dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Ruzyňští celníci odhalili dvojici pašeráků tabáku
Pašeráci na sebe upozornili větším množstvím zavazadel. Foto: Celní správa ČR

Ruzyňští celníci odhalili dvojici pašeráků tabáku

Na konci minulého týdne odhalili celníci na Letišti Václava Havla Praha dva pašeráky, kteří pašovali více než 211 kilogramů tabáku do vodní dýmky. Jednalo se o 23letého cizince a 22letou cizinku, kteří společně cestovali na pravidelné lince Dubaj – Kyjev- Praha.

Celníci objevili kontraband při běžné kontrole, když si u dvou cestujících všimli velkého množství zavazadel. Celkem pašerákům celníci zkontrolovali jedenáct cestovních tašek a jeden látkový batoh, ve kterých nalezli 188 obchodních balení tabáku do vodní dýmky zn. Al Fakher a 800 cigaret Marlboro, které nebyly označeny českou tabákovou nálepkou.

„Únik na cle a daních, který by vznikl propuštěním zboží do volného oběhu, vyčíslili celníci na více než 622 tisíc korun,“ uvedla mluvčí Celního úřadu Praha-Ruzyně Šárka Miškovská.

Oba cizinci byli předáni Policii ČR s návrhem na zahájení trestního stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné platby.    

Aktuální případ není ojedinělý. Loni během září například celníci na letišti v Praze zadrželi dva cizince letící opět z Blízkého východu do Prahy. Jeden pašoval 60,5 kilogramu tabáku do vodních dýmek a druhý zase přes 15 000 cigaret.


Muž se zmijovkou na hlavě ukradl bundu za osm tisíc

Včera ve 14:59

Od soboty 21. prosince minulého roku pátrají policisté z místního oddělení Zličín po totožnosti muže, který je podezřelý z krádeže bundy v jednom z obchodů v nákupním centru na Zličíně. Bunda měla hodnotu osm tisíc korun.

Při nočním požáru bylo sedm lidí evakuováno

Včera v 08:10

Včera těsně před půlnocí hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů v Praze 3 na Kostnickém náměstí u požáru bytu obytného domu. Jednalo se o požár vybavení bytu, který jednotky likvidovaly v dýchací technice.

Muž a pes spadli do potoka. Strážníci je vytáhli

16. ledna 2019 v 11:32

Muže postihly zdravotní potíže a spadl i se psem do Rokytky. Při jeho záchraně pomáhali strážníci, policisté i záchranáři.

Noční služba strážníků: Řidiči bez oprávnění, se zákazem řízení i pod vlivem drog

15. ledna 2019 v 15:57

Jeden byl pravomocně odsouzený za porušení zákazu řízení, druhý neměl řidičský průkaz u sebe. Chování obou řidičů nasvědčovalo požití omamných látek.

Seniorka spadla do vany, dcera volala policii

15. ledna 2019 v 11:53

Autohlídka městské policie vyjížděla v pátek do Rejskovy ulice v Praze 2 na pomoc ženě, která se nemohla delší dobu dozvonit ani dovolat na svou 71 letou matku. Marné vyzvánění mobilu bylo z matčina bytu slyšet, proto měla strach o její život.

Děti doma, maminky v baru

15. ledna 2019 v 11:49

Na tísňovou linku 156 volal v sobotu po čtvrté hodině ranní 12 letý chlapec z Prahy 8, který byl doma s 9 letou kamarádkou a měl strach o matky obou dětí. Nebylo to údajně poprvé, co se ženy odešly pobavit do baru a nechaly obě děti spolu doma, ale zatím se vždy vrátily dřív. Marně se jim snažil...

Pod vlivem a v kradeném autě

15. ledna 2019 v 09:53

Ve čtvrtek 10. ledna si policisté pohotovostní motorizované jednotky v rámci hlídkové činnosti všimli Citroënu, který kolem páté hodiny ráno projížděl Bajkalskou ulicí v Praze 10. Hlídka věděla, že vůz stejného typu a barvy byl o den dříve odcizen v Praze 8. Jediná věc, která nesouhlasila, byla...

Strážníci kontrolovali řidiče. Odhalili jednu celostátně hledanou osobu a podezřelého řidiče

13. ledna 2019 ve 20:03

Při kontrole mladého řidiče strážníci pojali podezření, že by mohl být pod vlivem drog. Mladík však test na omamné a psychotropní látky odmítl. Při další kontrole se podařilo odhalit spolujezdce v celostátním pátrání. Případy dále šetří policisté.

V rozestavěné budově v Praze 9 hořel rozvaděč

12. ledna 2019 v 19:23

Dnes deset minut po 13. hodině zasahovali hasiči z holešovické a centrální stanice v Novovysočanské ulici v Praze 9. V podzemním podlaží rozestavěného objektu hořel elektrický rozvaděč.

Opilý řidič nadýchal více než dvě promile. Z místa nehody utekl

10. ledna 2019 ve 12:14

Strážníci předali dopravním policistům opilého řidiče, který utekl od dopravní nehody. Tomu v dalším útěku zabránil jiný řidič.

Další články
Nahoru