Dnes Čtvrtek - zatazeno 9°C
Zítra Pátek - oblacno 14°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
ŘSD vypsalo tendr na úsek Pražského okruhu mezi D1 a Běchovicemi
Pražský okruh funguje například na jihozápadě Prahy. Foto: archiv

ŘSD vypsalo tendr na úsek Pražského okruhu mezi D1 a Běchovicemi

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo výběrové řízení na dostavbu Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1. Úsek označovaný jako 511 bude měřit 12,6 kilometru. Předpokládaná hodnota zakázky je přes 15 miliard korun, uvedl v pondělí večer na síti X ředitel ŘSD Radek Mátl.

„Nyní probíhá stavební řízení, majetkoprávní příprava, kácení zeleně," popsal Mátl aktuální situaci. V prvním čtvrtletí příštího roku by podle něho měl začít archeologický výzkum lokality. V polovině října ŘSD uvádělo, že mu zbývá získat ještě asi 15 procent pozemků.

Cenu zakázky ŘSD dohaduje na 15,07 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty. Součástí úseku bude mimo jiné dvojice tunelů nebo čtyři mimoúrovňové křižovatky.

Část okruhu mezi Běchovicemi a D1 označovaná jako 511 má měřit 12,6 kilometru. Územní rozhodnutí vydal v polovině roku 2020 stavební úřad Prahy 22 a loni v červnu ho pravomocně potvrdil jihočeský krajský úřad, který se tím zabýval po podání námitek, podle nichž byl pražský magistrát při rozhodování podjatý.

Stavba Pražského okruhu je rozdělena na 11 úseků, zprovozněných je zatím sedm. Kromě jihovýchodního úseku mezi Běchovicemi a D1 chybí tři úseky v severní části mezi Ruzyní, Suchdolem, Březiněvsí a Satalicemi. Naposledy se okruh řidičům rozšířil v roce 2010, kdy byl zprovozněn úsek od D1 k D5. První úsek se otevřel zhruba před 40 lety, a to 20. září 1983.


Autor: ČTK

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru