dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražské krimi

Rumunský kamion strhl trolej a narazil do lampy. Poté ujížděl do centra

Dvě hodiny po půlnoci volal na tísňovou linku svědek, že pod přemostěním na křižovatce ulic Jaromírova a Sekaninova strhl kamion s návěsem tramvajové troleje, řidič ovšem nezastavil a ujížděl směrem do centra.  

Za nákladním autem vyjelo několik hlídek z okolí a po šesti minutách se podařilo policistům z místního oddělení na Novém městě řidiče kamionu zastavit u Tančícího domu.

Policisté provedli u sedmačtyřicetiletého řidiče z Rumunska orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu, která byla negativní.

Na místo pak přijeli policisté z oddělení dopravních nehod, kteří si případ převzali a nakonec udělili cizinci dvoutisícovou pokutu za nerespektování dopravního značení.

Dopravní policisté zjistili, že řidič kamionu používal navigaci určenou pro osobní auta a nesledoval tak dopravní značení upozorňující na výšku přemostění.

Navíc, když řidič ujížděl směrem do centra metropole, na Rašínově nábřeží narazil návěsem do sloupu veřejného osvětlení a část ulice se tak ocitla potmě.
 
Pracovníci dopravního podniku vyčíslili škodu na poškozených izolačních deskách na 120 tisíc korun a zaměstnanci údržby komunikací zase poškozené pouliční osvětlení na 50 tisíc korun. Krátce před osmou hodinou ranní opustil kamion Rašínovo nábřeží, do té doby ale řidič čekal na servisní vůz a výměnu dvou pneumatik.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru