dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
14°C
Ruzyňští celníci zadrželi zavazadla plná pašovaných cigaret a tabáku
Pašované cigarety. Foto: celnisprava.cz

Ruzyňští celníci zadrželi zavazadla plná pašovaných cigaret a tabáku

Na konci minulého týdne odhalili celníci na letišti Václav Havla v Praze Ruzyni dva případy nelegálního dovozu tabákových výrobků.

„U prvního případu se jednalo o čtyřiadvacetiletého cizince cestujícího na pravidelné lince Minsk – Vídeň – Praha, který ve svém kufru pašoval 75 kartonů cigaret značky Fest. Kontraband byl objeven při běžné kontrole cestujících," uvedla mluvčí pražských celníků Šárka Miškovská.

Pašerákovo zavazadlo bylo nejprve podrobeno kontrole rentgenem, která vykazovala velké množství podlouhlých předmětů. Vlastní fyzickou kontrolou zavazadla bylo nalezeno 15 000 kusů cigaret. Únik na cle a daních, který teď budou celníci po muži vymáhat, vyčíslili na více než 54 tisíc korun.

„V druhém případu se jednalo o třiačtyřicetiletého cizince, který přicestoval do Prahy z Dubaje s dvěma cestovními taškami plnými tabáku ke kouření. I jeho zavazadla byla kontrolována rentgenem a následnou fyzickou kontrolou bylo nalezeno 460 kůsů obchodního balení tabáku značky CUTTERS CHOICE a 285 kusů obchodního balení tabáku značky AMBER LEAF o celkovém množství 37,25 kilogramu," sdělila mluvčí Šárka Miškovská. I v tomto případu budou celníci po muži vymáhat únik na cle a daních a to ve výši více než 170 tisíc korun.

„Oba cizinci byli předáni Policii ČR s návrhem na sdělení obvinění pro podezření ze spáchání trestného činu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží," dodala mluvčí celníků.


Do Stodůlek za ptačím zpěvem

Dnes v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru