dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Run and Help na jaře již potřetí. Zapojí se desítky účastníků
Boženka s rodinou. Foto: kontobariery.cz

Run and Help na jaře již potřetí. Zapojí se desítky účastníků

Run and Help, Běhání, které pomáhá, odstartuje již v pátek 31. března od 8:30 a 10:30 na Gymnáziu Jaroslava Seiferta a potrvá do konce května. I v letošním roce se do šňůry charitativních běhů zapojí desítky skupin – školy, školky, firmy, ale i party kamarádů. Výtěžek pomůže postiženým dětem v čele se čtyřletou Boženkou.

„Nikdo s nikým nezávodí, neplatí se startovné. Běhat může každý podle svých fyzických a časových možností. Jde o to pobavit se, strávit příjemný čas na čerstvém vzduchu, zasportovat si a pomoci,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

bozenka-hradilkova-run-and-help-1-nahledKdyž se Boženka narodila, vypadalo to, že je vše v pořádku. Teprve v jedenácti měsících jejího života rodiče zjistili, že Boženka má vážné vrozené onemocnění. Dochází při něm k postupnému ubývání svalstva, a v důsledku toho úbytku motorických schopností.

Pro Boženku je nebezpečné jakékoliv jiné onemocnění, jelikož nemá dostatek sil na jeho překonání. Součástí jejího každodenního boje jsou přístroje jako kašlací asistent a různé jiné pomůcky, které Božence pomáhají sedět a pohybovat se. Z výtěžku společné sbírky přispějete Božence na závěsný stropní systém. Boženka rychle roste a systém bude dlouho pomáhat s jejím zvedáním, koupáním i rehabilitací.

Kouzlo Run and Help, projektu Konta Bariéry, spočívá v tom, že si jej všichni účastníci upraví na míru. Za každý uběhnutý kilometr, kolečko nebo ovál zaplatí domluvenou částku. Běh již tradičně odstartujeme na pražském Gymnáziu Jaroslava Seiferta, letos 31. března.

 Run and Help probíhá ve spolupráci se školou Open Gate v Babicích, kde také proběhl nultý ročník projektu. Zapojili se všichni studenti, knihovnice, kuchařky, učitelé a vybralo se skvělých 25 tisíc korun. Myšlenka se chytla natolik, že v letošním roce probíhá tato šňůra charitativních běhů již po třetí.

Předchozí ročníky nadchly desítky skupin, které mezi sebou dohromady vybraly přes jeden a půl milionu korun. Pomoc přitom nikdy není imaginární. Každý účastník ví, komu konkrétně příspěvek pomůže. Peníze pomohly klientům Konta Bariéry, dospělým i dětem s handicapem. 

bozenka-hradilkova-run-and-help-nahled V roce 2017 bude pomoc z Run and Help směřovat i ke čtyřleté Božence, která trpní spinální svalovou atrofií. Z výtěžku Run and Help jí přispějeme na speciální závěsný systém. „Boženka roste jako z vody, proto je nezbytné přemýšlet o tom, jak jí budeme v budoucnu přesouvat. Závěsný systém nám v tom velmi pomůže,“ říká Boženčin tatínek Václav.

Účastníci si také sami mohou určit, komu bude jejich pomoc adresována. „Právě toto je síla projektu. Účastníci chtějí pomoci, někomu koho znají a udělají to. Mohou běhat pro svého handicapovaného spolužáka, kamaráda či kolegu,“ dodává Božena Jirků.


Hlasování v anketě: Sportovec Prahy 8 roku 2018

17. ledna 2019 v 08:41

Anketa Sportovec roku 2018 jde do finále, od 14. ledna až do 13. února můžete na webových stránkách www.praha8.cz vybírat nejlepší sportovce městské části Praha 8.

Nordic walking na Suchdole

16. ledna 2019 v 18:08

Rychlonožky, skupina aktivních žen zralého věku přivítá další zájemkyně o společné procházky nordic walking. Setkání pod odborným vedením se koná ve čtvrtek 17. ledna – sraz v 10 hodin – Suchdolské náměstí, Praha 6.

Kde sledovat the Big Game? Přijďte do Hard Rock Cafe Praha

15. ledna 2019 v 11:01

V neděli 3. února bude mít Hard Rock Cafe Praha prodlouženou otevírací dobu z důvodu promítání přímého přenosu finálového zápasu Americké fotbalové ligy (the Big Game). Jedna z nejsledovanějších sportovních událostí na světě se letos odehraje v Atlantě ve státě Georgia. V Hard Rock Cafe Praha bude...

Praha 13 zve na Kolo, kolo mlejnský

15. ledna 2019 v 09:22

Klub českých turistů společně s městskou částí Praha 13 pořádá v sobotu 2. února pochod s příznačným názvem Kolo, kolo mlejnský.

Zabruslit si můžete na kluzišti v areálu ZŠ Veronské náměstí v Praze 15

12. ledna 2019 ve 12:03

V případě nepříznivého počasí (déšť) nebude kluziště otevřeno, doprovod smí na kluziště pouze na bruslích.

Praha 8 proti České televizi

8. ledna 2019 v 09:11

Praha 8 zve na charitativní hokejový zápas v sobotu 2. února od 10 hodin na kluzišti v areálu ZŠ Glowackého v Bohnicích.

Běžecká škol Prahy 4 pokračuje i v novém roce

7. ledna 2019 v 10:04

Novoroční výběh Běžecké školy Prahy 4 se konal první den nového roku. Běžci proběhli tradiční trasu od Žlutých lázní směrem na Vyšehrad a odstartovali sezónu.

Sobota: Skluzem do nového roku

4. ledna 2019 v 08:06

V pořadí již třetí velká akce na letenském kluzišti je na programu 5. ledna. Celý den bude pojatý jako aktivní sportovní odpoledne za účasti aktivních či bývalých sportovních hvězd. Každý návštěvník si bude moci vyzkoušet netradiční prvky sportovních disciplín.

Na kluzištích v Praze 8 můžete bruslit do února

3. ledna 2019 v 09:00

Tři veřejná kluziště jsou v provozu v osmé městské části. Na všech kluzištích mohou zájemci bruslit od pondělí do pátku. O víkendech bude na kluzištích zajištěn doprovodný kulturní program.

Další články
Nahoru