dnes
Pátek - oblacno
4°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
4°C
pozítří
Neděle - oblacno
3°C
Koronavirus

Růže a kartičky pro ženy. Podnikatelé v Praze 1 se připojí k boji proti koronaviru

Na Staroměstském náměstí a v Karlově ulici rozdají v pravé poledne podnikatelé z restaurací a hotelů v Praze 1 tři tisícovky růži výhradně ženám. Připomenou tak nadcházející Mezinárodní den žen a zároveň rozdají i informační vizitky s čísly infolinek ke koronaviru.

„Zároveň registrujeme zájem ze strany turistů o informace kolem koronaviru, tak k tomu přidáme kartičku s důležitými kontakty, jak pro turisty, tak pro Pražany“, říká Petr Bauer jako předseda asociace POHO, která rozdávání růží zaštítila.

„Svátek žen v našich hotelech a restauracích slavíme každoročně, ale letos jsme se rozhodli udělat malou výjimku, jelikož registrujeme zájem ze strany turistů o informace kolem koronaviru. Jsme si vědomi, že ženy jsou hlavou rodin a pečují o ně, tak k růži, kterou od nás dostanou ke svému svátku, přiložíme kartičku s důležitými kontakty, jak pro turisty, tak hlavně pro Pražany,“ říká Petr Bauer jako předseda asociace POHO, která rozdávání růží zaštítila.

Asociace zaměstnanců a provozovatelů v pohostinství sdružuje 45 členů a několik desítek sympatizantů z řad hotelů a restaurací výhradně podnikajících na území Prahy 1. Podle svého předsedy chce asociace POHO pořádat drobnější veřejné akce častěji.


Praha 9: Detekce teploty příchozích do institucí

22. listopadu 2020 v 19:33

Praha 9 instalovala detekční rámy a kamery měřící teplotu příchozích v základních a mateřských školách – termokamery v ZŠ Novoborská, ZŠ Litvínovská 600 a MŠ Veltruská, rám v ZŠ Litvínovská 500. Stejná zařízení připravuje devátá městská část v MŠ U Vysočanského pivovaru a ústavu Sociální služby...

Senioři v nemocnici sv. Alžběty dostali dárky

21. listopadu 2020 v 09:50

Ve středu navštívila místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija nemocnici svaté Alžběty a předala personálu dárky pro dlouhodobě hospitalizované seniory.

Provozujete restauraci, kavárnu, bistro? Napište na radnici

19. listopadu 2020 v 15:09

Pokud se váš podnik nachází na území Prahy 5 a máte otevřené výdejní okénko či fungující rozvoz, můžete napsat na emailovou adresu: tomas.haas@praha5.cz.

Výuka na dálku v Praze 15. Radnice připravila dotazník pro rodiče

17. listopadu 2020 ve 20:13

Radnice Prahy 15 se obrací na rodiče s prosbou o pomoc při zpětné vazbě na distanční výuku,. Tentokrát se bude týkat 2. vlny pandemie, a i nyní bude formu dotazníku.

Klub Rodina pomáhá

17. listopadu 2020 v 07:31

Ve spolupráci s Potravinovou bankou poskytuje od jara Virtuální klub Rodina Prahy 13 potravinovou pomoc. Zaregistrovat se může každá rodina, která prožívá těžké období např. kvůli ztrátě zaměstnání, náročné onkologické léčbě.

Praha 8 spustí rychlotesty, zaměří se na sociální služby

16. listopadu 2020 v 07:43

Praha 8 zakoupila speciální přístroj Ichroma II na testování přítomnosti viru způsobující onemocnění covid-19. „V testování se zaměříme především na sociální služby, seniory a zaměstnance, kteří s nimi pracují. Odběrem výtěru z nosohltanu a následným zpracování získáme výsledek už do 12 minut...

Další články
Nahoru