Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Ruzyňští celníci zadrželi velké množství nelegálně dovezeného masa, léků a stříkaček
Kohouti přicestovali až z Asie, ale jelikož je nedoprovází potřebná povolení, nikdo si tady na nich nepochutná. Foto: Celní správa ČR

Ruzyňští celníci zadrželi velké množství nelegálně dovezeného masa, léků a stříkaček

Celníci z pražské Ruzyně zjistili při kontrole zásilek, které obsahovaly masné a rybí výrobky nelegálně dovezené ze států mimo Evropskou unii, velká pochybení.

Od začátku letošního roku se ruzyňští celníci stále častěji setkávají s případy nelegálního dovozu masných produktů, ryb nebo léků ze zemí mimo Evropskou unii.

Kontrolou dvanácti zásilek bylo zjištěno, že deklarované údaje nesouhlasí s kontrolovaným zbožím. Celníci zdrželi celkem 957 kilogramů masa, 618 kilogramů ryb a 172 kilogramů rybí omáčky.

„Toto zboží podléhá zákazům a omezením a celní úřad rozhodl o nepropuštění do volného oběhu. Zboží bylo předáno Státní veterinární správě,“ uvedla mluvčí celníků Šárka Miškovská.

Další dvě zásilky obsahovaly celkem 627 kilogramů injekčních stříkaček a 27 kilogramů léků. I toto zboží nebylo nikterak deklarováno, proto celní úřad přistoupil k jeho zajištění.

„Každé zboží musí být řádně uvedeno na dovozních dokladech a zároveň musí být doložena všechna potřebná povolení k jejich propuštění do volného oběhu,“ dodala Miškovská. Kontrolované zboží ale tyto potřebné doklady nemělo.

 


Autor: Jan Puci

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru