dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Rumfest: Přes sto druhů rumů, degustace, latinskoamerická hudba, karibská kuchyně
Rumfest se koná v krásném prostředí Novoměstské radnice. Foto: archiv

Rumfest: Přes sto druhů rumů, degustace, latinskoamerická hudba, karibská kuchyně

Více než sto druhů rumů z celého světa, DJ a latinskoamerická hudba, vybrané speciality karibské kuchyně, to je Rumfest, oslava pravého třtinového rumu určená odborné i laické veřejnosti, která se koná v sobotu 23. května od 13 do 22 hodin.

Návštěvníci mohou absolvovat vzdělávací semináře o historii a výrobě rumu nebo se naučit připravovat rumové koktejly. Součástí programu budou také řízené degustace, párování rumu s čokoládou nebo ochutnávka autentické karibské kuchyně.

Rumfest organizuje odborný časopis o nápojích Barlife. „Češi čím dál více milují kvalitní třtinový rum. Mezi lety 2005 a 2014 vzrostly prodeje importovaných značek rumů o 17 procent, ale zorientovat se v této kategorii, kde existuje přes 6 000 značek, je složité,“ uvedl vydavatel Barlife a organizátor Rumfestu Martin Kraut.

Dnes již většina Čechů dokáže popsat rozdíly mezi třtinovým rumem a takzvanými lokálními ‚rumy‘, ale stále mnoho spotřebitelů nezná důležité pojmy jako například solera, agricole nebo melasa.

„Chceme veřejnosti na tomto festivalu představit a dát možnost degustovat unikátní a zajímavé rumy z celého světa, na seminářích se návštěvníci například dozvědí, kolik rumu se vypaří ze sudů během zrání v různých koutech světa, hosté budou moci porovnat rumy bez cukru s těmi, které se dodatečně doslazují, nebo zjistí, že vysoká číslovka na etiketě nemusí vždy znamenat dobu, jak dlouho byl v sudu rum z dané lahve,“ dodal Kraut.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru