dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Ruzyňští celníci zadrželi zavazadla plná pašovaných cigaret a tabáku
Pašované cigarety. Foto: celnisprava.cz

Ruzyňští celníci zadrželi zavazadla plná pašovaných cigaret a tabáku

Na konci minulého týdne odhalili celníci na letišti Václav Havla v Praze Ruzyni dva případy nelegálního dovozu tabákových výrobků.

„U prvního případu se jednalo o čtyřiadvacetiletého cizince cestujícího na pravidelné lince Minsk – Vídeň – Praha, který ve svém kufru pašoval 75 kartonů cigaret značky Fest. Kontraband byl objeven při běžné kontrole cestujících," uvedla mluvčí pražských celníků Šárka Miškovská.

Pašerákovo zavazadlo bylo nejprve podrobeno kontrole rentgenem, která vykazovala velké množství podlouhlých předmětů. Vlastní fyzickou kontrolou zavazadla bylo nalezeno 15 000 kusů cigaret. Únik na cle a daních, který teď budou celníci po muži vymáhat, vyčíslili na více než 54 tisíc korun.

„V druhém případu se jednalo o třiačtyřicetiletého cizince, který přicestoval do Prahy z Dubaje s dvěma cestovními taškami plnými tabáku ke kouření. I jeho zavazadla byla kontrolována rentgenem a následnou fyzickou kontrolou bylo nalezeno 460 kůsů obchodního balení tabáku značky CUTTERS CHOICE a 285 kusů obchodního balení tabáku značky AMBER LEAF o celkovém množství 37,25 kilogramu," sdělila mluvčí Šárka Miškovská. I v tomto případu budou celníci po muži vymáhat únik na cle a daních a to ve výši více než 170 tisíc korun.

„Oba cizinci byli předáni Policii ČR s návrhem na sdělení obvinění pro podezření ze spáchání trestného činu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží," dodala mluvčí celníků.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Včera v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru