Dnes Středa - mlha 0°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 12°C
Čtvrtek 4. 3. 2021
Svátek má Stela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Růže a kartičky pro ženy. Podnikatelé v Praze 1 se připojí k boji proti koronaviru

Na Staroměstském náměstí a v Karlově ulici rozdají v pravé poledne podnikatelé z restaurací a hotelů v Praze 1 tři tisícovky růži výhradně ženám. Připomenou tak nadcházející Mezinárodní den žen a zároveň rozdají i informační vizitky s čísly infolinek ke koronaviru.

„Zároveň registrujeme zájem ze strany turistů o informace kolem koronaviru, tak k tomu přidáme kartičku s důležitými kontakty, jak pro turisty, tak pro Pražany“, říká Petr Bauer jako předseda asociace POHO, která rozdávání růží zaštítila.

„Svátek žen v našich hotelech a restauracích slavíme každoročně, ale letos jsme se rozhodli udělat malou výjimku, jelikož registrujeme zájem ze strany turistů o informace kolem koronaviru. Jsme si vědomi, že ženy jsou hlavou rodin a pečují o ně, tak k růži, kterou od nás dostanou ke svému svátku, přiložíme kartičku s důležitými kontakty, jak pro turisty, tak hlavně pro Pražany,“ říká Petr Bauer jako předseda asociace POHO, která rozdávání růží zaštítila.

Asociace zaměstnanců a provozovatelů v pohostinství sdružuje 45 členů a několik desítek sympatizantů z řad hotelů a restaurací výhradně podnikajících na území Prahy 1. Podle svého předsedy chce asociace POHO pořádat drobnější veřejné akce častěji.


Úterní nárůst případů covidu v metropoli je dosud čtvrtý nejvyšší

Včera v 11:38

V Praze přibylo v úterý 1990 prokázaných případů covidu-19, o 42 méně než před týdnem. V hlavním městě je to čtvrtý nejhorší výsledek od začátku epidemie loni v březnu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Pondělních 1441 nakažených v metropoli je o 180 víc než před týdnem

2. března 2021 v 11:54

Laboratoře v Praze prokázaly v pondělí 1441 nových případů nemoci covid-19, což je přibližně o 180 více než před týdnem. Aktuálně nakažených je 18 619 Pražanů. Počet úmrtí s touto nemocí nemocí v hlavním městě dosáhl 1850. Vyplývá to z informací na webu ministerstva...

Na pražskou linku k očkování v pondělí volalo 1514 lidí

2. března 2021 v 11:48

Na novou telefonní linku 800 160 166 k očkování seniorů, kterou spolu s organizací Život 90 provozuje hlavní město, se včera dovolalo 1514 lidí. Většině z nich pomohli operátoři s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému, sdělila ČTK hlavní koordinátorka linky Terezie Šmídová...

Praha 2: Zájem o očkování trvá

2. března 2021 v 11:21

Na infolince Prahy 2 pracovníci linky odbavují jeden telefon za druhým. Zájem o očkování z řad seniorů 75+ převyšuje očekávání. Po úspěšném proočkování zájemců 80+ nyní nastupuje další věková kategorie seniorů 75+, a začíná už i oslovování zájemců...

Dětská hřiště a sportoviště Prahy 13 jsou uzavřena

1. března 2021 v 19:44

V návaznosti na důrazné doporučení vlády jsou ve třinácté městské části od 1. března uzavřena všechna dětská a sportovní hřiště.

Další články
Nahoru