dnes
Čtvrtek - skorojasno
26°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
30°C
Ruzyňští celníci odhalili „polykače“ kokainu, jeho tělo ukrývalo 112 kapslí s drogou
Tělo pašeráka ukrývalo celkem 112 kontejnerků naplněných bílým práškem. Foto: Celní správa ČR

Ruzyňští celníci odhalili „polykače“ kokainu, jeho tělo ukrývalo 112 kapslí s drogou

​Celníci na ruzyňském letišti zadrželi minulý týden v pátek osmačtyřicetiletého cizince, který měl v sobě 112 kapslí s velmi koncentrovaným kokainem o celkové váze zhruba 1,2 kilogramu. Do Prahy přiletěl z Madridu.

Ke kontrole byl celníky vytipován na základě provedené rizikové analýzy daného letu. Prvotní podezření na pašování drog potvrdily kontrolní stěry z rukou pašeráka. 

Při kontrole jeho zavazadel a osobní prohlídce nebyly drogy nalezeny, proto bylo provedeno následné CT vyšetření, které podezření potvrdilo. 

„Polykač“ je vyšetřován policisty z podezření na nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami. „Zda byla droga určena na český trh nebo k distribuci v jiné zemi, je předmětem dalšího šetření,“ uvedla mluvčí celníků Šárka Miškovská.


Se zákazem a pod vlivem, zastavil jej až varovný výstřel

Dnes v 17:11

V pondělí 15. července krátce před jedenáctou hodinou večer si členové pohotovostní motorizované jednotky v rámci výkonu noční služby všimli stříbrné Škody Octavia, která jela po Strakonické ulici v Praze 5 ve směru do centra. Rozhodli se ji zastavit a řidiče zkontrolovat. Řidič světelných ani...

Cizinec se chtěl vyspat v autě

Dnes v 16:14

Strážníci zadrželi cizince podezřelého z vloupání se do vozidla, ze kterého si udělal ubytovací zařízení. Prý se v něm chtěl jen vyspat.

Opilec usedl za volant a pustil se napříč Černým Mostem

Včera ve 21:21

Řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi pražští strážníci. Prozradil se spácháním dopravního přestupku.

Sběratel platebních karet a dokladů zadržen

16. července 2019 ve 12:23

Pro sběratelskou vášeň 38 letého muže neměla pochopení jak ostraha obchodního domu, tak přivolaná hlídka městské policie.

Strážníci uhasili požár trouby v bytě a zachránili muže, který v něm spal

15. července 2019 v 15:53

O velkém štěstí může hovořit 63 letý muž, který usnul v bytě poté, co dal do trouby péct kuře. Strážníci ho našli bezvládného na gauči. Požár uhasili ještě před příjezdem hasičů.

Nahý muž skočil v noci z Karlova mostu

6. července 2019 v 10:53

Nahý cizinec skočil z Karlova mostu do Vltavy, kde se snažil 20 minut uplavat policistům, strážníkům a hasičům.

Strážníci zadrželi řidiče, který vjel do zákazu vjezdu. Nadýchal téměř 1 ‰ alkoholu

1. července 2019 v 17:16

Pražští strážníci zastavili řidiče zásobovacího vozidla, který chtěl vjet do zákazu vjezdu. Na jejich upozornění a doporučení objízdné trasy zareagoval vulgárně a zákaz nerespektoval. Řidiče se podařilo zastavit a za pomoci donucovacích prostředků vyvést z vozidla. Navíc dechová zkouška prokázala...

Další články
Nahoru