dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C

Rusky hovořící opilec chtěl uplatit policisty

Včera asi čtvrt hodin po jednadvacáté hodině oznámili obyvatele jedno z domů v ulici Brechtova na pražských Hájích, že pod okny stojí silně opilý muž, hází kameny do oken a hledá svého kamaráda, který na adrese už nebydlí. Protože ale navíc přijel vozidlem, nájemníci se obávali, že by mohl opilý usednout za volant.

Když policisté z místního oddělení Jižní Město přijeli na místo, podnapilému muži vysvětlili, že si nejspíše spletl adresu a zároveň ho upozornili na to, že v takovém stavu nesmí řídit vozidlo. Hlídka mu tak zakázala jízdu, odjela z místa, ovšem jen na takovou vzdálenost, aby na opilého viděla. Po několika minutách pětatřicetiletý muž usedl do svého vozu Ford Focus, popojel na křižovatku a policisté ho tak společně s kolegy z hlídkové služby v ulici Ke Stáčírně zastavili. Když muž odmítl dechovou zkoušku, policisté ho zajistili a převezli na služebnu k dalším úkonům. Už během eskorty se ovšem zajištěný rusky hovořící muž hlídky doptával, zda by se „nemohli nějak domluvit“.

Na služebně navíc požadoval vrácení dokladů včetně řidičského průkazu a nabízel policistům hotovost třicet tisíc korun za to, aby mohl ihned odejít domů. Když se pak podrobil orientační dechové zkoušce, hlídka mu naměřila více než 1,8 promile alkoholu v dechu. Policisté proto opilého řidiče zadrželi a o celé události vyrozuměli operačního důstojníka a kriminalisty.

Vyšetřovatel ho poté obvinil z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a podplacení, za což mu hrozí až zákaz řízení, pokuta a až šestileté vězení. Podle mluvčí Jany Rösslerové ho nakonec policisté umístili do policejní cely a celý případ zpracují ve 14 denním zkráceném přípravném řízení.   


Acise a Galateu v Händelově opeře ztvární operní pěvci i loutky

Dnes v 08:47

Soubor staré hudby Collegium Marianum s mezinárodním renomé uvede v neděli 26. listopadu v Divadle ABC pastorální operu Georga Fridricha Händela Acis a Galatea v originálním společném nastudování s loutkovým divadlem Buchty a loutky. Unikátní představení je součástí podzimních Barokních večerů,...

Výstava: Pištěk u Sklenáře

Dnes v 07:22

Galerie Zdeněk Sklenář v Salvátorské 6 představuje do 9. prosince výstavu Theodora Pištěka, předního českého malíře a návrháře kostýmů – držitele Oscara za kostýmní realizaci filmu Amadeus režiséra Miloše Formana.

Malostranská – Chotkovy sady: Nepojedou tramvaje

Dnes v 07:07

Z důvodu opravy tramvajové trati je od dnešní dne do pondělí 4. prosince do 0.30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady.

Vánoční jarmark v Sue Ryder

Dnes v 06:59

Adventně se naladit můžete dnes od 10 do 18 hodin na jarmarku v Michelském dvoře.

Předvánoční oslava polévek v Karlíně

Dnes v 06:52

Už naše babičky říkaly, že polévka je grunt a základ každého dne. Různé druhy polévek a příjemný doprovodný program najdete dnes od 8 do 14 hodin na Karlínském farmářském trhu.

Předvánoční pyžamková party v Baby Clubu Juklík

Včera v 18:08

Potřebujete v klidu zabalit vánoční dárky, dozdobit perníčky bez asistence malých pomocníků nebo si prostě jenom užít trochu klidu pro sebe? Pošlete svoje ratolesti od 15. do 16. prosince 2017 na Pyžamkovou party v Juklíku v Praze 5.

Vulgarity v tramvaji. Mladík pod vlivem alkoholu obtěžoval cestující

Včera ve 14:58

Z tramvaje až na záchytku se dostal mladý muž, který posilněn notnou dávkou alkoholu obtěžoval spolucestující hlasitým křikem a vulgárními nadávkami.

Pražští taxikáři se dnes sešli před ministerstvem dopravy

Včera ve 12:19

Několik pražských taxikářů se dnes sešlo před ministerstvem dopravy na Nábřeží Ludvíka Svobody. Protestovali proti fungování společnosti Uber. Zda budou v akcích pokračovat, zatím není jasné.

Festival Týden ukrajinského filmu od pondělí v kinech

Včera v 10:43

Ukrajinská kinematografie má v Praze vlastní festival. V pondělí 27. listopadu začne v kině Atlas Týden ukrajinského filmu, který nabídne hrané filmy i dokument natočené v posledních dvou letech i klenot filmových archivů. 

Tunelový komplex Blanka bude v noci v sobotu uzavřen

Včera v 09:22

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Tunelového komplexu Blanka od soboty 25. listopadu od 23 hodin do neděle 26. listopadu do 5 hodin.

V neděli ráno bude uzavřen Zlíchovský tunel

Včera v 09:18

Z důvodu revize trafostanice bude probíhat úplné uzavření Zlíchovského tunelu v neděli 26. listopadu od 5 do 8 hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru