Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Rušení tenisových kurtů na Štvanici Praha neplánuje, reaguje magistrát na obavy klubu
Kurty na Štvanici. Foto: cltk.cz

Rušení tenisových kurtů na Štvanici Praha neplánuje, reaguje magistrát na obavy klubu

Hlavní město neplánuje rušení tenisových kurtů na Štvanici. ČTK to v pátek sdělil zástupce mluvčí města Tadeáš Provazník v reakci na čtvrteční vyjádření představitelů tenisového klubu I. ČLTK Praha, který na ostrově působí. Ti uvedli, že podle plánů města má klub přijít o sedm ze 16 kurtů včetně víceúčelového hřiště na kondiční přípravu. Studie, kterou si město nechalo dopracovat v roce 2021, podle Provazníka pouze navrhuje několik možných variant úprav ostrova a o dalším postupu ještě nebylo rozhodnuto.

„Praha neplánuje zrušení sedmi kurtů na Štvanici. Tvrzení o rušení kurtů jsou ze strany generálního manažera I. ČLTK Vladislava Šavrdy přinejmenším zavádějící. Hlavní město si pouze nechalo dopracovat soutěžní návrh Štvanice z roku 2013," uvedl mluvčí. Dodal, že studii město dříve opakovaně prezentovalo a do její přípravy zapojilo i veřejnost.

Studie, která navazuje na deset let starou architektonickou soutěž, podle Provazníka navrhuje několik možných směrů revitalizace ostrova, ale jde pouze o dlouhodobé vize a vedení města zatím o žádných konkrétních patřeních nerozhodlo.

O tom, jak přesně budou případné úpravy vypadat, podle mluvčího magistrát povede další diskuse s veřejností a místními aktéry. Obecně město plánuje i s ohledem na nově postavenou Štvanickou lávku a související větší návštěvností ostrova Štvanici upravit tak, aby nabízela lepší možnost rekreace a odpočinku pro Pražany.

V plánu je podle Provazníka například úprava břehů a zlepšení přístupu k řece, úprava komunikací či řešení parkování, které je dnes neregulované a výsledkem jsou mimo jiné auta parkující na zeleni. „Vzhledem k tomu, že Štvanice se nachází v centru města, uvažuje se o zpoplatnění parkování a jeho přesunutí na vhodnější místa," sdělil mluvčí.

Šavrda kritizoval i Prahu 7 za údajný záměr omezit vjezd automobilů do areálu. Podle mluvčího městské části Martina Vokuše chce radnice pouze posunout parkování pod oblouky Hlávkova mostu, tedy zhruba o 200 metrů dál oproti současnému stavu. Klubu a jeho členům by úprava neměla přinést žádné zásadní komplikace, uvedl.

„Naším cílem je, aby auta nejezdila mezi dětmi na odrážedlech a seniory, kteří jdou ze Štvanické lávky na tramvajovou zastávku na Hlávkově mostě a opačně," sdělil mluvčí a doplnil, že radnice se nebrání jednání s klubem.


Autor: ČTK

Protestující zemědělci dorazili k ministerstvu, další jsou na magistrále

19. února 2024 v 07:35

První desítky kusů techniky protestujících zemědělců dorazily v pondělí před 06:00 k sídlu ministerstva zemědělství v Praze. Část jich je u budovy úřadu, která je hlavním cílem protestní jízdy, zůstává. Další zemědělci zamířili na magistrálu, kterou plánují blokovat. Vyplývá to z informací...

Deváťáci ZŠ Kladská opakovaně bodují

18. února 2024 v 10:03

Žáci devátých tříd ze Základní školy Kladská v Praze 2 se v posledních letech umisťují na předních příčkách školních olympiád, úspěchy sbírají i v přijímacím řízení na gymnázia a střední školy nebo u Scio testů.

Zemědělci budou po blokádě demonstrovat na Malostranském náměstí

18. února 2024 v 09:03

Stovky zemědělců, kteří se chystají v pondělí ráno při protestu zablokovat pražskou magistrálu traktory a dalšími zemědělskými stroji, budou odpoledne demonstrovat na Malostranském náměstí. Od 15 hodin plánují projevy a večer na tiskové konferenci oznámí další postup. ČTK to řekl mluvčí protestní...

Další články
Nahoru