dnes
Středa - jasno
7°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
10°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
10°C
Koronavirus

Růže a kartičky pro ženy. Podnikatelé v Praze 1 se připojí k boji proti koronaviru

Na Staroměstském náměstí a v Karlově ulici rozdají v pravé poledne podnikatelé z restaurací a hotelů v Praze 1 tři tisícovky růži výhradně ženám. Připomenou tak nadcházející Mezinárodní den žen a zároveň rozdají i informační vizitky s čísly infolinek ke koronaviru.

„Zároveň registrujeme zájem ze strany turistů o informace kolem koronaviru, tak k tomu přidáme kartičku s důležitými kontakty, jak pro turisty, tak pro Pražany“, říká Petr Bauer jako předseda asociace POHO, která rozdávání růží zaštítila.

„Svátek žen v našich hotelech a restauracích slavíme každoročně, ale letos jsme se rozhodli udělat malou výjimku, jelikož registrujeme zájem ze strany turistů o informace kolem koronaviru. Jsme si vědomi, že ženy jsou hlavou rodin a pečují o ně, tak k růži, kterou od nás dostanou ke svému svátku, přiložíme kartičku s důležitými kontakty, jak pro turisty, tak hlavně pro Pražany,“ říká Petr Bauer jako předseda asociace POHO, která rozdávání růží zaštítila.

Asociace zaměstnanců a provozovatelů v pohostinství sdružuje 45 členů a několik desítek sympatizantů z řad hotelů a restaurací výhradně podnikajících na území Prahy 1. Podle svého předsedy chce asociace POHO pořádat drobnější veřejné akce častěji.


Podnikání v březnu přerušilo více než 10 000 živnostníků

Dnes v 10:23

Vládní opatření v boji proti koronaviru paralyzují českou ekonomiku. Řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem. 

Praha 4 pomáhá lidem bez domova zajistit hygienu

Dnes v 09:18

Praha 4 instalovala dvě zařízení pro mytí a dezinfekci rukou pro osobní hygienu lidem bez domova. Jedno je u nádraží v Braníku a druhé ve Velkém háji na Novodvorské.

Praha 11: V Informačním centru Filipovka se budou dnes vydávat roušky a dezinfekce

Dnes v 08:07

Dnes, 1. dubna, se od 11 do 14 hodin budou vydávat občanům jedenácté městské části roušky a dezinfekce v Informačním centru Filipovka, Filipova 2013/3.

Praha 11 vydávala dezinfekci

Včera ve 20:58

V infocentru Filipovka radnice dnes vydala 80 litrů dezinfekce, na Milíčově 200 litrů a velký zájem byl i o roušky. Jen během prvního dne výdeje se přihlásilo přes 300 seniorů a handicapovaných, kterým ochranné prostředky radnice doveze.

Praha 13: Infolinka pro seniory

Včera ve 20:28

Praha 13 zřídila infolinku pro své seniory, volat můžete od pondělí do pátku od 8 do 14 hodin.

Kultura v Praze 1 ONLINE chce podpořit umělce, galerie či divadla

Včera v 16:11

První městská část na svém oficiálním portálu www.praha1.cz zprovoznila sekci „Kultura v Praze 1 ONLINE“. Chce tak podpořit umělce, galerie či divadla a zároveň lidem domů přinést hezký kulturní zážitek. První městská část o tom informovala v tiskové zprávě. 

Praha 2 rozdá dezinfekci svým občanům

Včera ve 13:49

Radnice bude od čtvrtka 2. dubna vydávat občanům s trvalým pobytem v Praze 2 dezinfekci. Celkem v prvních dnech rozdá cca 1500 litrů dezinfekčního roztoku.

Další články
Nahoru