dnes
Čtvrtek - oblacno
27°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
27°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
18°C
Ruzyňští celníci odhalili dvojici pašeráků tabáku
Pašeráci na sebe upozornili větším množstvím zavazadel. Foto: Celní správa ČR

Ruzyňští celníci odhalili dvojici pašeráků tabáku

Na konci minulého týdne odhalili celníci na Letišti Václava Havla Praha dva pašeráky, kteří pašovali více než 211 kilogramů tabáku do vodní dýmky. Jednalo se o 23letého cizince a 22letou cizinku, kteří společně cestovali na pravidelné lince Dubaj – Kyjev- Praha.

Celníci objevili kontraband při běžné kontrole, když si u dvou cestujících všimli velkého množství zavazadel. Celkem pašerákům celníci zkontrolovali jedenáct cestovních tašek a jeden látkový batoh, ve kterých nalezli 188 obchodních balení tabáku do vodní dýmky zn. Al Fakher a 800 cigaret Marlboro, které nebyly označeny českou tabákovou nálepkou.

„Únik na cle a daních, který by vznikl propuštěním zboží do volného oběhu, vyčíslili celníci na více než 622 tisíc korun,“ uvedla mluvčí Celního úřadu Praha-Ruzyně Šárka Miškovská.

Oba cizinci byli předáni Policii ČR s návrhem na zahájení trestního stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné platby.    

Aktuální případ není ojedinělý. Loni během září například celníci na letišti v Praze zadrželi dva cizince letící opět z Blízkého východu do Prahy. Jeden pašoval 60,5 kilogramu tabáku do vodních dýmek a druhý zase přes 15 000 cigaret.


Maminka s dvěma dětmi zkolabovala na chodníku

23. dubna 2019 v 09:02

V Letňanech včera krátce po poledni náhle zkolabovala na chodníku mladá žena se dvěma dětmi. Informaci o zkolabované ženě vedoucí dítě a kočárek v ulici Kladrubská v Praze 18 převzalo operační středisko městské policie krátce po poledni od zdravotnické záchranné...

Hořely baterie elektrokol

21. dubna 2019 ve 20:39

Dnes v 10:19 vyjeli hasiči ze Satalic a Holešovic k požáru 2 baterií z elektrokol ve Vodňanské ulici v Kyjích. Baterie byly uložené v boxu ještě před příjezdem Policie ČR a hasičů.

Požár odpadu v podkroví

21. dubna 2019 v 07:17

Včera ve 14 hodin byl na tísňovou linku operačního střediska hasičů nahlášen požár v podkroví v Zapadlé ulici v Braníku. K případu vyjeli hasiči z Krče a Modřan, kteří zasahovali v dýchací technice. 

Ale dědo, máte to zapotřebí? Senior prý dělal na veřejnosti zvrhlosti, nakonec pro ně měl neuvěřitelné vysvětlení

17. dubna 2019 v 11:43

Hlídku městské policie na nemístné počínání seniora upozornili tři kolemjdoucí svědci. Případem se nyní zabývá republiková policie.

Tragédie v pražském parku na spadnutí, kočárek s dítětem se nekontrolovatelně řítí z kopce

17. dubna 2019 v 11:40

V rámci úterní očisty hlavního město zaměřené na sběr nebezpečného odpadu po narkomanech strážník zabránil hrozícímu neštěstí. V parku plném lidí zastavil dětský kočárek, který velkou rychlostí sjížděl z kopce.  Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Frustraci z rozchodu s dívkou si ošklivě vybil na rodičích a tím vše navíc neskončilo. Není to příjemné čtení…

16. dubna 2019 v 11:37

Na základě oznámení na tísňovou linku 156 vyjela dnes hlídka městské policie kolem jedné hodiny ráno do Kubelíkovy ulice, Praha 3, kde mělo docházet k rvačce mezi dvěma muži. Při příjezdu strážníků se na místě nacházeli dva muži a jedna žena, k žádné fyzické potyčce...

Toto jí udělal vlastní synáček?! Pěkně se vybarvil, matka s ním zažila peklo. Vyžadoval po ní i absurdní aktivitu na internetu…

12. dubna 2019 v 17:31

Počet zjištěných případů domácího násilí v metropoli se oproti minulého roku se zvýšil. Za leden a únor bylo vykázáno 31 násilných osob, což je o osm více než ze stejné období loňského roku.

Nechtěné překvapení z ciziny: V uzamčeném autě se v noci ukrývala pod starými hadry podivná návštěva

12. dubna 2019 ve 14:48

Dnes krátce po čtvrteční půlnoci přijala městská policie oznámení, že se někdo snaží ukrást modré vozidlo typu pick-up. Během tří minut byla hlídka z Prahy 5 v ulici K Vodojemu.

Další články
Nahoru