po muži vymáhat, vyčíslili na více než 54 tisíc korun.

„V druhém případu se jednalo o třiačtyřicetiletého cizince, který přicestoval do Prahy z Dubaje s dvěma cestovními taškami plnými tabáku ke kouření. I jeho zavazadla byla kontrolována rentgenem a následnou fyzickou kontrolou bylo nalezeno 460 kůsů obchodního balení tabáku značky CUTTERS CHOICE a 285 kusů obchodního balení tabáku značky AMBER LEAF o celkovém množství 37,25 kilogramu," sdělila mluvčí Šárka Miškovská. I v tomto případu budou celníci po muži vymáhat únik na cle a daních a to ve výši více než 170 tisíc korun.

„Oba cizinci byli předáni Policii ČR s návrhem na sdělení obvinění pro podezření ze spáchání trestného činu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží," dodala mluvčí celníků.


Praha chystá rozšíření svozu bioodpadu rostlinného původu

Včera ve 20:22

Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 procent směsného komunálního odpadu v metropoli. Vedení hlavního města chce bioodpad separovat a dále jej využívat pro výrobu bioplynu nebo kompostu. Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání souhlasila se...

Policie nachystala bezpečnostní opatření na fotbal se Severním Irskem

Včera v 09:04

Pražská policie přichystala v souvislosti s dnešním fotbalovým utkáním mezi mužstvy reprezentace České republiky a Severního Irska bezpečnostní opatření.

Komise vybírá vítězný projekt Nového domova

13. října 2019 v 11:02

Výstavba moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by mohla začít už v roce 2021. Poskytovat bude nepřetržitou 24hodinovou péči.

Další články
Nahoru