Dnes Pátek - polojasno 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Ruzyňští celníci zadrželi velké množství nelegálně dovezeného masa, léků a stříkaček
Kohouti přicestovali až z Asie, ale jelikož je nedoprovází potřebná povolení, nikdo si tady na nich nepochutná. Foto: Celní správa ČR

Ruzyňští celníci zadrželi velké množství nelegálně dovezeného masa, léků a stříkaček

Celníci z pražské Ruzyně zjistili při kontrole zásilek, které obsahovaly masné a rybí výrobky nelegálně dovezené ze států mimo Evropskou unii, velká pochybení.

Od začátku letošního roku se ruzyňští celníci stále častěji setkávají s případy nelegálního dovozu masných produktů, ryb nebo léků ze zemí mimo Evropskou unii.

Kontrolou dvanácti zásilek bylo zjištěno, že deklarované údaje nesouhlasí s kontrolovaným zbožím. Celníci zdrželi celkem 957 kilogramů masa, 618 kilogramů ryb a 172 kilogramů rybí omáčky.

„Toto zboží podléhá zákazům a omezením a celní úřad rozhodl o nepropuštění do volného oběhu. Zboží bylo předáno Státní veterinární správě,“ uvedla mluvčí celníků Šárka Miškovská.

Další dvě zásilky obsahovaly celkem 627 kilogramů injekčních stříkaček a 27 kilogramů léků. I toto zboží nebylo nikterak deklarováno, proto celní úřad přistoupil k jeho zajištění.

„Každé zboží musí být řádně uvedeno na dovozních dokladech a zároveň musí být doložena všechna potřebná povolení k jejich propuštění do volného oběhu,“ dodala Miškovská. Kontrolované zboží ale tyto potřebné doklady nemělo.

 


Autor: Jan Puci

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru