Dnes Středa - prehanky-dest 18°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Středa 12. 5. 2021
Svátek má Pankrác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Růže a kartičky pro ženy. Podnikatelé v Praze 1 se připojí k boji proti koronaviru

Na Staroměstském náměstí a v Karlově ulici rozdají v pravé poledne podnikatelé z restaurací a hotelů v Praze 1 tři tisícovky růži výhradně ženám. Připomenou tak nadcházející Mezinárodní den žen a zároveň rozdají i informační vizitky s čísly infolinek ke koronaviru.

„Zároveň registrujeme zájem ze strany turistů o informace kolem koronaviru, tak k tomu přidáme kartičku s důležitými kontakty, jak pro turisty, tak pro Pražany“, říká Petr Bauer jako předseda asociace POHO, která rozdávání růží zaštítila.

„Svátek žen v našich hotelech a restauracích slavíme každoročně, ale letos jsme se rozhodli udělat malou výjimku, jelikož registrujeme zájem ze strany turistů o informace kolem koronaviru. Jsme si vědomi, že ženy jsou hlavou rodin a pečují o ně, tak k růži, kterou od nás dostanou ke svému svátku, přiložíme kartičku s důležitými kontakty, jak pro turisty, tak hlavně pro Pražany,“ říká Petr Bauer jako předseda asociace POHO, která rozdávání růží zaštítila.

Asociace zaměstnanců a provozovatelů v pohostinství sdružuje 45 členů a několik desítek sympatizantů z řad hotelů a restaurací výhradně podnikajících na území Prahy 1. Podle svého předsedy chce asociace POHO pořádat drobnější veřejné akce častěji.


Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Další články
Nahoru