dnes
Úterý - skorojasno
24°C
zítra
Středa - zatazeno
23°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
24°C
Koronavirus

Růže a kartičky pro ženy. Podnikatelé v Praze 1 se připojí k boji proti koronaviru

Na Staroměstském náměstí a v Karlově ulici rozdají v pravé poledne podnikatelé z restaurací a hotelů v Praze 1 tři tisícovky růži výhradně ženám. Připomenou tak nadcházející Mezinárodní den žen a zároveň rozdají i informační vizitky s čísly infolinek ke koronaviru.

„Zároveň registrujeme zájem ze strany turistů o informace kolem koronaviru, tak k tomu přidáme kartičku s důležitými kontakty, jak pro turisty, tak pro Pražany“, říká Petr Bauer jako předseda asociace POHO, která rozdávání růží zaštítila.

„Svátek žen v našich hotelech a restauracích slavíme každoročně, ale letos jsme se rozhodli udělat malou výjimku, jelikož registrujeme zájem ze strany turistů o informace kolem koronaviru. Jsme si vědomi, že ženy jsou hlavou rodin a pečují o ně, tak k růži, kterou od nás dostanou ke svému svátku, přiložíme kartičku s důležitými kontakty, jak pro turisty, tak hlavně pro Pražany,“ říká Petr Bauer jako předseda asociace POHO, která rozdávání růží zaštítila.

Asociace zaměstnanců a provozovatelů v pohostinství sdružuje 45 členů a několik desítek sympatizantů z řad hotelů a restaurací výhradně podnikajících na území Prahy 1. Podle svého předsedy chce asociace POHO pořádat drobnější veřejné akce častěji.


Praha 8 dnes vydává dezinfekci na farmářských trzích

Včera v 09:56

Praha 8 připravila výdej dezinfekce veřejnosti. Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 mohou získat 1 litr dezinfekce na farmářských trzích v Karlíně až do 19 hodin.

Zákaz návštěv v celém areálu Všeobecné fakultní nemocnice

18. září 2020 v 11:59

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci, jsou od dnešního dne, 18. září, až do odvolání zakázány návštěvy na všech klinikách a odděleních Všeobecné fakultní nemocnice.

Pátý ročník Palm Off Festu je zrušen

18. září 2020 v 09:54

Mezinárodní setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest 2020 se vzhledem k omezením spojených s pandemickou krizí přesouvá na podzim následujícího roku. 

Praha chce víc odběrových míst

18. září 2020 v 09:05

Na návrh ODS přijalo Zastupitelstvo hlavního města Prahy podporu nových opatření na zamezení šíření koronavirové infekce.

Praha 8 připravila výdej dezinfekce veřejnosti

16. září 2020 ve 22:51

Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 mohou získat 1 litr dezinfekce u stánku na farmářských trzích v Ládví a Karlíně.

Praha 9 zajistila ve svých organizacích plošné testování na covid-19

16. září 2020 ve 21:49

„V organizacích zřizovaných městskou částí Praha 9 jsme zajistili plošné testování v případě podezření na covid-19 v potenciálně zasažené skupině, jako jsou například třídy ve školách a školkách, zaměstnanci na oddělení sociálních služeb,“ uvedl místostarosta deváté městské části Praha 9 Tomáš...

Kvůli covidu-19 je na týden uzavřena ZŠ Donovalská v Praze 11, zaměstanci jsou v karanténě

14. září 2020 v 11:39

Kvůli nákaze covidem-19 je uzavřená Základní škola Donovalská v Praze 11. Na webu školy to uvedl její ředitel Pavel Dittrich. „Třicet zaměstnanců školy, převážně pedagogů, je rozhodnutím hygieniků v karanténě do 19. září,“ sdělil Dittrich. Pokud nedojde ke zhoršení situace nebo k jiným...

Další články
Nahoru