dnes
Středa - zatazeno
29°C
zítra
Čtvrtek - bourky
27°C
pozítří
Pátek - zatazeno
22°C
Ruzyňští celníci zadrželi zavazadla plná pašovaných cigaret a tabáku
Pašované cigarety. Foto: celnisprava.cz

Ruzyňští celníci zadrželi zavazadla plná pašovaných cigaret a tabáku

Na konci minulého týdne odhalili celníci na letišti Václav Havla v Praze Ruzyni dva případy nelegálního dovozu tabákových výrobků.

„U prvního případu se jednalo o čtyřiadvacetiletého cizince cestujícího na pravidelné lince Minsk – Vídeň – Praha, který ve svém kufru pašoval 75 kartonů cigaret značky Fest. Kontraband byl objeven při běžné kontrole cestujících," uvedla mluvčí pražských celníků Šárka Miškovská.

Pašerákovo zavazadlo bylo nejprve podrobeno kontrole rentgenem, která vykazovala velké množství podlouhlých předmětů. Vlastní fyzickou kontrolou zavazadla bylo nalezeno 15 000 kusů cigaret. Únik na cle a daních, který teď budou celníci po muži vymáhat, vyčíslili na více než 54 tisíc korun.

„V druhém případu se jednalo o třiačtyřicetiletého cizince, který přicestoval do Prahy z Dubaje s dvěma cestovními taškami plnými tabáku ke kouření. I jeho zavazadla byla kontrolována rentgenem a následnou fyzickou kontrolou bylo nalezeno 460 kůsů obchodního balení tabáku značky CUTTERS CHOICE a 285 kusů obchodního balení tabáku značky AMBER LEAF o celkovém množství 37,25 kilogramu," sdělila mluvčí Šárka Miškovská. I v tomto případu budou celníci po muži vymáhat únik na cle a daních a to ve výši více než 170 tisíc korun.

„Oba cizinci byli předáni Policii ČR s návrhem na sdělení obvinění pro podezření ze spáchání trestného činu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží," dodala mluvčí celníků.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Včera v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

17. června 2019 v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Další články
Nahoru